Страница 51 от 171 ПърваПърва ... 41495051525361101 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #751

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    1850 лв е нормална цена за климатика + хайде 200 лв монтаж, че са и много даже = 2050 лв. Някой те цака с едно 200 лв.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #752

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Пазара определя цената.

    Според официалните статистики на държавата, с най-високи доходи са хората работещи в столицата. Има класации по света за най-скъпи градове.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #753

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    С най-високи доходи,да. А какво ще кажеш за още по-високите разходи? Днес сметнах,че съм дал миналия месец 800( осемстотин) лева за гориво,като съм ходил 1-2 пъти до Ловеч и Пловдив,останалото е градско.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #754

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    След 2 седмици ползване, нещо се разочаровах от климатика.
    При зададени 28* , след 5 часа работа, и външна темп. 9* не ще да вдигне повече от 23.8* !!!
    За сравнение "ефтината" Мидейка на комшията си ги вдига тези 28*.
    И нещо друго забелязах.Всичките ми комшии са с 12-ки климатици за същото помещение , а аз с 9-ка.Ама нали всички тук ме убеждаваха че ще стигне, и аз да не давам още 400 лв за Daikin FTXS35G взех че купих 25-цата (9-ката значи)
    Много се набутах хора.:default


    Приятелю,имаш една от най добрите машини на ДАЙКИН,добре ти е оразмерена,явно правиш някаква грешка ...да не би да си активирал функцията ЕКО,или можеда си натиснал датчика за следене дали има човек в стаята...имали сме такива случаи и точно тогава при зададени високи градуси климатика подържа 21..22.градуса..Пиши ми на лични и ще се уточнят нещата,няма начин при добър монтаж да не си доволен от тази машина....има някакво недоразумение според мен...
    Не съм активирал никоя допълнителна функция.Направих му и тест за грешки , и всичко е О.К.
    Пробвах и с изключване от захранването за 1 час - резултат няма...
    Остава причината калпав монтаж.Забелязах, (видимо-без нивел) че вътрешното тяло не е нивелирано !
    Термометърът с който меря температурата е поставен на стената , на 60см отстрани на тялото , на 40см по-ниско.
    Днес направих замервания на температурата на въздушната струя, като пъхнах външният датчик в жалузите на тялото..
    При зададени 22* замерих 38*.
    При зададени 30* замерих 52*.
    Кажете дали са нормални.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #755

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Измерването не е коректно.Ако термометъра ти е залепен за стената,ще отчита доста по-малко.Измерването се прави в средата на стаята на 1,20-1,50 над пода и без да духа климата в тая посока.
    А температурите на изходящия въздух са добри,особено тая при 30 гр.Ако входящия въздух е около 25 гр,разликата е 27.Ако вентилатора е бил на мед.(500 м3/ч),се получава топлинна мощност около 3900 Вт(сметките са на око,грешката е минимална).Какво повече искаш?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #756

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Измерването се прави на входа на вътр.тяло.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #757

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    С най-високи доходи,да. А какво ще кажеш за още по-високите разходи? Днес сметнах,че съм дал миналия месец 800( осемстотин) лева за гориво,като съм ходил 1-2 пъти до Ловеч и Пловдив,останалото е градско.
    Радвай се че си ги дал, изработил си повече работа. Можеше да не си дал нищо и да си дремал в офиса цял месец. Не се опитавай да издокараш че много разходи си имал - "разходите" са колкото си ги направиш. Така че в заключение бих казал: не се дърпай от София, ами се радвай че там живееш каквито и разходи да имате ... е по-добре от колкото в някой затънтен град. Разбираш ме нали?

    П.С. аз живея в Пловдив и съм убеден че в София ще живея по-добре. Да не навлизаме в спорове къде е по-по-най да се живее. Големите градове дават повече възможности за всички!

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2
    #758

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Здравейте,

    Моля за малко помощ и разаснение:

    В процес сме на инсталация на 3 URURU SARARA ( два FTXR-28E (RXR-28E) и един FTXR42E (RXR-42E))

    Има ли изисквания при монтажа на външните тела за разтоянието от земята до машината (терасата в случея), разтоянието от стената зад тях (между стената и задната част на климатика) и разтоянието между външното и вътрешното тяло.


    Доставката, схемата за поставяне и монтажа са от добра и коректна фирма в София (не искам да правя реклама без да съм ползвал климите и да имам мнение по вапроса)


    Благодаря предварително

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #759

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Мин.разстояние до терасата е около 25-30 см,за да не замръзва отвора на дъното на тялото.От стената до гърба на тялото го пише в инструкциите за монтаж,на око-15-20 см,но и при 5-10 си работи.Между двете тела при Уруруто разстоянието е до 10 м.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #760

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Jori-клиента не го интересува температурата над климатика,а в стаята долу,където е той.Знаеш,че горе винаги е по-висока температурата с няколко градуса.


    Mod.valen1: Следващите ти последователни постове ще се изтриват.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #761

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Jori-клиента не го интересува температурата над климатика,а в стаята долу,където е той.Знаеш,че горе винаги е по-висока температурата с няколко градуса.
    Направих различни замервания:
    При зададени 22* и вентилатор на АУТО.
    1.Посредата на стаята 21.6*
    2.Залепен на стената 20.6 (там винаги дава~ -1.4*)
    3.На входа на вътрешно тяло 24.5

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #762

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Както виждаш,на входа на тялото е 24,5,а там е датчика за вътр.температура.Даже се учудвам,че на зададени 22 въобще работи.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    5
    #763

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от grizmin

    Мерси за изчерпаелния отговор.
    В крайна сметка се спрях на FTXS35. Разликата в цената беше 470 лв. (крайна с монтажа 2170). Малко по - скъпо от офертите на други фирми, но какво да се прави - набутал съм се вече
    Цената ти за модела със стандартен монтаж ли е??? понеже работя за Фирма вносител на Daikin... и ми се струва доста скъпичко освен ако монтажа не е мн засукан!

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #764

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Май климатика си е наред , ама аз под вола теле търся ...
    Спирам замерванията , че жената и детето ме гледат , сякаш съм инзвънземен как обикалям хола , и злепям датчика на различни места.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #765

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Нормалната цена при дистрибутори е около 1850,и за монтажа му излиза 320-верно си е скъпичко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе