Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 59
Like Tree2Одобрявам

Daikin FTYN-25GX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #16

    Re:Daikin FTYN-25GX

    И така колеги, след две години с климатик FTYN35G и без оплаквания от него, миналата седмица поставих/техниците де/ още два FTYN25G. Така с три конвеционални климатика мога смело да посрещам гости в летните жеги.
    Купих си от Баумакс едно индивидуално електромерче, заложих му 0,15 лв за киловатчас и сега си меря разходите на 35-цата. От 27, 07, 2011 до сега има 3.78 лв.
    В преден пост се интересувах кои клеми на вътрешното тяло отговарят на работа на компресора. На външното са № 2 и N, но кои са на вътрешното? 1 и 2 не е верно, пробвах?? Моля ако някой знае да сподели. Благодаря.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #17

    Re:Daikin FTYN-25GX

    ... Това добре, само дето тока отдавна не е 0.15 ст. на киловатчас. Мисля, че в зависимост от ЕРП-то гони 0.18

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #18

    Re:Daikin FTYN-25GX

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Това добре, само дето тока отдавна не е 0.15 ст. на киловатчас. Мисля, че в зависимост от ЕРП-то гони 0.18
    Не го деля дневна нощна и 0,15 средно ме устройва. В Бургас съм. А напрежението ми го показва 220- 235 В. което е супер.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    65
    #19

    Re:Daikin FTYN-25GX

    Аз пък не съм доволен от моя FTYN 35. Явно съм очаквал много повече от така рекламираната марка. Лятото не е проблем, но зимата идва слаб за неизолирана 17 кв.м. стая, юг, с две външни стени и други две на отопляеми стаи. Купих специално конвенционален за детска стая , за да не върти постоянно въздуха, но се оказа ,че нещо е сбъркан софтуера и постоянно си ветрее. Компресора спира, а вътрешното тяло продължава да работи докато не бутне температурата с 1-2 гарадуса. Над 23 градуса не може да направи. Сега ми предстои покупка на нов климатик за друга стая и категорично съм се спрял на Фуджи LGC или LEC( при ограничен бюджет до 1300 лв.), заради високия минимум- т.е. при по -високи зимни температури ще работи в он-офф режим и няма да вее постоянно и високия максимум- когато искам да ми е топло 28 градуса да заная , че е постижимо.
    Живот и здраве зимата ще кажа отново как е положението. Зная, че темата е за Дайкин и не искам да правя реклама на други марки, просто съм разочарован от прехваления Дайкин.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #20

    Re:Daikin FTYN-25GX

    Не съм запознат с новите инвертори на Fujitsu серия LEC, но ти сигурен ли си, че при тях на отопление при спиране на компресора спира и вътрешният вентилатор.

    За високи максимуми споменаваш ама това е при външна температура +7°. А знаеш ли какво става с този максимум например при -10°. Ако не знаеш от къде ти идва увереността, че с тях ще е по-добре.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #21

    Re:Daikin FTYN-25GX

    Как 23 гр? Моя зимата прави 27-28 с работа компр. по 10 мин, духа още 15 сек. вентилатора и спира! След 10-15 мин компресора тръгва, веднага вентилатора и след достигане темп. спира? Аз ли се бъркам?
    Сега лятото го пускам не на студ, а на изсушаване! Работи 10 мин. духа още 2-3 и вент. спира. През няколко минути вентилатора духва за 2-3 сек. и пак спира. Като се дигне темп. в стаята тръгват вентилатор и компресор за няколко минути и отнова само вент, и спира. Ако е на студ, духа непрекъднато!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    65
    #22

    Re:Daikin FTYN-25GX

    За новите Fuji- та от серията LEC не мога да зная дали вентилаторът спира при спрял компресор, понеже тази зима ще им е първа на нашия пазар. За серията LGC от съфорумци зная ,че е така.
    За увереността ми относно високия максимум на серията LGC съдя от мненията на колегите от форума. Както казах от собствен опит ще говоря едва зимата . Преценил съм многото минуси на модела ( за които в разискванията не е спестено,надявам се, нищо) и мисля да рискувам.
    Относно поддържането на температурата от 28 градуса през зимата за 10 мин. работа на компресора и 15 минути покой предлагам на Костадин да си преглега термометъра или да отиде да почерпи комшиите си още преди да е започнал зимния период. Имам колега ,в мазето на когото температурата през зимата без да го отоплява не пада под 19 градуса.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #23

    Re:Daikin FTYN-25GX

    Ползвам няколко цифрови термометъра из дома си. Ако е 16 гр, естествено, че за 10 мин. не става 28! Намам специални изолации, само терасите ми са остъклени с винкел.
    Климатика, който ползвам две години си изпълнява задачите и съм доволен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    65
    #24

    Re:Daikin FTYN-25GX

    И колегата ми е много доволен от мазето си през зимата, само че зелето бързо му вкисва. И не смята да си слага там дайкин Ftyn 35 за да се хвали , че му е още по- комфортно.

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #25

    Re:Daikin FTYN-25GX

    http://www.sofclima.com/page.php?n=64226&SiteID=687

    http://www.**********************/klim...kv-e-955.html#

    Кой от двата бихте взели? Спалня - 14 квадрата, панел, неизолиран, с ал дограма, изложение север, за отопление, София. Колко по-евтино ще ми излиза на месец отоплението с инвертора?

    Благодаря!

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #26

    Re:Daikin FTYN-25GX

    По графики и цифри от официалните търговски каталози на производителите икономията при ползване на инвертор е около 30% по-малко електричество сравнено с обикновен модел. Цифрата наистина е такава, но тя на отопление е измерена при външна температура +7° и вътрешна +20°.

    Реално икономията при инверторите е над два пъти по ниски сметки, защото обикновените климатици ги караме да работят при температури по ниски от тези за които са предвидени и под които ефективността им рязко спада. За да се постигне тази икономия обаче мощността на климатика трябва да е правилно подбрана за помещението.

    И двата модела според мен са слаби и не стават за помещението. Килограмите на външното тяло на тази Toshiba в официалният каталог са 2 kg. повече, което на мен ми говори, че търговците правят някакви далаверки продавайки орязан вариант за същите пари, освен това моделът е с капилярка. Икономията при ползване на инвертор за която ставаше въпрос по-горе не се отнася за климатици с капилярки.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #27

    Re:Daikin FTYN-25GX

    Не стават за големите студове или като цяло? Тази стая с една духалка Делонги 2kw става парник за 5 минути! Защо да не се справи климатик? Не търся голяма жега - около 21 градуса ми трябват примерно.

    Това е другото, на което съм се спрял:

    http://klimatici.biz/product/472/kli...uh-ga25vb.html

    Искам да взема истинска машина, та ако ще и да е конвенционална. А не скопени и бюджетни инвертори. Тези скопени ли са:

    http://klimatici.biz/%D0%BA%D0%BB%D0...-ftx25-jv.html

    или

    http://klimatici.biz/productv/73/kli...sz-ge25va.html

    Благодаря за отговора!

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28

    Re:Daikin FTYN-25GX

    Вземи инвертора ГЕ на МЕ, имат тихи вътреишни тела.Щом ще е спалня, пък и толкова малка, ти трябват тихи тела.Конвенционалния модел изобщо не е лош, но шума на вътрешното тяло е малко по-голям.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #29

    Re:Daikin FTYN-25GX

    Ако купуваш за спалня е хубаво да е инверторен-не се чува толкова силно включването/изключването на климатика.

    От твоите линкове, бих избрал инверторното мицубиши.

    Ако не стигат парите и държиш да е инверторен LG

    Aко искаш конвенционален fujitsu-general 12ub- макар, че конвенционален в спалня... Може, аз съм спал 3 години и на конвенционален Краун

    Мицубишито което е инвертор и е последно от твоя линк е добро за 12-14 квадрата.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #30

    Re:Daikin FTYN-25GX

    След като казваш, че с мощността на духалка нямаш проблеми този би трябвало да свърши работа, но ти си прецени на база отдаваните мощностти от таблиците по-долу. При външна температура -15° отдаваната мощност ще е спаднала до 47% от първоначалната по каталог.



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTYN/RYN50
    От bigmouth във форум Климатици Daikin
    Отговори: 48
    Последно: 03-01-13, 16:20
  2. Отговори: 135
    Последно: 29-12-10, 13:31
  3. Daikin FTYN 60F - инвертор ли е?
    От abcm във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 15-06-10, 15:32
  4. Daikin FTYN 50/60 - инвертор или конвеционален ?
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 22-03-10, 09:16
  5. Питанка отностно Daikin FTYN 50/60
    От mdimitrovm във форум Климатици Daikin
    Отговори: 31
    Последно: 08-10-09, 18:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе