Резултати от 1 до 15 от общо 15

Избор на климатик за хола

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. meo
    meo е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    3
    #1

    Избор на климатик за хола

    Здравейте, в момента избирам климатик за хола, но съм притиснат от времето.
    Като цяло съм се спрял на Дайкин. До колкото съм чел това е най-добрата марка, която се предлага. Климатика ще се ползва повече за отопление, но и за охлаждане. Не възнамерявам да се спира през зимата, евентуално вечер на по-ниска температура. Хола е 26 квадрата, главно Южен(и по една стена Изток, Запад). Сградата е ЕПК и апартамента е топъл като цяло. Сменена е дограмата на целия апартамент с PVC а сега до 2 седмици ще се слага изолация(най-вероятно 8 см. стиропор), ако се запази времето сравнително топло. Гледах по сайтове на различни фирми и съм малко объркан от моделите и цените Целта е да излезе максимум до 2000 лева с монтажа, разбира се ако може по-малко още по-добре.
    Мерси
    П.С. Става въпрос за София.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #2

    Re:Избор на климатик на хола

    FTXS35G , а най добре FVXS35F

  4. meo
    meo е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    3
    #3

    Re:Избор на климатик за хола

    В Неделя ще монтираме FVXS35F с vanko68

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Избор на климатик за хола

    Е дай боже на всички повече такива клиенти дето 2000лв за климатик дават.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #5

    Re:Избор на климатик за хола

    Златни ти уста...

  7. meo
    meo е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    3
    #6

    Re:Избор на климатик за хола

    В Неделя монтирахме климатика, супер е Доволен съм, че избрахме FVXS35F пред FTXS35G. Още няма как да се тества истински, но и това ще стане.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    5
    #7

    Re:Избор на климатик за хола

    Здравейте,
    Избирам климатик и търся вашата помощ.
    Помещението е хол в панелка 19 кв.м (48 куб.м) с южно изложение, една външна стена 8.6 кв.м с 4.5 кв.м прозорец - пвц дограма, 4см стиропор външна и 1 см вътрешна изолация. Населеното място е Русе.
    Какъв климатик да избера? Обиколих няколко фирми, разглеждах каталози... От Булклима ми препоръчаха General ASHA9LCC. На друго място гледах Daikin FTXS35G, Toyotomi TAN/TAG-A32IV и Mitsubishi Electric. От мицубиши ми харесва MSZ-GE35VA, който за жялост още не се предлага, тъй като цената му е като на GC серията, а тя още не е изчерпана в търговската мрежа.
    Искам да чуя вашите мнения и препоръки, за които предварително ви благодаря.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #8

    Re:Избор на климатик за хола

    Това е едно добро предложение;
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...txs35d_arxs35f

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    5
    #9

    Re:Избор на климатик за хола

    Да, добро е, ама за Варна. Тук не ми предлагат такава цена

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #10

    Re:Избор на климатик за хола

    rpetrov, за парите и характеристиките си - General ASHA9LCC няма алтернатива.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:Избор на климатик за хола

    rpetrov - ако погледнеш главната страница на сайта,ще видиш,че имат и в Русе представител
    http://v-clima.com/

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #12

    Re:Избор на климатик за хола

    Вземай 09LC докато още го има модела се е доказал години и рекламациите се броят на пръсти.А в момента е на много добра цена.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    5
    #13

    Re:Избор на климатик за хола

    Жена ми е зиморничева- досега с печката правеше 28-29*С. 9LC ще успее ли да я стопли или да се ориентирам към 12LG или 12LD? Парите не са на първо място- все пак ще ги давам веднъж, затова искам да взема нещо вършещо работа, с добри характеристики. Бих могъл да си позволя до 2 000 лв.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Re:Избор на климатик за хола

    Цитат Първоначално публикувано от rpetrov
    Жена ми е зиморничева- досега с печката правеше 28-29*С. 9LC ще успее ли да я стопли или да се ориентирам към 12LG или 12LD? Парите не са на първо място- все пак ще ги давам веднъж, затова искам да взема нещо вършещо работа, с добри характеристики. Бих могъл да си позволя до 2 000 лв.
    За тези пари fuji, fujitsu или general 12LD(и има плазма филтър-идеален за хол) с 4.8кв отоплителна мощност ще върши страхотна работа за зиморничавата ти жена.В момента в спалнята(15кв.м.*2.6м височина) ми general 12 LD през ноща подържаше 26 градуса и дори ги задмина със 7 десети(26.7градуса направи при зададени 26) при външна температура 6.8 градуса(То с твоята жена си приличаме по това че обичаме високите градуси зимата). При зададени 24 градуса в спалнята работи 7-8 минути 10минути почива при 26 градуса почива на 40 минути 4-5 минути цена 1600-1760лева

  18. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #15

    Re:Избор на климатик за хола

    Daikin FTXS35G,или Daikin FTXS35D(старата серия с малко по лош КОП и без седмичен програматор) или Daikin FVXS35F-подов.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  2. Отговори: 6
    Последно: 03-08-13, 23:45
  3. Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.
    От evgeniy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 24
    Последно: 30-01-12, 16:12
  4. Daikin FTX35GV1B+ RX35GV1B ще ми топли ли хола?
    От nevena666 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 17
    Последно: 02-09-09, 20:47
  5. Как да си озвуча хола (дом. кино + музика)?
    От dimomit във форум Аудиотехника
    Отговори: 42
    Последно: 09-04-09, 17:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе