Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 45

Daikin Altherma - някой да има впечатления? Инсталирани системи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #16

    Re:Daikin Altherma - някой да има впечатления? Инсталирани системи?

    Аргументите бяха в горния пост. Ти гледаш документацията на стария модел.Описанието на новия е достатъчно ясно - не виждам да споменавам нагревател . За каскадния принцип има достатъчно инфо в нетал

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #17

    Re:Daikin Altherma - някой да има впечатления? Инсталирани системи?

    Ванко, разгледах набързо документацията на Дайкин отново и не видях и помен от това което казваш. Може да не съм видял, не споря - ако е така покажи. Но ако не е така, трябва да знаеш, че аналог има на Хитачи също и с по-добри характеристики със вътрешни, има и с цял външен воден модул, и общо взето нищо ново под слънцето не е това.
    И май малко грешно смяташ КОП на каскадата, не мислиш ли?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #18

    Re:Daikin Altherma - някой да има впечатления? Инсталирани системи?

    ewgeny - коя документация си разгледал,на стария модел или на новия,който още не се е появил в БГ.Очаква се наесен.За Хитачито не знам,не съм фен на марката,но думите на мениджърите на Дайкин при семинарите с тях са ясни,че нямат аналог и конкуренция.Едва ли ще лъжат.
    А за КОП-а на каскадата съм сигурен,че нищо грешно няма - показаха ни сметките,таблици с мощностите при отделни температури на околния въздух и т.н. Цифрата си е над 10 и това е. Ако те заблуждавам,значи и инженерите на Дайкин са заблудени.Инфото е от тях.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #19

    Re:Daikin Altherma - някой да има впечатления? Инсталирани системи?

    Това, че модела не се е появил е друго нещо. За хитачито говоря, защото аз работя с тях и има аналог, на това което предлага Дайкин към момента. За бъдещи модели, нека има здраве, времето ще покаже. Но мисля, че беше редно да го кажеш още в началото. Успех

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #20

    Re:Daikin Altherma - някой да има впечатления? Инсталирани системи?

    Модела не е бъдещ,просто у нас все още го няма.По света се ползва от края на миналата или началото на тази година.Както беше с нискотемпературния FTXL - продава се от 6-8 месеца,а у нас влезе сега.Това не означава "бъдещ модел".
    Я дай някакъв линк на това Хитачи,което вече го имало у нас( силно ме съмнява)

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    8
    #21

    Re:Daikin Altherma - някой да има впечатления? Инсталирани системи?

    Намерих ги тея невероятните DAIKIN ALTHERMA HT. Модел с два компресора-един на R410A във външния агрегат и един на R134A монтиран във вътрешния хидробокс. Нищо необикновенно. Въпрос. За какво е необходимо температура 80 градуса след като за къпане на практика са достатъчни около 45-50 градуса, по санитарни изисквания е необходимо над 60(легионела) - но не 80 градуса. А за коефициента COP се порових сериозно и се потвърди мнението ми, че е мноооого преувеличено COP 10. Реално(и според дебелите книги по термодинамика и други подобни които все пак съм изучавал) умниците отDAIKIN, за разлика от нашите "специалисти" посочват, както виждам в официалната търговска брошура COP=3. Какво твърдят на семинарите незнам, кой на какви глупости и слухове вярва също незнам, само знам, че DAIKIN колкото и да велики нови физични закони НЕМОГАТ ДА ИЗМИСЛЯТ. COP=10 е възможно теоретично, може да се достигне вероятно с много високи космически технологии. Надявам се. Само, че да ви кажа, влагайте малко съмнение в празните думи, възможно е при дадени експлоатационни условия да се увеличи ефективноста, но хората са написали- COP 3,08. Не споря. Само цитирам факти посочени в официалните сайтове. Само за сравнение, COP =10 означава че с 1kW ток бихте получили/произвели 10kW топлинна мощност. Че то това било голема далавера бе. Дайте да ви затворим ТЕЦ-а тогава. С много здраве. Аз отивам на ПЛАЖ.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #22

    Re:Daikin Altherma - някой да има впечатления? Инсталирани системи?

    Изразявам лично мое мнение за Алтермите. Като идея- отлична. Като изпълнение засега има да се желае още много. Само као видях едни замръзнали такива във Франция. Защото монтажът им бил неправилен. Като зная,че Дайкин както и където да го монтираш не е възможно да замръзне..... Иначе там има и едни нагреватели не си спомням по 3 ил по 6квт с опция за удвояване на мощността. С това спирам нека всеки да си прави изводите оттук нататък

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #23

    Re:Daikin Altherma - някой да има впечатления? Инсталирани системи?

    Ето линк http://hitachiaircon.com/argws/categ...ies&rangeId=21. Yatakito, все още не съм го виждал, но е ново, пък и с таз криза незнам кой ще си поръча. Икономически знаете, че тези неща са си лукс.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    10
    #24

    Re:Daikin Altherma - някой да има впечатления? Инсталирани системи?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    .....
    А главните недостатъци на Алтермата са два - когато топли бойлера,спира отоплението към помещенията.И лятото,докато охлажда,можеше с изхвърляната топлина първо да затопли бойлера,а после да се хвърля през външното тяло.При мен тези недостатъци ги няма.Не знам защо фирма като Дайкин е направила подобна логика за работа на Алтермата.
    Аз като собственик малко не ти вярвам
    Дори и на новата си къща ще си сложа Алтерма пък нека да не топли като загрява бойлер според теб?
    Не знам какво четете какво инсталирате, но има грешка и форумците ви вярват?!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #25

    Re:Daikin Altherma - някой да има впечатления? Инсталирани системи?

    Може малко да не ми вярваш ( като собственик ??? ),но си е така. Това твоето като довод звучи доста несериозно.Вземи и порови из нета,за да понаучиш нещо за Алтермата,и тогава коментирай дали съм прав или не.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    10
    #26

    Re:Daikin Altherma - някой да има впечатления? Инсталирани системи?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Може малко да не ми вярваш ( като собственик ??? ),но си е така. Това твоето като довод звучи доста несериозно.Вземи и порови из нета,за да понаучиш нещо за Алтермата,и тогава коментирай дали съм прав или не.
    Не разбирам какво искаш да кажеш с ???? и не мога да разбера защо да чета из нета. Несериозно ли звучи, че съм с инсталирана Алтерма или несериозно звучи, че ти без да си изграждал такава система твърдиш неверни неща.
    Не те задължавам да си мислиш, че съм прав, но недей да подвеждаш хората във форума!!!
    "А какво да науча" - ами достатъчно съм учил за да си позволя удоволствието от нещо качествено и марково, а не гаражни изпълнения...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #27

    Re:Daikin Altherma - някой да има впечатления? Инсталирани системи?

    Това ,че си притежател на Алтерма не значи,че си в час с принципите на работа на системата.Аз също имам една камара уреди-ТВ,компютри,но не знам как работят в детайли и не ме интересува .
    За Алтермата - ако ще се напъваш да доказваш нещо,то го направи грамотно-изкарай ми ръководството,инструкцията за ползване или монтаж и да видя ясно това,което твърдиш.Тогава пред всички във форума ще се извиня с главни букви.Ако не го направиш - ми сори.Тук съм отдавна и с моите 1700 поста не съм подвел никого досега.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    10
    #28

    Re:Daikin Altherma - някой да има впечатления? Инсталирани системи?

    Аз нямам какво да доказвам и "напъвам", няма какви книжки да вадя и да публикувам. По-скоро ти се замисли когато твърдиш нещо как да го докажеш, при положение че не си собственик на тази система.
    Спирам да публикувам по темата и призовавам всеки да си отиде при специалистите и пита. Да пита хора, които са притежатели на устройствата и тогава за последно да се допитват до форуми.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #29

    Re:Daikin Altherma - някой да има впечатления? Инсталирани системи?

    Няма какво да се замислям . 9 г работя САМО това ,а от няколко съм с Дайкин. Ходя на семинари с инженери и мениджъри от Дайкин и многократно сме обсъждали точно това.По-добре се обади на фирмата вносител,че монтажната група сигурно не са в час,и ги питай за това,което аз твърдя. Не е необходимо да се извиняваш после.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #30

    Re:Daikin Altherma - някой да има впечатления? Инсталирани системи?

    Първо уточнявам че не съм специалист по климатична техника... този спор много ми прилича на спора който аз като собственик на FTXG25E водих с vanko68 относно окото на конкретният модел...оказа се че не е достатъчно да твърдиш че си изкарваш хляба като "специалист" по конкретната материя ровейки се в интернет пространството...апропо аз още чакам да получа извинения по конкретният спор...
    В този ред на мисли redskin,ти не му се вързвай.Добре е че има интернет та някой "спциалисти" да видят поне на картинка за какво иде реч...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara
    От ayl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 13-11-12, 18:20
  2. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  3. Daikin Altherma simulation software
    От estqwerty във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 26-08-11, 00:27
  4. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  5. `има ли някой впечатления от P-D 925 /DUAL 3.0G/
    От nikivv във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 0
    Последно: 17-12-06, 16:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе