Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 71

Daikin FTXR28E Ururu, MHI SRK35ZGX-S или ME MSZ-FD35VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    34
    #1

    Daikin FTXR28E Ururu, MHI SRK35ZGX-S или ME MSZ-FD35VA

    Здравейте
    Все още се колебая за климатизирането на цял един апартамент и машините които трябва да избера.Става дума за помещение 31м2 –хол +трапезариа кухня.Изложение изток (апартамента е вътрешен-от север/юг имам съседи).PVC дограма,Изолация отвън на цялата кооперация.А вътре съм го доизолирал –всички тавани с вата 5см и гипсокартон + същото и за стените около прозорците. Данни за апартамента ми са в един от предните ми постове на който така и не получих отговор...http://forum.setcom.bg/index.php?act...0;sa=showPosts
    За сега съм се спрял на :
    Daikin FTXR 28-URURU SARARA-притеснява ме шума при вкарване на пресен въздух (малко функцията се обезмисля )и филтъра разбрах, че трябва да се сменя всяка година,вероятно за ЗЕОЛИТА става дума .Поправете ме ако греша...
    Mitsubishi SRK 35 ZGX –S –Четох за пукане на вътрешното тяло,някой беше споменал и за размразяването...
    Mitsubishi FD 35VА(S)-Много му е висока долната граница на отдавана топлина 1,5кw.При такава добра изолация и необходимост от по малка отдавана мощност климатика ще спре ли ?
    Четох за разсъжденията че би работил on-off, но има ли някой практически наблюдения?
    Забравих да спомена че според топлотехническите изчисления които имам за помещението при външна темп -11градуса и без калкулирана вътрешна изолация е 3,076kw.
    Не бих желал да преоразмеря,но и ако не стигне или пък ако имам проблем с замръзването пак не е добре...Комфорта и енергоефиктивността са определящи... Извинявайте за дългия пост,но се стеремях да дам отговор на всички потенциални въпроси... Благодаря на всички отзовали се. Налага се да изляза спешно и ще отговоря като се върна...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #2

    Re: Daikin FTXR 28-URURU или Mitsubishi SRK 35 ZGX S или Mitsubishi FD 35VА(S)-К

    Бих заложил на УРУРУ-то (друг е въпросът да е правилно оразмерен). Функцията за пресен въздух не е включена денонощно. Може докато няма хора в помещението. Алтернативата с проветряване при минусови температури и изстиване на помещението значително ще покачи разходите за ток. Със смяната на филтрите и аз не съм запознат, така че някой друг може да каже. Но - съм твърдо за 100 волтова (японска) машина. Климатик на 220 волта за мен е въпрос на късмет, но винаги с екстрата понижен КОП.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re: Daikin FTXR 28-URURU или Mitsubishi SRK 35 ZGX S или Mitsubishi FD 35VА(S)-К

    Не знам за FD-VA, да кажат собствениците, но ZGX-а, въпреки, че пише минимално отдаване 500W, си спира доста често и с колеги тук сме сметнали, че минималното му изобщо не е 500 W, а доста повече. Не знам защо е тази разлика спрямо данните.
    Имам ги и двата вида машини, бих заложил на 100-волтова, а ако парите не са проблем, можеш да вземеш нещо уникално, което на 220V няма да го има близките 10 години.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Re: Daikin FTXR 28-URURU или Mitsubishi SRK 35 ZGX S или Mitsubishi FD 35VА(S)-К

    Зеолитният филтър е патент на Тошиба, но другите марки имат подобни филтри. Филтрите наистина имат срок на действие но при правилна поддръжка срока им на действие е до 7 години. Моята Тошиба е със зеолитен филтър и миналата година сложех резервният след като оригиналния му беше минал срока , никакъв ефект не усетих, същото обаче не бих казал за плазменият филтър. Също като saissais бих те посъветвал да обърнеш внимание и на японските модели, част от тях вече са на 100V~200V с толеранс до 250 волта и работят без траф в нашата мрежа. Ноември месец бях попаднал на ето тази машина http://www.fujitsu-general.com/jp/pr...up/asz28t.html
    и я продаваха като втора ръка, без на практика да е работила. За съжаление я продадоха в същия ден в които я изкараха.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re: Daikin FTXR 28-URURU или Mitsubishi SRK 35 ZGX S или Mitsubishi FD 35VА(S)-К

    Цената беше около 1650 лв май. Уникална машина... APF 6,6.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #6

    Re: Daikin FTXR 28-URURU или Mitsubishi SRK 35 ZGX S или Mitsubishi FD 35VА(S)-К

    Румчо,по тези сметки за топлозагубите при минус 15*С ще имаш около 4 кВ топлозагуби,което означава,че ще ти трябва 8кВ номинална отоплителна мощност,което е много и поставя въпроса за верността на тези топлотехнически сметки които имаш.При всички положения ти трябва около 4,5 кв
    номинална отоплителна мощност.От 220В машини тези имат такава мощност- FUJITSU GENERAL ASYB 12LDC,DAIKIN - FVXS/RXS 35 .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #7

    Re: Daikin FTXR 28-URURU или Mitsubishi SRK 35 ZGX S или Mitsubishi FD 35VА(S)-К

    не знам за другите климатици но FD и преди това FA според мен са доста добри климатици ! при продадени около 200 броя от тях за две години 0 рекламация клиентите след време по4ти задалжително слагат и в другите стаи....явно са доволни .....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    51
    #8

    Re: Daikin FTXR 28-URURU или Mitsubishi SRK 35 ZGX S или Mitsubishi FD 35VА(S)-К

    Още е много рано но да попитам,лятото мисля да купувам още една клима.Напрежението в къщи е 230~235~ blue1 казваш че са с толеранс 250~как би работила такава машина в тези условия.И още един моще би глупав въпрос:до колко градуса минус гарантират работа

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #9

    Re: Daikin FTXR 28-URURU или Mitsubishi SRK 35 ZGX S или Mitsubishi FD 35VА(S)-К

    sicop от машините за японският пазар само тези с мощност над 3,6 киловата са на 200 волта и то не всички модели, но на практика има избор става въпрос за чисто нови. А иначе и стари японски машини има които са на 200 волта, но те са с голяма мощност. Виждал съм един Национал 40 много стара машина вързан за проба директно на 220 волта при условие, че той е за 200 волта и на него никъде не пишеше какъв толеранс има, но все пак си работеше. Други модели обаче не са работили защото им сработва защитата. В твоя случай предполагам няма да има никакъв проблем защото на книжките им изрично е отбелязано че работят в мрежа от 200 до 250 волта. Стандарта при качествените инвертори е до -15*С, но много от участниците във форума ще ти кажат, че и при по-ниски температури климатиците им се справят. В това отношение японските са без компромисни. Стига лъжлив търговец да не ти пробута машина основно направена за охлаждане, какъвто случай вече има с модел на Тошиба продаван в България.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    51
    #10

    Re: Daikin FTXR 28-URURU или Mitsubishi SRK 35 ZGX S или Mitsubishi FD 35VА(S)-К

    Да сега забелязах от линка горе че машината е 100V,а това за 200-те лошо не ми трябват 5KW, 3,2 до 3,6 но ще видим още е рано

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    34
    #11

    Re: Daikin FTXR 28-URURU или Mitsubishi SRK 35 ZGX S или Mitsubishi FD 35VА(S)-К

    Ето ме отново ,Съжалявам че не отговорих на постовете ви веднага...Правилно че преди да търся климатик трябва да си изясня каква мощност мио трябва.
    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Румчо,по тези сметки за топлозагубите при минус 15*С ще имаш около 4 кВ топлозагуби,което означава,че ще ти трябва 8кВ номинална отоплителна мощност,което е много и поставя въпроса за верността на тези топлотехнически сметки които имаш.При всички положения ти трябва около 4,5 кв
    номинална отоплителна мощност.От 220В машини тези имат такава мощност- FUJITSU GENERAL ASYB 12LDC,DAIKIN - FVXS/RXS 35 .
    Йори, Sorry нещо не разбрах защо 8кw? Гледайки японските сайтове и на мен така ми изглеждаше,но изчисленията също изглеждат достоверни а и след вкарване данните вси4ко се смята от програмата....Ако някой разбира да каже...Прикачил съм данните от топлоразчета:

    http://img172.imageshack.us/my.php?image=tzrumengy4.pdf

    А и те са правени на етап шпакловка само без вътрешни изолации с вата....Иска ми се да да му вярвам ,но може и да греша....Освен това ако погледнете разпопложението на климатика (линка в горният ми пост съдържа чертеж на хола и положението на климатика е в син цвят) се вижда, че прозоречната част е много малка(другото остава в кабинета) ,а и основно студа идва от там...Загубите от тавана саминимални също и би триабвало в един момент ако се вкарва повече от колкото се губи да се акомулира топло.Единствено откъм стълбището не съм изолирал, но за сега смятам да се поспра...
    Ако някой знае да коментира топлоразчетите и достоверността им.
    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Не знам за FD-VA, да кажат собствениците, но ZGX-а, въпреки, че пише минимално отдаване 500W, си спира доста често и с колеги тук сме сметнали, че минималното му изобщо не е 500 W, а доста повече. Не знам защо е тази разлика спрямо данните.
    Имам ги и двата вида машини, бих заложил на 100-волтова, а ако парите не са проблем, можеш да вземеш нещо уникално, което на 220V няма да го има близките 10 години.
    Дидо,изглежда опасенията ми за минималната мощност на FD-то се отнасят и за SRK 35 ZGX –S ako правилно съм те разбрал...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #12

    Re: Daikin FTXR 28-URURU или Mitsubishi SRK 35 ZGX S или Mitsubishi FD 35VА(S)-К

    Йори, Sorry нещо не разбрах защо 8кw?
    Ako топлозагубите ти при -15*С са 4 кВ,ако сметнем грубо,че изходната мощност на климатика при тази темп.е спаднала с 50 % се получава 8 кВ.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    34
    #13

    Re: Daikin FTXR 28-URURU или Mitsubishi SRK 35 ZGX S или Mitsubishi FD 35VА(S)-К

    Ako FD с номинал 4кw или ZGX с номинал 4,2 kw при нужни 4кw топлозагуби при -15(грубо) то излиза че за неограничен переод от време ZGX може да работи на номинал 4,2 и пак 0,2 кw ще се акумулират и температурата ще се покачва.Но да не забравяме че имаме и маx мощност (макар за ограничено време) а на FD e дори повече- 6,3кw. A що се отнася до промяната на КОП-а при по ниски от 7 градуса темп. то се дължи по скоро на увиличената входяща консумация или греша?Има ли някви достоверни диаграми?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    34
    #14

    Re: Daikin FTXR 28-URURU или Mitsubishi SRK 35 ZGX S или Mitsubishi FD 35VА(S)-К

    И това е една от причинате да избера RXR28 s nominal 3,6 на отопление заедно с двете Мitsubishi - та.Макар номинала да е по малък КОП-а му се променя много по малко при минусови темп. Поправи ме ако греша.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #15

    Re: Daikin FTXR 28-URURU или Mitsubishi SRK 35 ZGX S или Mitsubishi FD 35VА(S)-К

    Румчо,това,което се опитвам да ти кажа е че от 4 кВ номинал при -15*С остават 2 кВ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Профилактика на Daikin URURU SARARA
    От kojchev във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 31
    Последно: 24-06-19, 20:39
  2. Капе от вътрешното тяло FTXR28E/EV1B Ururu Sarara
    От zaharyev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 21-06-13, 16:56
  3. Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara
    От ayl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 13-11-12, 18:20
  4. Daikin AN50GRP-W Ururu Sarara
    От TODORIN777 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-11, 19:12
  5. Daikin CTXU25G - Ururu за мултисплит
    От barabata във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 11-11-09, 23:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе