Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 62

DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #46

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Най-добре е на силен вентилатор, иначе не може да ти направи температурата.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #47

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Не знам как стават тези чудесии при вас.Сега в момента навън е -16 градуса във Варна,задал съм 22 градуса а вътре е 23,че даже много често стига до 23,5 или 24.Аз съм по къс ръкав в момента.Вярно,много често прави дефрост,но пък никога не ми се е случвало да задам едни градуси и да не ги достига.Винаги е бил над зададените независимо от външната температура.Става въпрос за FTSX35G и го ползвам в стая 34кв.м.А в другата стая имам FTXS25G,от доста сни насам са винаги включени и двата,нон стоп и са настроени на 22 градуса.С тях отоплявам както вече казах стая-34кв.м,стая 15кв.м и коридор 10 кв.м.Даже в момента в малката стая е 24 градуса.Ще умра от жега.
    -----------------------
    А иначе вентилатора на FTXS35G винаги е бил на 5 степен,понякога си мисля,,,,,,,,,,абе работи ли този климатик че не го чувам.В малката стая също,само докато спим е на АВТО.


    valen1: Не пускай последователни постове.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    75
    #48

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Аз също съм по къс ръкав, и май ще ги направи градусите като гледам на 5 степен ама сега ще го намаля.Утре ще го тествам през деня а навън е -12

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #49

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Явно много пишман-майстори започнаха да слагат Дайкин и резултатите са налице.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #50

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    И аз мисля така,не е възможно да съм наслагал една камара от тези добри модели,никой още не ми е звънял за замръзнал Дайкин,контактувам и с доста колеги,които са доста по-напред от мен с броя на продадените и монтираните клими,и при тях няма проблеми...

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #51

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Пичове, намалете малко градусите, че навън е студ и като излезеш потен се изстива.... Какви са тия къси ръкави посред зима!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #52

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    китайски панасоник 12-ка 25 квадрата стая зададен на 23 градуса на 3 степен вентилатор -13 градуса в момента навън 22 в другия край на стаята

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #53

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от farkash
    китайски панасоник 12-ка 25 квадрата стая зададен на 23 градуса на 3 степен вентилатор -13 градуса в момента навън 22 в другия край на стаята
    Лелеее 12-ка за 25 квадрата? Дайкините с 9-ка го постигат.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    12
    #54

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Можете ли да ми кажете,за клима DaikinFVXS35FV1B,дали има опция за допълнителен дефрост?Какви са изискванията за темп. -20гр.навън,на колко трябва да е вътре?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #55

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Кой климатик изобщо има такава опция за допълнителен дефрост? Аз поне не съм чувал...
    А за вътрето - на колкото искаш.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    13
    #56

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Аз утре ще ви пратя подобни снимки. Днес идваха от Атаро. Извиках ги заради адски вибрации и шум от външното тяло. Техниците отвориха и капакът на външното тяло и разтопиха ледът с вряла вода. Според тях от края на отводнителната тръба е започнало да заледява и така е стигнал ледът до тавата и от там бил шумът. Е да ама 6 7 часа по късно климатикът пак започна да бучи яко! Може ли наистина да е от липса на прословутите тампони Иначе поне топли при зададени 25 прави 24 при минус 10 15 навън.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #57

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Ти не разбра ли досега,че тая отводнителна тръба ПОД 0 ГР НЕ СЕ СЛАГА !!!! Колко пъти трябва да се каже това просто нещо ????

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    13
    #58

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    vanko68 РАЗБРАХ и днес я махнахме. Въпреки това в момента всичко е в скреж. Питата не се вижда, а е само -7 при безветрие!!! БУЧИ ЯКО!!!

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #59

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    Да ме извиняват от Атаро, но не съм видял Даайкин да замръзне заради замръзнал дренаж. Според мене ти идва малък климатика, помещението не е малко, ако не е изолирано имаш големи загуби.
    Другата възможност да ти е изтървал фреон.

  18. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #60

    Re:DAIKIN FTXS35D/ARXS35F Проблем със заскрежаване/заледяване на външното тяло

    все пак проблемът ми се оказа недостатъчно количество фреон, така че търсете проблемите със замръзване и нетоплене на ДАЙКИНИТЕ в недостиг на фреон

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Неравномерно заскрежаване на външното тяло national cs-x255a
    От fear321 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 26-10-14, 21:33
  2. Неравномерно заскрежаване на питата на външното тяло.
    От ivanov_km във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 19-12-12, 22:35
  3. Daikin FTXS35G - замръзна ми външното тяло!
    От sladi4kia във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 06-02-11, 20:35
  4. Daikin FTXS35D - мнения
    От NEDD във форум Климатици Daikin
    Отговори: 26
    Последно: 08-07-10, 10:56
  5. DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?
    От rudera във форум Климатици Daikin
    Отговори: 34
    Последно: 19-01-10, 03:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе