Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38

Препоръчайте модели за помещение 20.5 m² и 15 m² ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #16

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Аз препоръчвам за голямата стая FTXS25G и за малката FTXS20G.Какви са тези неща да му препоръчвате на човека 35-ца за 20 квадрата стая?Аз утоплявам 34 кв.м стая с FTXS35G със същата изолация.Мога да кажа,че при -18 градуса му задавам 22 градуса а вътре показва 23,че понякога и повече.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #17

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Има предвид, че работи на он-оф, а не че работи до -2.
    Точно това имах в предвид, иначе миналата нощ бе -23 навън и не се озори изобщо да подържа 26 вътре.Идеята ми бе че изолацията малко му пречи да работи като инвертор на температури около 0°.Това мисля че ще се случи и ако се спреш на FTXS

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #18

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Ами ще сполучи много ясно.Само да не му предлагат на човека климатици които после да работят на принципа ОН-ОФФ.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #19

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Цитат Първоначално публикувано от sladi4kia
    Ами ще сполучи много ясно.Само да не му предлагат на човека климатици които после да работят на принципа ОН-ОФФ.
    човекът иска климатикът за основно отопление ако не проразмери климите няма как да стане ако сложи 20 и 25 ще са на ръба и едва ли ще топлят на -10-15 камоли на -20-25 в Русе падат сериозни мъгли а и влажноста на въздуха е доста висока ако ги преоразмери както трябва 25ца и 35ца нито за миг няма да се съжалява и оплаква че не му топлят и влизат през 30 минути в дефрост

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #20

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Аз в малката стая бих сложил нещо с по-нисък минимум, че да няма чести припуквания. Колкото и да е тих Дайкина, все пак вероятността за пукания при тръгване и спиране е по-голяма, отколкото ако няма тръгване и спиране и работи плавно постоянно.
    15 м2 спалня ли е?

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #21

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    както вече казх аз съм за FTXS25G и FTSX20G.Все пак така бих направил аз имайки предвид изолация,квадратура и т.н.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    11
    #22

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Да, 15м2 е спалня. Другото е кухненски ъгъл с холче.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #23

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Не разбрах за подови има ли място? Изглежда така:

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    11
    #24

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Е, има да. И за подов и за високостенен има място. Какво мислите за системите с 1 външно тяло и 2 вътрешни?
    Някой с преки наблюдения?

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #25

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    По добре недей с такива системи.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #26

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    По извода който си водя от това което имам на мултисплит вътрешните тела които имам номиналната мощност при топлене е 2,8 KW , а максималната мощност е 2,9 KW - дето се вика и да натисна бутона с мускулите все тая ...
    отделните тела номинална мощност 3,4 KW , а максимална 4,7 KW ... - разликата се вижда.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #27

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Не си прав,понеже при Дайкин има голяма гама външни тела с разл.мощности. Ти си взел най-хилавото 40ка,а що не взе 50ка с 5,7 номинал или 52ка с 6,8 ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #28

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Не си прав,понеже при Дайкин има голяма гама външни тела с разл.мощности. Ти си взел най-хилавото 40ка,а що не взе 50ка с 5,7 номинал или 52ка с 6,8 ?
    Говориш без да погледнеш ...

    Конфигурацията 2MXU40G с 2 вътрешни тела CTXU25G има номинал 4,4 и макс 4,7 -> по 2,2 KW на тяло

    Аз съм с 2MXU50G с 2 вътрешни тела CTXU25G и за тази конфигурация си пише (погледни прикачената картинка)


    Естествено ако се поразрови човек в интернет намира разни малоумни писания като на тази фирма :
    http://aircold.bg/clima_home_multi.php?id=3
    Където за CTXU телата дават конкретни цифри (и то грешни) докато сериозните фирми си казват че конкретните мощности зависят от конфигурацията на вътрешни и външни тела като дават таблици. А тази фирма е задала за CTXU25G че има охладителна мощност 2,5 KW и отоплителна мощност 3,4 KW - което отговаря на истината ако към външното тяло има само едно вътрешно и тук идва подвеждането че ако са две цифрите ще са същите .
    В таблицата си пише че за стая А и стая B мощностите са по 2,8 KW , за външното тяло номинал 5,6 KW което си е 2х2,8 и съответно максимално 5,8 KW - което си е 2х2,9 ...

    Не мисля че съм минал тънкажно с цел икономии. Ако съм търсил икономии щях да слагам по-евтини климатици ...
    Най-много да видя по някое време като ги метна на денонощен режим да извикам фирмата да провери дали няма пропуск на фреон нещо и затова да ми се струват по-слаби.За сега не съм ги мъчил много - предимно нощно време да топлят докато няма никой понеже през деня работя и понякога се вдига малко прах. Преди да си тръгна винаги проветрявам хубаво и те се включват през нощта да натоплят хубаво за следващия ден пък и да съхнат работите които съм правил през деня.

    Но пък външното тяло си е Made in Japan ...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    30
    #29

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    biro, това което написах е вярно, ще приложа и снимки но в момента нямам тази възможност, машината е страхотна! Отоплявам се с климатици от 2001 г. и до сега такъв комфорт който ми създава Дайкина не съм имал в къщи, изключително топло(мека топлина като от печка с дърва, буквално се разсъхнаха мебелите и сега трябва да ги поправям)! Според моите наблюдения ATXS25E / ARXS25F е програмиран така че да подържа 2 гр. над зададената температура, а в дефрост флиза изключително рядко без значение на каква степен е вентилатора на вътрешното тялои каква температура съм му задал, през деня работи на комфорт и 24 гр. защото на по висока температура не се седи в къщи, вечер на тихия режим с "луната и борчето" на 21 гр. Изключително тих! Само се чува Осаката на съседа над мен който тресе цялата жилищна кооперация. Явно при теб има някакъв проблем, викай тахниците да си оправят бакиите! Има ли смисъл да си купуваме тихи машини като тези на съседите са шумни?- това е шега разбира се!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    23
    #30

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Цитат Първоначално публикувано от kutinchev
    Да, 15м2 е спалня. Другото е кухненски ъгъл с холче.
    Ако все още не ти е решен проблема,снмката на deian ти дава отговора. Слагаш 25-а в спалнята и 35-а за хола. От 2001 г.съм с високостенен DC инвертор,а от един месец с подов дайкин 25-а на 17 кв.Нямам думи.Подовите модели са тихи и слагат ред на "течението"в стаята. Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици за помещение 50 м2?
    От С.Мезинов във форум Отопление
    Отговори: 33
    Последно: 16-11-15, 15:37
  2. MIDEA за помещение 18 кв.м
    От chefobg във форум Климатици Midea
    Отговори: 15
    Последно: 26-11-12, 11:30
  3. Препоръчайте хиперинвертор на Mitsubishi за помещение 50 м3
    От mutleybg във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 01-11-11, 08:31
  4. Препоръчайте LCD между посочените модели!!!
    От dankg във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 10-04-11, 17:00
  5. Климатик за помещение 15 m²
    От conrad във форум Климатици Midea
    Отговори: 11
    Последно: 04-06-08, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе