Страница 11 от 171 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #151

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от ayl
    Аз съм доволен от този климатик Уруру-Сарара - работи безшумно, поддържа зададената температура, а най-добрата му функция е home leave ventillation. Не разбирам защо се спори в този форум колко е скъп и как посмъртно няма да се изплати. Според мен при покупката на такъв тип уреди, за толкова пари, всеки гледа екстрите и комфорта при ползването, а кога ще се изплати е на по-задно място. Аз например никога не бих си направил сметката за колко месеца и за колко дена ще бъде Pay Back-а на този уред, за мен в случая по-важно беше да се купи техника на високо ниво с определени екстри, която да не ми създава проблеми за по-дълъг период от време (да чукам на дърво така да е).
    Изборът на техника и вещи винаги е бил според мирогледа на отделния човек. Аз съм от хората, които искат да имат по-качествени и скъпи вещи и никога след покупка не ги разглеждам като остатъчна стойност. И тази нагласа не зависи от това колко пари имаш, защото повечето хора с пари също купуват Мидеа и не им пука.
    Добре казано ,съгласен съм с теб , още повече че още дядо ми повтаряше скъпото излиза евтино.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    7
    #152

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Понеже не намерих никаква информация за Daikin FTX35G ще помоля по-запознатите с тази марка да споделят впечетления относно тази машина.

    От фирмата, която ми го предложи, горещо ми го препоръчаха за сметка на искания от мен Fujitsu 12LCC.

    Помогнете да направя правилния избор.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #153

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от ivat
    Понеже не намерих никаква информация за Daikin FTX35G ще помоля по-запознатите с тази марка да споделят впечетления относно тази машина.

    От фирмата, която ми го предложи, горещо ми го препоръчаха за сметка на искания от мен Fujitsu 12LCC.

    Помогнете да направя правилния избор.
    Руския сайт подробно го характеризират ,Обобщено мнение досега по-добър е дайкинът но за около 30 квадрата


    http://www.artelgroup.ru/info/shop/c...t/daikin/6621/

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    7
    #154

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Благодаря за линка, но вече съм го разглеждал. Проблема е, че това са само каталожните данни. Исках да разбера дали няма някакви отзиви от първа ръка. Някой, който го има или го е монтирал или поне го е виждал.

    Относно понещението - събирам се в 30-те квадрата, даже са ми много.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #155

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    климатика има топлоотдаване на 9ка фуджитсу и е трудно да се сравняват .. за сметка на това е и с по нисък КОП от фуджитсуто ..модела явно е стар ,в БГ не е популярен .. външното тяло е малко - снижена площ за топлообмен ,занижени параметри - напоследък всички марки производството им за Европа е така ,а за Япония - точно обратното ,повечето 22ки дори са с голямо външно тяло .. и всеки се чуди на КОП 5.5-6 ,нереална работа ,колко по приемливо е да е 3,5-3,7 нали ?
    в заключение аз бих си купил фуджитсу от тия 2та

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    34
    #156

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Здравейте, надявам се на компетентен съвет.
    Предстои ми слагане на климатик в стая 35 кв.м, юг, вътрешно помещение с френски прозорци на късата стена (5м), външна и вътрешна изолация.
    След известно проучване се спрях на 3 модела, като разбира се съм отворен и за нови предложения, но молбата ми е да ме насочите към един от трите, ако избора ми е сполучлив. Ще се ползва както за охлаждане, така и за отопление. Ето ги:
    1. Fuji RSA14LC \надявам се 14-ската на Фуджи да става за помещението)
    2. Mitsubishi MSZ-GB50VA
    3. Третия модел (затова пиша и в тази тема) е една 18-ка на Daikin, ако не се лъжа FTY , която в Атаро ми описват като някакъв хибрид между конвенционален и инвертор, по-точно конвенционален с "инверторно развъртане". Хубавото на климатика е че е 2200 с монтажа и е с 600 кинта по-евтин от традиционния инвертор, т.е. влиза ми в бюджета. който е до 2300 - 2400. Някой има ли мнение за тази машина?
    Очаквам съвет за един от трите (или ако има нещо по-удачно за тези пари).
    Благодаря предварително!!!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    10
    #157

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Днеска си купих Daikin FTXR28-E,за 925 поунда от англия,което е близо 2300 лева,в термо клима го продават за 2800 лева и ако не се лъжа с дистанционно на японски,ега ти и оберджиите.съветвам ви ако имате познати в англия,италия,или ниакъде другаде да го купите от там,транспорта от англия до българия е 60 поунда,единственното лошо е че ниама да ви важи гаранциата в българия,но DAIKIN e kato MIELE те не се развалят

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #158

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    термо клима не им гледай цените климатиците им имат надценка от 200-800 лв .. не знам кой пазарува от тях изобщо ... а еквивалента на даден климатик за японския пазар задължително има повече екстри и по високи показатели

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #159

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от ketuna
    Днеска си купих Daikin FTXR28-E,за 925 поунда от англия,което е близо 2300 лева,в термо клима го продават за 2800 лева и ако не се лъжа с дистанционно на японски,ега ти и оберджиите.съветвам ви ако имате познати в англия,италия,или ниакъде другаде да го купите от там,транспорта от англия до българия е 60 поунда,единственното лошо е че ниама да ви важи гаранциата в българия,но DAIKIN e kato MIELE те не се развалят
    и фирма Х клима да е ще ти сложи надценка та нали затовае основана . без да съм пристрастен искам да те питам какво ще се случи с Британската ти покупка ако е порази токов удър , или изгори КОЙ ЩЕ ТИ Е ГАРАНТИРА

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    10
    #160

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Митак с тези 800 лева които съм ги спестил,изопщо не ми пука за гаранциата,то в българиа като има гаранциа,че голиам келепир,един тон разправи и,като се развали нешто,плащам си като поп и това е,здраве да е,но такива надценки като в българия никъде ги няма

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #161

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    В софклима този модел е 2500 лв. с ДДС и 3 год. гаранция.Ако можеш да си дръпнеш ДДС-то ще си по на сметка отколкото в момента при това сега си без гаранция.При варианта с кредита енергиина ефективност също ще дойдеш под цената която си платил в момента.
    Въпреки това смятам, че кефът цена няма и да го ползавш дълго и безпроблемно!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #162

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Сега почти съжалявам, че не прочетох нещата от този форум, преди покупката ми на белгийския Дайкин. Тоест не знаех нищо за японските такива. Особено ме впечатли КОП-а на Daikin AN28JRS, като добавим функцията за свеж въздух, сега, като се замисля, нямаше изобщо да се двоумя и бих си го купил. КОП-ът на белгийския ми модел е почти наполовина. Белгийският Уруру Сарара не ме беше впечатлил, освен с цената си. Ако другата зима платя по-голяма сметка ток от 100 лева за двата климатика, белгиецът ще замине в другото ми жилище, където един Хайер плаче за изхвърляне, а мястото му ще заеме един японец Уро-Сара. Понеже съм в нов коплекс, от една страна напират мнения за пускане на парно, от друга - такива като мен, - са абсолютно против. Надявам се, че няма да измислят закони и за насилствено включване в топлофикация на нежелаещите. Защото знаем как във времето на процъфтяващата пазарна икономика човек веднъж включи ли се в парното, няма отърване до живот, каквото и да прави. Та дилемата скъп и качествен климатик срещу парното ми се струва очевадно прозрачна в полза на по-скъпата инвестиция. Кога ще се изплати ли? А парното изплаща ли се, май по-скоро с времето вкарва във все по-големи загуби. И наистина комфортът има ли цена? Да, за комфорт се плаща най-скъпо.
    Весели празници на всички и повече комфорт в тези студени дни на притежателите на тази марка климатици и на други сродни по качество. А тези с парното нека пускат духалките и да се радват и те.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #163

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    saissais,аз съм притежател на климатик от тази марка,но мога да ти кажа че комфорта при парното е много по добър отколкото с климатик.Знам че сега ще скочат много хора да ме убеждават в противното,но аз съм ползвал и двете отопления и зная какво говоря.Макар че чувството за комфорт е много субективно.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #164

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    KonanVarvarina, всъщност не говорих за климатик, а определен климатик. А иначе съм съгласен, че усещането за комфорт е субективно. Лично аз не се чувствам добре, ако някой ме излъже дори със стотинки. А какво да кажем за топлофикация - знаем, че изчисленията на сметките е фирмена тайна, тоест могат да ни лъжат както си искат и го правят и то не със стотинки. Ето това нарушава моето усещане за комфорт. Освен това парното го пускат точно в определено време и го спират в определено време. А например утре, ако завали сняг, което се е случвало по това време на годината, къде е комфортът от парното, след като то вече е спряно? Или пък на есен, когато минат няколко мразовити дни, докато го пуснат? А за парното не знам дали има други екстри освен режим изсушаване на въздуха. А лятото дори чугунените радиатори не могат да охладят стаята ми. И не на последно място: за минала година при напълно изключени радиатори (до декември месец, когато напуснах въпросното жилище) съм платил на топлофикация точно колкото за нов климатик Уруру-Сарара. Само изравнителната ми сметка е по-голяма от отоплението ми през цялата тази зима с климатик плюс всички други електроуреди. При това, когато температурата падна до минус 19, аз се разхождах с къс ръкав вкъщи. А ако не мислим за икономии, защо изобщо обсъждаме КОП-ове и други такива щуротии? И един Хайер върши същата работа като някой японец, но има някои малки разлики. Имам точно 20 годишен опит с топлофикация, при това съм сменял доста жилища, но резултатът е бил един и същ - парното никога не ми е носило и капка комфорт. Може би има и положително настроени хора, не случайно то е толкова популярно. Сигурно греша, но само относно другите хора, ако тръгна да им налагам своето мнение. Всичко тук се ограничава само до мен и моя опит.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    10
    #165

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Здравей те,аз съм от Бургас,бихте ли ми казали коя фирма извършва монтаж на нови Даикини в Бургас,държа на качеството,парите не са от значение,ако знаете ниакой телефон или адрес щте съм ви много благодарен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 171 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе