Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 46

Новият дизайн

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #16

    Новият дизайн

    Наложи се да измеря логото - заема място точно колкото старото +- 5 пиксела... - останалото е полето с последни теми от форума/новини.

    По отношение на спора е ли мястото на последните новини във форума - забравяте, че SetCom.bG е цялостен проект, включващ както новинарска част, така и форум. Просто няма начин да бъде направен по-удобен на 10-те процента, които го посещават само заради форума за сметка на всички останали...

    Карето с последни новини ще остане във форума, както и карето с последни мнения от форума ще остане в новините.

    Интересно защо всички тук се съмняват в удачността на карето с новини, а от друга страна смятат, че е перфектно на първата страница да имат списък с последни мнения...

    От около 3000 посетителя дневно да кажем във форума влизат около 500 - ами сега ако останалите 2500 гракнат, че последните мнения на първа страница не ги интересуват??

    Бъдете по-толерантни и мислете и за другите

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #17

    Новият дизайн

    На мене ми аресва

    Крис - постарал си се Бравос Добре, че намираш време от време на време ))

  4. Gadget
    Guest
    #18

    Новият дизайн

    Стига сте врънкали за глупости... логото такова, шрифта не знам си к'ъв, завъртулки не знам си к'ви... Преди седмица като го видях, супер се изкефих...

    По-добре кажете дали има бъгове и някои по-констуктивни решения, ако трябва да се добавят

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    569
    #19

    Новият дизайн

    Струва ми се и доста по-леко, но не съм сигурен, щото и преди ми бе достатъчно бързо.

    -> Крис - това с "навбар или без навбар?" ми мяза на "С каски или без каски?" []

    Екстра е всичко. Кусури може всеки да търси, ако си няма работа, и ако потърси ще намери, но определено нивото е качествено повишено във всяко отношение.

    Успехи!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #20

    Новият дизайн



    <center><font color="red">NEGATIVE</font id="red"></center>



    четири таблици с четири различни бекграунда + оновен = 5!!!



    не смея да продължавам, че ми цъкат вече импулси, а бая има още... [:D]

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #21

    Новият дизайн

    Не разбирам защо смяташ, че има нещо хубаво в използването на един цвят за бекграунд...

    Да ви кажа - дотук няма смислени критики, освен тези, които съм получил по ICQ и по които са взети мерки - виждам само лични предпочитания - един не иска да вижда новините във форума, друг - обратното, трети иска еднакъв бекграунд, четвърти не му харесват линиите да са под 45 градуса защото не било модерно???, пети въобще не иска чупки, на шести логото му голямо /последното го взех под внимание и премерих за да си докажа, че няма разлика в големината на миналото и сегашното лого/...

    Давайте по-конструктивно

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #22

    Новият дизайн

    На 1240 е екстра, дизайна също така че ще започна с тва което не ми харесва - мини логото при надписа "новините" е малко нащърбено(всъщност навсякъде където фона е светъл е така), а самия надпис (шрифта) е малко по-объл отколкото ми се струва че трябва. Надписите в ляво (setcom.bg+, анкета, статии...) ми се губят малко, кофти са изсветлели от belevel-а и на светлия фон А-то на анкета прилича на Fi. Стори ми се малко тромав, но това може да е защото за 1 път се зарежда. Background-а също е малко светъл и чесно казано няма да е лошо да се сложи някой друг пиксел, освен това ако е по-тъмен ще се засили перспективата. Тва са все неща които могат да се оправят и без да се пипа ASP-то..



    Инъче като оформление ми харесва само дето някой неща не съм свикнал да ги виждам там където са сега.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    300
    #23

    Новият дизайн

    Неудобен ми е скрола на новините/новите теми. Default скрол или поне нещо с подобна функционалност би ми било по-удобно. Ако има свестен скрол, големият шрифт не ми пречи.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #24

    Новият дизайн

    КрИс, аз лично нямам никакви критики към момента за вида на логото, нищо че и аз съм с 14" МАГ и карам на 800х600 точки. Ми заемало половината екран, но само докато се зареди страницата, после си скролваш надолу-нагоре и не ти пука. Както и преди съм казвал, КрИс дерзай, аз те поддържам с двете ръце [].



    П.С. Пък ако някой много ти "скача" и те нерви, прати го при нас: ЕТ "Ела че ми требваш" [:D] (всичко е в кръга на шегата, но...)!!!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #25

    Новият дизайн

    ъъъъ, е тва ако не е конструктивно...



    мен кучета ме яли - трудно ми харесва нещо по принцип, така че не гледам от личната страна, а от общата.

    а за теб знаем, че важното е на теб да ти харесва и трудно някой може да те убеди в противното, но все пак:



    - за бекграундите - не казвам, че трябва да е един, но 5 ми се виждат прекалено много. просто всички седят като кръпки и няма никаква единност и структурираност.

    - знам че се изприщваш като чуеш за 800х600, но все пак 30% от посетителите я използват и е недопустимо за новинарски сайт при зареждането му да се вижда едвам заглавието на първата новина... тук искам да цитирам и другите, които казват че за такъв сайт не е важен дизайна, а съдържанието. защото те идват на него за новините и в случая по-важна е скоростта, а не смайващ дизайн.

    + при наличие на дълга тема от форума - половината от рекламата на Майкрософт не се вожда, а при голяма резолюция не седи никъде.

    - в момента най-дясната колона седи празна с 1020px! не може ли да е с променлив размер в зависимост от съдържанието си? или тя е залепена за централната, която пък има фуга с лявата, абе...

    - самия знак на логото леко се преекспонира имайки го на 5 места на главната, като 3 от тях са едва в 320px^2.

    - анимиран паяк на Търсачка - минус 5 години назад.

    - надписа Новините - е нямаше нужда самия шрифт също е неподходящо избран



    понеже всичко ще си остане така - чакам поне с бира да го полеем… [:D]

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #26

    Новият дизайн

    ъъъъ, е тва ако не е конструктивно...



    - за бекграундите - не казвам, че трябва да е един, но 5 ми се виждат прекалено много. просто всички седят като кръпки и няма никаква единност и структурираност.



    Това е твое мнение - все пак не е лошо да помислиш, че май само ти държиш на него .



    - знам че се изприщваш като чуеш за 800х600, но все пак 30% от посетителите я използват и е недопустимо за новинарски сайт при зареждането му да се вижда едвам заглавието на първата новина...



    Това прост не е вярно - откъде имаш тази невярна информация?

    И без да отговаряш - предполагам от WebCounter-a. И както повечето, забравяш, че броячът е стратиран преди 3 години и дава средни данни за периода. В първата една година този процент беше 80 постепенно намалява и това, че средната стойност е 30 не значи, че реално в момента 30% от посетителите са с такава резолюция.. - мисли...



    тук искам да цитирам и другите, които казват че за такъв сайт не е важен дизайна, а съдържанието. защото те идват на него за новините и в случая по-важна е скоростта, а не смайващ дизайн.



    И да цитираш и да не - просто и ти си наясно, че не си прав. Естествено, съдържанието е на първо място. Което не виждам с какво омаловажава дизайна. Все пак по-добре хубави новини с хубав дизайн, отколкото хубави новини с лош дизайн.

    Или най-добре без дизайн - бял фон, черни букви една таблица....



    + при наличие на дълга тема от форума - половината от рекламата на Майкрософт не се вожда, а при голяма резолюция не седи никъде.

    Има две решения, когато не ти стига място - или да направиш хоризонтален скрол или да скриеш част от информацията - в случая банера - помисли кое е по-приятно и удобно за повечето посетители?





    - в момента най-дясната колона седи празна с 1020px! не може ли да е с променлив размер в зависимост от съдържанието си? или тя е залепена за централната, която пък има фуга с лявата, абе...

    Не рабирам - естествено, че няма проблем колоната да свършва, където свършва съдържанието й - И надолу какво ще има - бекграунд на сайта - с какво той е по-различен от празната колона ако мога да запитам?

    И откъде тази любов към симетрията? След като лявата колона има фуга значи и дясната трябва да има? Да така е най-лесно, но не ми е интересно...



    - самия знак на логото леко се преекспонира имайки го на 5 места на главната, като 3 от тях са едва в 320px^2.



    - анимиран паяк на Търсачка - минус 5 години назад.

    ?? Пак неподходящо изказано лично мнение - някои пък изпратиха мнения, че паякът е най-хубавото нещо в новия дизайн.



    - надписа Новините - е нямаше нужда самия шрифт също е неподходящо избран

    ?? Това е смесица м/у личното ти мнение и склонността ти към изчистени симетрични квадратни неща... пак да спомена, че си първоизточника на такъв вид оплаквания



    понеже всичко ще си остане така - чакам поне с бира да го полеем… [:D]

    Ами... в сравнение с първоначалния замисъл много неща бяха променени - най-вече поради мнението на Vaso Art, също така и на Gadget и Daniel. Просто имаше обосновани мнения какво и защо не е добре и не пасва стилово. Съжалявам, но не виждам какво и защо да променям поради факта, че не ти допада на теб .


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    11
    #27

    Новият дизайн

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">По-добре кажете дали има бъгове и някои по-констуктивни решения, ако трябва да се добавят



    <div align="right">оргинално мнение на Gadget</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Извинявам се за предишния празен постинг. Проблема който забелязах: На ново ПЦ на което нямаше инсталиран Shockwave Flash страницата не се зарежда, не ме пита искам ли да инсталирам Shockwave Flash - въобще замръзва IE6SP1. След като посетих ваши конкуренти - новинари IE ме попита дали да ми качи Shockwave Flash и след това и вашата страница се отваря вече нормално :-)

    Други забележки НЯМА!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #28

    Новият дизайн

    е нали и първоизточник трябва да има все пак... [^]



    само да си пипнал new.asp... [:D]



    --------------

    ъпдейт 23:46



    даммм, сега забелязах че новините вече са 7 на брой (10 стари), но пък "главата" е 250px (130 стари)...

    свирукам си... [8D]



    ъъъ, и на паячето що му мига трътката?!? []

  17. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #29

    Новият дизайн

    Новият setcom.bg - една приятна изненада ... []

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #30

    Новият дизайн

    В тези 250 пиксела доколкото забелязвам имаш последните мнения от форума - ТОВА НЕ Е ЛОГО - ха сега пак взимай линийката и премери "главата", тоест мястото, което характеризира страницата и не носи информация.

    А дали ще има 7 или 10 новини - все тази е - мога пак да ги върна 10, може и 15 да ги направим - но към момента повече от 7 в общия случай не се пишат в рамките на 24 часа. А винаги съм искал новините, които се дисплейват отначало да се не по-стари от 24ч...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MixMan's Web - нов дизайн
    От MixMan във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 8
    Последно: 13-12-04, 22:34
  2. 2 уеб-дизайн въпроса...
    От Aquadark във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 7
    Последно: 14-05-04, 14:32
  3. Нов дизайн
    От kod във форум За Форума
    Отговори: 61
    Последно: 22-04-04, 07:43
  4. HELP - WEB дизайн search ?
    От rado_boy във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 8
    Последно: 16-01-04, 21:18
  5. Новият дизайн на страницата
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 65
    Последно: 06-10-01, 01:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе