Страница 33 от 68 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 1014
Like Tree143Одобрявам

Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,826
    #481

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    При мен пък всичко е на 6! Много съм доволен от новата тема и нямам никакви забележки. Крис, Евала!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #482

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    При мен пък всичко е на 6! Много съм доволен от новата тема и нямам никакви забележки. Крис, Евала!
    Еи натегач , на мен ми изчезна и последният пост.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #483

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Еи натегач , на мен ми изчезна и последният пост.
    За поста виж при лупус...
    Крис де ти трябваше да ги пипаш темите - таралеж в гащите
    blue1 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #484

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Абе появи се, ама преди поста на който отговорих.....странна работа, излиза, че съм бил за малко в бъдещето и там съм писал.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #485

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Сега забелязах и друго.
    1. Защо ти трябваше да свиваш полето на цитатите?
    2. Иконките за "Отговор", "Цитат" и "Множествено цитиране" са в черно в тъмната тема.
    3. "Харесай" и "Сподели" нека си останат в долния ъгъл статични без да плават според дължината на поста. При едни е по средата, при други долу, а при трети горе.
    4. Разграничи с черта подписите, сега са слети с мнението.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #486

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Аз само ако мога тихичко да помоля, да ми се върне старият скин, а пък новите шукаритетни пак си ги обсъждайте тук.
    Yasen6275, fXOrange и Mega харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,593
    #487

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Видя ли снимката в пост 470?
    Търсил съм точно леко по-голям и разкрачен.
    Видях ,но не знам кое точно имаш предвид - сериозна разлика не виждам . Сега пак сравнявам с други форуми и най-голямата и основна разлика в шрифта е ,че тук не е плътно черно (наситено) , а леко сивкаво - с по-малко насищане , не така плътно и видимо ... Има ли промяна в разстоянието между редовете - струват ми се прекалено близо - или се дължи на шрифта ?

  10. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #488

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Във връзка с последните промени(с цел гонене на рейтинг и индекси на Гугъл) на собственика и администратор на форума..се обръщам към всички с апел - Спрете го!

    Ето ги и тях:



    Какво означава това за подфорум -Телевизори.
    Съгласен съм по точки 3 и 4, но точки 1 и 2 са абсурдни и в ущърб на всички - несъвместими са с тенденциите на развитие на форумите за AV техника.
    AVS | Home Theater Discussions And Reviews
    Γενική συζήτηση & τεχνολογία
    Forum HDfever.fr - Consulter le forum - LED - Plasma - OLED
    повече форуми тук
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post715649

    Както виждате, темите не са по година и марка, а по година и серия или модел. Важните теми са си прикачени и са ясно разделени от останалите.

    По точка 1:
    Целта и желанието на Крис е темите да станат безкрайни. Тоест, темите няма да са по години, а с дължина от няколко стотин страници.
    Това означава, че вече няма да има FAQ! Поне аз няма да го пиша и поддържам, а едва ли някой от нас ще отделя време и труд за това - не че ви подценявам но българинът си е егоист. Според Крис FAQ ще бъде разпокъсан за отделни години на отделни страници и постове в темата и по този начин става трудно за намиране и справка от желаещите такава информация...

    По точка 2:
    Всяка година излизат нови модели базирани на различни шасита и софтуер. Съответно имат и нови менюта с нови опции..за това е нужен FAQ по години. Темата за модели от дадена година задължително трябва да има цифри в заглавието (годината), в противен случай ще се лутате от тема на тема докато намерите търсената информация.

    Така наречените от Крис излишни фрази като - FAQ на първа страница - са важни както за собствениците на моделите от марката, така и за новобранците, които трупат знания преди да зададат въпроса си. Често се случва, членове на форума да задават въпроси, чиито отговори ги има във FAQ в началото на темата. С новото изискване, даже няма да знаят че има такъв и къде точно се намира...а и изобщо няма да има такъв, защото ако се приложи това правило АЗ няма да пиша FAQ и сравнителна информация за моделите. Така ще ви се наложи да се лутате из нета в търсене на необходимата ви информация.


    P.S.
    Преди 4 години се опитах да го накарам да направи отделни подфоруми по марки, но Крис не се съгласи - щяло да има прекалено много такива подфоруми........пред две години пак опитах, но резултатът беше същият.

    Исках нещо такова, но малко по-добро като структура
    Foros de tecnología | forodvd
    Аз подкрепям Христо, много по-упо-удобно е и според мен да си има факове по години на производство, иначе става бездънна яма, в която с дни ще се търси.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #489

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Благодарско за тъмната кожа! Единствената ми забележка е че съотношението на големината на имената (никовете) и основния шрифт може да се намали. Но дори и така да остане принципно не е проблем.

    ------------------
    За големината на основния шрифт:
    Не знам кой на какъв монитор и на каква резолюция чете форума, но при мен на 23 инчов монитор и full HD аз го чета с мащаб 200% - така ми е ок. Ако трябва да го гледам на 100% - тогава всичко е много дребно и ситно на тази резолюция.
    Този пост е редактиран от Pat; 15-04-15 в 01:10.

  12. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #490

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Най-вече пропорциите не са наред, според мен.
    Отгоре има три много едри бутона, на фона на дребния текст са като банери.
    Социалните плъгини също - заемат 3 реда текст. Нормално е да са по-малки. И с малко по-голям margin под тях.
    Всъщност те защо са сложени в най-горното мнение, ако се отнасят за цялата тема? Не е ли по-добре да идат до сърчицето?
    За имената се каза. На част от хората името не се събира на един ред.
    Блокчето за одобренията (това със сърчицето) е излишно едро.
    Под блока за бърз отговор има екран и половина други неща.
    Част от бутоните са сиви, други черни. На мен това не ми харесва.
    Футъра би трябвало да може да се подреди по друг начин, така че да заема по-малко редове и височина.
    Аватарите вероятно трябва да бъдат с background-image, за да се оразмерят по еднакъв начин.
    Ако може да се ограничи и височината на картинките в подписите, ще е добре.
    Сивия текст не е много хубав за четене. Поне самите мнения би могло да се потъмнят. Подписите и останалите аксесоари може да останат бледи.
    Профилът на автора вместо да изглежда по-подреден, е по-скоро разхвърлян - част от нещата минават на нов ред. Не е нужно подравняване по колонки там. И не знам дали няма да се отрази добре ако цялата лява колонка за авторите се разшири малко.
    Цитатите. .postbitlegacy .bbcode_container { width: 58%; } - това е твърде малко.

    Но най-спешно ми се струва оправянето на функционалните проблеми, за които вече няколко пъти се спомена.
    Този пост е редактиран от Bibi; 15-04-15 в 01:43.
    svetlio1 одобрява това.

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #491

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Аз само ако мога тихичко да помоля, да ми се върне старият скин, а пък новите шукаритетни пак си ги обсъждайте тук.
    е айде де

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #492

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    е айде де
    А дано.... ама надали...
    Има нещо, което може би е чисто субективно възприятие - тия дебели черни линии на белия фон и между тях бледите постове с дребен шрифт направо ми вадят очите. Умишлено ли са търсени тези резки контрасти?
    Другото, което прави странно впечатление е преместването на надписите (бутоните) за избиране на опция под главата на форума от ляво в дясно. В почти целия свят писането е от ляво на дясно и четенето също (изключвам арабско и китайско писмо). Нашия мозък е така настроен, че започваме да търсим с поглед нещо написано първо в ляво и ако не го намерим плъзгаме погледа си тогава в дясно. Това е естественото за нас движение на очите, когато преглеждаме страница на книга, списание или УЕБ страница. Така нещата са наопъки.
    Този пост е редактиран от Lupus; 15-04-15 в 09:08.

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #493

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    благодарско на крис, за дифолта, дето сега се казва олд стил, че направо щех да се самоубия. Нека всеки има правото на своя избор. Тези, които предпочитат новите скинове, да ги ползват със здраве, а ние любителите на стария да му се радваме, както преди.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #494

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Бях писал за един друг проблем - след редакция на мнението и записването му постът не се появява, а трябва да рефрешна.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Днес пуснах в продава една обява трябваше да я пиша три пъти. Пиша я прикачвам снимките и изненада няма такава страница изписва. Почвам наново пиша качвам снимки давам преглед всичко е добре. Давам да я постне и ужас само снимките текста липсва. Накрая стана след корекция с дописване.

    1. Проблемът е оправен
    2. Шрифтът на постовете е уголемен с една единица
    3. Цветът му е направен леко по-тъмен
    4. Шрифтът на името е намален
    5. Послето с информация за потребител е разширено от 138 на 150 пиксела.
    6. Социалните бутони са изнесени извън 1-ви пост

    Мнения?

    Моля за съсредоточаване върху Flat - да изчистим него, после ще се заема с Dark Flat - така се обърквам и не разбирам за кой стил се отнасят критиките - нека сега коментираме само Flat.

  18. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #495

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    По мое мнение сега е по-добре.
    lineheight ми изглежда малко. Опитах с 1.35 и става по-четливо. Но това може да е субективно.
    За момента само футърите нещо ме бодат.
    И огромните подписи донякъде. Пример: Aleksandars. Нещо такова:
    .signaturecontainer img { max-height: 45px; }
    Този пост е редактиран от Bibi; 15-04-15 в 10:55.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 68 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нови бъгове, бързодействие...
    От kod във форум За Форума
    Отговори: 238
    Последно: 16-04-13, 18:05
  2. съвет за оправяне на усилватели
    От jojobix във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 14-12-12, 10:58
  3. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17
  4. Оправени бъгове...
    От -CTPAX- във форум За Форума
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-04, 12:10
  5. знаете ли XP бъгове :-))
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 19-02-03, 12:02

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе