Резултати от 1 до 5 от общо 5
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By PPP1

2 контакта в 1 гнездо?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    29
    #1

    2 контакта в 1 гнездо?

    Здравейте колеги, някъде бях чел,че има културен начин да се сложат 2 контакта в 1 гнездо (тоест да не дупчи 2-ра дупка). Има ли такова нещо или грешно съм разбрал?
    Идеята е следната в момента от един контакт съм пуснал разклонител, в който има включени компютър,монитор,някакво устройство за интернета и рутер. Сега ми трябва към същия контакт да включа вероятно отново разклонител с 2 монитора,телефон и още 1-2 устройства, които все още не знам какви точно са, но предполагам,че са подобни на рутери. Изобщо може ли това да стане в една стая и един контакт? Възможно е двете "линии" да НЕ работят едновременно ако трябва, но е хубаво, ако ми се наложи в някакъв момент да ползвам и двете.Благодаря!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #2

    Отговор: 2 контакта в 1 гнездо?

    Отиди в специализиран магазин за електроматериали, избор има. Има вариант да вземеш двоен контакт или троен контакт за вграждане. Монтира се в една конзолна кутия(дупка). Все пак, като включваш консуматори се съобразявай с мощността на предпазителя за съответният токов кръг и дали имаш и други контакти с консуматори закачени на този предпазител.
    двоен контакт за вграждане
    троен контакт в една конзола

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3

    Отговор: 2 контакта в 1 гнездо?

    Или разклонител 5...7 гнезда. Или втори разклонител включен в първият ( по принцип не се препоръчва разклонител в разклонител, но за рутер / телефон / монитор става )

  5. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #4

    Отговор: 2 контакта в 1 гнездо?

    За тия неща които си изброил няма никакъв проблем вземай двоен контакт и колкото искаш разклонителя. И защо не се препоръчва разклонител в разклонител това да не е някакво табу. Според мен разклонител в разклонител не се препоръчва ако разклонителите са по 20 метра по 1,5 квадрата са и накрая имаш включен електрожен или проточен бойлер или някаква акумулираща печка докарана с машината на времето от 1978г.
    zxc0 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #5

    Отговор: 2 контакта в 1 гнездо?

    И 5 пъти повече от тези дето си ги иброил да сложиш - няма от какво да се притесняваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странен шум при изключване от контакта
    От babati във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 01-01-13, 20:02
  2. Харчат ли ток изключени уреди,но с щепсел в контакта
    От Rozichka във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 23
    Последно: 16-02-11, 02:02
  3. Интернет от контакта
    От badboy във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 24-08-09, 00:55
  4. фазомера свети и в двете дупки на контакта
    От ivan1 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 15-08-09, 14:23
  5. Разклонител с едно водещо гнездо
    От stancho_75 във форум Домашен майстор
    Отговори: 16
    Последно: 27-06-07, 07:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе