Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #16

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Не се тормозя, но обичам да съм наясно с нещата. Знам, че климатикът както и да го пусна няма да ми спести кой знае колко пари, но ми е любопитно как точно се използват тези функции и дали са ефикасни. Не намерих друг сайт в нета с толкова много информация и затова питам тук. Иначе като гледам кубатурата на помещенията ти, плащаш наистина "смешни" суми.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #17

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Прочити си упътването, там всичко си пише

  4. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #18

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Аз упътването съм го чел, но на въпросите ми там отговор не намерих. Ако имаш някакво по-пълно упътване би ли го споделил с мен. Аз моето го изтеглих тук: http://v-clima.com/download_manual.php

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #19

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Цитат Първоначално публикувано от jjf
    Здравейте. Вече ми монтираха климатика, но тъй като досега не съм използвал такова "чудо на техниката" имам няколко въпросчета.
    1.Неправилно ли е климатикът да се изключва, когато не съм вкъщи (например цял ден съм на работа). Препоръчително ли е да се оставя да работи постоянно?
    Конкретно за модела ftxs35d:
    2.Когато задам на таймера да изключи например в 1ч след полунощ, се включва автоматично "нощен режим"- . поне така го разбирам, като чета упътването. А има ли начин да наглася таймера да изключи, но без да влиза в нощен режим, а направо да се изгаси климатика?
    3. Забелязах, че при функцията "комфорт" за отопление не мога да използвам най-ниската степен на шум на вентилатора (иконката с полумесец и борче- поне на такова ми прилича . Така ли е всъщност или аз нещо бъркам?
    4.Режимът ECONO може ли да е пуснат постоянно и при всякаква температура ли е ефективен?
    5.При "Интелигентното око" пише, че влиза в режим на енергоспестяваща работа- това всъщност режим ЕКОНО ли е? Желателно ли е да е включена тази функция постоянно
    Задавам тези въпроси, защото в инструкциите е описано доста кратко и въобще не ми става ясно как да оптимизирам работата на климатика, за да извлека максимална полза от него. Благодаря на всеки, който даде отговор на зададените от мен въпроси.
    Отговори:
    1.дръж климатика постоянно работещ, не го изключвай;
    2.зададеш ли на таймера да изключи след определен период от време той изключва климатика без значение от режима и не се включва в какъвто и да е друг режим. Иконката с луната-полумесец се "включва" само ако климатика и вентилатора са в режим в режим автоматичен(не го прави в този режим дръж го в режим отоплние и автоматичен вентилатор).Когато си включил таймера за гасене на климатика в режим отопление и ако във времето на работа до изключването му има часове през нощта климатика автоматично преминава в нощен режим и при зададена температура от дистанционното например 24 градуса сваля всеки път температурата през ноща с 2 градуса тоест прави я 22 градуса до момента на изключването на климатика или до излизането му от нощния режим в зависимост от това кой от тези два момента настъпи първи;
    3.на този въпрос не мога да отговоря;
    4.Еcono може да го ползваш при всякаква температура, но може дане ти е достатъчно топло и да не може да достигне зададената температура.Когато климатика достигне зададената температура при дайкините на практика използва електроенергия както в икономичен режим(това го пише и в потребителското упътване-не си чел внимателно);
    5.При този климатик вместо да ползваш икономичния режим ползвай "интелигентното око" докато си в стаята поддържа зададената температура 20 мин. след като излезеш минава в икономичен режим, върнеш ли се отново достига зададената температура.При включено "око" през нощта не се включва нощния режим и температурата не се намалява автоматично с 2 градуса.Ползвай си окото на климатика, това му е най-хубавата и енергоспестяваща функция.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    23
    #20

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Технически възможно ли е вътрешно тяло от FTXS 35 G да се монтира с външно тяло на ARXS35F( от FTXS 35 D).Идеята ми е да мога да ползувам по големите му възможности за комфорт - следене движението на хора и местене на въздушният поток,седмичен таймер и тн.,kато общата му цена е ok 1600 лв..Ако си купя FTXS 35 G/RXS35G - цената му е ок 1950 лв.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #21

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Може. Правили сме друга комбинация-подов FVXS с такова външно.Понеже на двата новите, подов и високостенен , външните са еднакви,следва,че и твоята комбинация ще работи.Но има вероятност да получиш занижените параметри на стария модел.
    А иначе нормалната цена на FTXS 35G е около 1800-1850 лв.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #22

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Вътрешното FVXS не е ли пак от серия "F", т.е. това, което сте правили ясно става, но дали вътрешно "G" ще стане на външно "F"?
    От vclima знам, че обратното не става - вътрешно "D" с външно ново "G" не тръгва.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #23

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    работещи комбинации"
    - FVSX-F+RXS-G
    - FVXS-F + RXS-D(ARXS-D)
    -FTXS-D+ RXS-D(ARXS-D)
    Би трябвало да стане комбинацията D+G...

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #24

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    D+G не тръгва, G+F не е сигурно

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #25

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Kak не тръгва? G вътр + F външно ли имаш предвид? Става FTXS 50 G + RYN 50 F

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    23
    #26

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Би трябвало,..звучи добре .Но дали някой го е пробвал.И какъв е резултата ? От фирмата ми казаха ,че процесорът е в платката на външното тяло и понеже то е ARXS-D няма да разпознае вътрешното FTXS-G и по точно хоризонталните клапи и ще даде грешка.Затова се интерисувам, дали някой е пробвал или познава добре електрониката и документацията на системите D и G ,какъв ще бъде резултата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    31
    #27

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Пичове помагайте!...стая около 16кв.южно изложение, една външна стена без прозорци,остъклена тераса(обикновена),дограмата дървена-стара,но терасата пази.Продавачът препоръчва да се вземе 35-ца,а според квадратурата мисля ,че 25-ца ще свърши работа.Говорим за модел ATXS 35 G........!!!.........Въпросът ми е ако поръчаме по голямата дали това няма обратен ефект върху разхода н а ток!?Абе въобще дилемата е дали по малката или по голямата машинка да се вземе?

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #28

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    25-ца определено. Или има повече 35-ци, или иска повече печалба.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #29

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Цитат Първоначално публикувано от jjf
    Здравейте. Вече ми монтираха климатика, но тъй като досега не съм използвал такова "чудо на техниката" имам няколко въпросчета.
    1.Неправилно ли е климатикът да се изключва, когато не съм вкъщи (например цял ден съм на работа). Препоръчително ли е да се оставя да работи постоянно?
    Конкретно за модела ftxs35d:
    2.Когато задам на таймера да изключи например в 1ч след полунощ, се включва автоматично "нощен режим"- . поне така го разбирам, като чета упътването. А има ли начин да наглася таймера да изключи, но без да влиза в нощен режим, а направо да се изгаси климатика?
    3. Забелязах, че при функцията "комфорт" за отопление не мога да използвам най-ниската степен на шум на вентилатора (иконката с полумесец и борче- поне на такова ми прилича . Така ли е всъщност или аз нещо бъркам?
    4.Режимът ECONO може ли да е пуснат постоянно и при всякаква температура ли е ефективен?
    5.При "Интелигентното око" пише, че влиза в режим на енергоспестяваща работа- това всъщност режим ЕКОНО ли е? Желателно ли е да е включена тази функция постоянно
    Задавам тези въпроси, защото в инструкциите е описано доста кратко и въобще не ми става ясно как да оптимизирам работата на климатика, за да извлека максимална полза от него. Благодаря на всеки, който даде отговор на зададените от мен въпроси.
    3. Да така си е. Правилно си забелязъл и това неможе да се промени.

  18. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #30

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?

    Да за 25- ца е стаята.Първоначално внесоха много 35 -ци и гледат да ги изчистят сигурно,преди няколко дни докараха и 25 - ци ,така че има в наличност - дръж да ти монтират 25 - ца.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?
    От chefobg във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 76
    Последно: 16-09-20, 22:29
  2. Daikin FTXS35D - мнения
    От NEDD във форум Климатици Daikin
    Отговори: 26
    Последно: 08-07-10, 11:56
  3. Daikin FTXS35D - дрънчи
    От Zakusal във форум Климатици Daikin
    Отговори: 9
    Последно: 02-04-10, 19:58
  4. Отговори: 61
    Последно: 30-01-10, 23:35
  5. Fujitsu ASY12UB - подходящ ли е за моите условия?
    От zahariev71 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 14-10-09, 20:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе