Страница 3 от 171 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    29
    #31

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Благодарности!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    19
    #32

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от AUDIRSS
    някакъв ориентир във Варна за офис на ММС.това сериозна фирма ли е или ала- бала дай парите.
    В този саит има доста голям избор от климатици ,но преки впечатления нямам. http://www.termo-klima.com/bul/index.php

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    21
    #33

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Здравейте,
    Реших да климатизирам 2 стаи х 11м2 всяка и така попаднах в този форум. След много четене реших да съкратя планираните 1600 лв до 1100 и да купя въпросния Дайкин за стаята на бебето. Другата стая (кухнята) ще се ползва по 5-6 часа на ден и прецених, че може да почака за втори Дайкин. Очаквам собственици на този модел да споделят своите наблюдения.
    Благодаря предварително!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    12
    #34

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    здравейте.Преди месец и половина си купих подов климатик daikin.когато температурите не бяха много ниски климатикът работеше без проблем, затова реших и си взех още един подов за стаята на детето.Сега обаче при по-ниските температури и двата климатика замръзват и не искат да работят.Дали това е заради мъглата, лошия монтаж или просто това са им възможностите.ако имате някаква представа, моля дайте идеи.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #35

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Иключваш и включваш от контакта, като изчакаш няколко минути да е изключен и климатика ще почне да се размразява. Иначе в тази мъгла могат да замвъзнат всякакви климатици. Освен това в мъглата го дръж на средна степен на вентилатора. Ако клиамтика се дъжи денонощно на еднаква степен на вентилатора и постоянна температура няма да има проблеми с размразяването.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #36

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Определено е наложително всеки да опознае климатика си ,за да знае какво може да очаква от него при различните климатични условия.Все пак помещенията в които паботят машините ни са различни и е трудно да се използват общи препоръки.
    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Освен това в мъглата го дръж на средна степен на вентилатора. Ако клиамтика се дъжи денонощно на еднаква степен на вентилатора и постоянна температура няма да има проблеми с размразяването.
    ...Абсолютно вярно и изпробвано от мен. ...Иначе аз моя вече на всякви тестове съм го подлагал.Включително Пауър Фул при минус 15 и снощи при минус 7 в яката мъгла.Железен е просто.Филтъра за грубия прахоляк го чистя на всеки 2 седмици.Въпреки,че в къщи сме педанти на тема чистота и прах,филтъра е с много малки отвори и задържа доста прахообразни частици.По-скоро това са миниатюрни влакна от дрехи. ...Та , зададените градуси,степента на вентилатора,филтрите,вероятност от големи топлозагуби включително от проветряване.Това от моя скромен опит може да натовари климатика допълнително и да предизвика аномалии в размразяването,при технически изправен и добре оразмерен Дайкин.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    21
    #37

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    FTYN 25 (конвенционален)- при външни температури от -2 до 1 градуса и висока влажност на въздуха се заскрежава питата като хладилник Мраз. Вентилатора е на авто, зададената температура в стаята (11кв.) 23 градуса. Ако не го включа в режим на охлаждане на 7-8 часа се задънва напълно и духа хладно.
    За съжаление живея в Бургас и времето е такова през по-голямата част от зимата.
    При -3 градуса започва да размразява нормално и да топли през цялото денонощие. Тоя модел как разбира,че външното тяло е заскрежено?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #38

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    От разпитване насам натам разбрах , че Атаро наистина не се занимават с монтиране на климатици на единични клиенти май работят само на едро (един от Mall-овете във Варна). Другите които монтират Daikin във Вана и на които може да се разчита са MMC... ама те май ги вземат от Атаро, съответно цената е по висока... и все пак от няколко дена го имам и чакам с нетърпение да стане - 10 , че да го видя що за юнак е или е само реклама. От както съм го сложил във Варна е нон стоп мъгла, не съм забелязал накакви проблеми , не знам като паднат температурите пак ще пиша. (Модела е FTXS25D, отоплява среден панел 17,5 м2 ; 45,5 м3 ;много стара кофти дограма, никави външни или вътрешни изолации - за сега без грешка ) пу да не му е уроки

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #39

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от Stanio
    FTYN 25 (конвенционален)- при външни температури от -2 до 1 градуса и висока влажност на въздуха се заскрежава питата като хладилник Мраз. Вентилатора е на авто, зададената температура в стаята (11кв.) 23 градуса. Ако не го включа в режим на охлаждане на 7-8 часа се задънва напълно и духа хладно.
    За съжаление живея в Бургас и времето е такова през по-голямата част от зимата.
    При -3 градуса започва да размразява нормално и да топли през цялото денонощие. Тоя модел как разбира,че външното тяло е заскрежено?
    Ако замръзне, го изключи от контакта и включи, като изчакаш 2, 3 минути. Климатика ще се размрази след един два цикъла. Климатика ако се държи на максимален вентилатор целодневно няма да имаш никакви проблеми с размразяването. Ако сменяш режимите(скорост не вентилатори и температура ще ти замръзва от време на време). Има съмнение, че климатика не трявба да се държи на авто. Автото по принцип е на най-ниска степен на вентилатора ако температурата се поддържа постоянна. Има наблюдения върху 5 таквиа даикина.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #40

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    При мен спира вече за трети път (Daikin-a спря :-( http://forum.setcom.bg/index.php/topic,34932.0.html)
    Това разбира се тези 2 седмици когато навън въздуха е като бяла боза ... Заскрежава се много бързо средно за около 4-5ч. и забелязах че спира точно след размразяване.
    Тамън е изсушил външната пита и може би някое налягане му идва в повече точно като обръща процеса ?!
    И всеки път трябва да му спирам тока иначе не тръгва.
    Досега вентилатора беше на АУТО на 21гр. и вкл.ОКО сега го сложих на 3-та степен на 20гр. без ОКО да видим ...

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #41

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от lupo101
    При мен спира вече за трети път (Daikin-a спря :-( http://forum.setcom.bg/index.php/topic,34932.0.html)
    Това разбира се тези 2 седмици когато навън въздуха е като бяла боза ... Заскрежава се много бързо средно за около 4-5ч. и забелязах че спира точно след размразяване.
    Тамън е изсушил външната пита и може би някое налягане му идва в повече точно като обръща процеса ?!
    И всеки път трябва да му спирам тока иначе не тръгва.
    Досега вентилатора беше на АУТО на 21гр. и вкл.ОКО сега го сложих на 3-та степен на 20гр. без ОКО да видим ...
    При тебе има нещо преацкано. Сигурно е влязла вода там където не трябва. Може да трябва да се отвори и почисти външното тяло. Извикай техник да го види.

  14.  
     
  15. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #42

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Моите два ,единия ETUXS-серията и GTNS работят засега перфектно.Всяка сутрин ,та и до обяд има мъгла,топлят безпроблемно,размразяват се нормално.На -18 -20градуса зададени,20 градуса поддържа на макс.вентилатор.Доволен съм.Не ги спирам въобще,само когато чистя филтрите.Сигурно и аз това лято ще ги чистя отвън,щото доста боклуци и прах хвърчат по тях.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #43

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Я кажете на какви режими го настройвате да работи. От седмица имам Daikin FTXS25D, нощем докато спя го слагам на 18* вентилатор на sleep, денем като ме няма в къщи на 20* вентилатор на AUTO, вечер само вдигам температурат на 22-24*(зависи от жената ). Чета , че да е най-пълноценен вентилатора трябва да е на MAX ама много духа тогава. Там разни екстри като econo, powerfull,comfort, sensor даже не съм ги пробвал. Кога е най- икономичен?

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #44

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Като те няма не е никакъв проблем вентилатора да е на макс. Вечер като се прибереш можеш да го пуснеш на powerfull и ще се стопли бързо, а след 20 минуто ще се изключи този режим.

  18. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #45

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Моите през деня са на 18 градуса,даже и да съм си в къщи,тоя в спалнята при зададени 18 лепи 20,другия в кухнята не го знам кво прай,щото там нямам термометър,ама бичат здраво,вентилаторите на макс и на двата/жената няма проблеми с децибелите,тя иска САМО да й е ТОПЛО/.Вечерно време на 20 или 21 ги слагам и е приятно и уютно.Пауърфул,мауърфул не съм ги пробвал,един път само щото се появи конденз го пуснах на изсушаване.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 171 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе