Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 59 от общо 59
Like Tree2Одобрявам

Daikin FTYN-25GX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #46

    Отговор: Re:Daikin FTYN-25GX

    Да е честита новата 2014 г на всички. Да носи радост и успехи.
    Събуждам темата си с търсене на обяснение за проблем с единия климатик- FTYN- 35 GX-вътрешното тяло. От известно време при включване независимо от темп. режим при завъртане на ротора на вентилатора се наблюдава неравномерна работа- при необходимост от ниски обороти се получава вълнообразно намаляне до мин. и усилване до макс. на струята с интелвал 4-5 сек. При макс режим на вентилатора работи стабилно, но когато искам да духа слабо работи неравномерно. Въпроса е кое управлява оборотите на вентилатора, нещо като тахометър както на моторите на пералните или импулсен датчик като датчих на Хол при коляновия вал на автомобилите. Къде се намира и как се ремонтира/сменя...лесно ли се стига до него или да викам техници за сваляне тялото, изпускане фреона, зареждане...
    Благодаря предварително на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #47

    Отговор: Daikin FTYN-25GX

    Почисти първо добре филтрите, понеже пулсиране на турбината може да се получи и от това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #48

    Отговор: Daikin FTYN-25GX

    Благодаря за бързия отговор
    Естествено, че съм почистил добре питата и ротора на вентилатора/изчанчих се от сгъване и чупки докато изчистя с парцалче всички ребра на вентилатора/. Като духна с уста и вентилатора се върти- не е съпротивление на оста, лагери...сори че не го написах по-горе.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #49

    Отговор: Daikin FTYN-25GX

    Най-добре според мен извикай сервиза.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #50

    Отговор: Daikin FTYN-25GX

    Цитат Първоначално публикувано от kostadin11 Виж публикацията
    Благодаря за бързия отговор
    Естествено, че съм почистил добре питата и ротора на вентилатора/изчанчих се от сгъване и чупки докато изчистя с парцалче всички ребра на вентилатора/. Като духна с уста и вентилатора се върти- не е съпротивление на оста, лагери...сори че не го написах по-горе.
    Чистейки с парцалче турбината, според мен, със сигурност е дебалансирана. Само обработка с препарат и измиване със струя вода я почиства напълно.
    Aleksandars и chachoto харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #51

    Отговор: Daikin FTYN-25GX

    това не е повод да мени оборотите обаче .. вероятно моторчето е "тръгнало" ,за подмяната му не се източва фреона и не се разкачат тръбите а вече дали подлежи на ремонт е божа работа ..

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #52

    Отговор: Re:Daikin FTYN-25GX

    лесно ли се стига до него-не е трудно.Сваляш кутията с платката и ще видиш моторчето.Разделяш го от турбината и го сваляш.Отваря се лесно.Ако магнита на ротора е разлепен залепяш с една капка лепило и си готов.Ако магнита не мърда проблема е друг.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #53

    Отговор: Daikin FTYN-25GX

    Написаното ми напомня на подобен проблем със същия климатик - имах под ръка още една машина и съответно възможност за подмяна на части докато разбера къде е причината и се оказа в ротора на мотора. Смяна с нов мотор реши проблема.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #54

    Отговор: Daikin FTYN-25GX

    Този отговор чаках, благодаря. Това магнитче на ротора е тахометъра????.....Въобще как се отчитат оборотите? Има ли друг елемент, който да проверя или мърдането/превъртането на феритчето е проблема? Не е проблем да викна техници, но предизвикателството е по-голямо да си поиграя!

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #55

    Отговор: Daikin FTYN-25GX

    оборотите се отчитат с датчик на хол .. като принцип на работа моторчето е еднакво с това на компютърен вентилатор

  13. Junior Member Аватара на radobenoto
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    кукерландия
    Мнения
    26
    #56

    Отговор: Daikin FTYN-25GX

    Цитат Първоначално публикувано от kostadin11 Виж публикацията
    Този отговор чаках, благодаря. Това магнитче на ротора е тахометъра????.....Въобще как се отчитат оборотите? Има ли друг елемент, който да проверя или мърдането/превъртането на феритчето е проблема? Не е проблем да викна техници, но предизвикателството е по-голямо да си поиграя!
    В крайна сметка как реши проблема с климатика? Мотора на турбината ли смени?

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на radobenoto
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    кукерландия
    Мнения
    26
    #57

    Отговор: Daikin FTYN-25GX

    Понеже kostadin11 не отговори на по горния ми въпрос моля за помощ. Климатика е FTYN 25 а проблема е неравномерна работа на турбината. Интерсното е че в режим на вентилация турбината върти равномерно, което ме навежда на мисълта че няма проблем с моторчето. В режим отопление обаче има постоянно ускоряване и намаляне. Може би датчици-незнам.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #58

    Отговор: Daikin FTYN-25GX

    Така и не съм се заиграл с него. Разбрах, че проблема е в датчика за оборотите, иначе няма проблем. Засилва, намаля при тихите режими, но на макс. си върти стабилно. Рядко го ползвам при тази "зима".... и като го включа, затопля за 15-20 минути и гася. разсъжденията са ми, че има някакъв чарк залепен на ротора, превърта или се размества и затова не потдържа правилно ниските обороти. Не съм уцелил техника който го монтира за консултация, но за лятото ще се прави.
    Сори за късния отговор, но с новата визия на сайта трудно се справям, особено ЛС.
    Лека вечер.

  17. Junior Member Аватара на radobenoto
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    кукерландия
    Мнения
    26
    #59

    Отговор: Daikin FTYN-25GX

    Благодаря Костадин, жив и здрав.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Daikin FTYN/RYN50
    От bigmouth във форум Климатици Daikin
    Отговори: 48
    Последно: 03-01-13, 16:20
  2. Отговори: 135
    Последно: 29-12-10, 13:31
  3. Daikin FTYN 60F - инвертор ли е?
    От abcm във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 15-06-10, 15:32
  4. Daikin FTYN 50/60 - инвертор или конвеционален ?
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 22-03-10, 09:16
  5. Питанка отностно Daikin FTYN 50/60
    От mdimitrovm във форум Климатици Daikin
    Отговори: 31
    Последно: 08-10-09, 18:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе