Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 38 от общо 38

Препоръчайте модели за помещение 20.5 m² и 15 m² ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    11
    #31

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Засега съм преди голяма дилема.
    Ако ще е сплит система реших да е подов в хола и подов (ако няма възможност високостенен) в спалнята.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #32

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Ако е мултисплит няма да те топли зимата добре ако и двете вътрешни тела работят едновременно. Ако едното се спре другото започва да работи много по-добре , но пък през деня трябва да правиш обратното за да се компенсира температурата в другата стая.
    Като цена излиза като два отделни климатика. При мен стана много набързо монтажа и не успях да се запозная добре предварително със ситуацията. Ако сега бях на фаза поръчване съвсем по друг начин щяха да се получат нещата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    11
    #33

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    barabata, в това което казваш сигурен ли си???

    "Ако е мултисплит няма да те топли зимата добре ако и двете вътрешни тела работят едновременно. Ако едното се спре другото започва да работи много по-добре , но пък през деня трябва да правиш обратното за да се компенсира температурата в другата стая."

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #34

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Така.
    Да видим малко по-подробно какво имаме за отделните машинки.
    Към поста има 5 приложени картинки като ги номерирам от 1 до 5 и ще ги посочвам с цифри. Петата ще я хостна някъде че се позволяват само 4 на пост.

    На 1-вата картинка съм изкарал таблиците с вариантите какви видове вътрешни тела могат да се закачат към външните тела.
    На 2-рата картинка съм изкарал таблиците с мощностите на вътрешните тела за по-слабото външно тяло 2MXS40G.
    На 3-тата картинка съм изкарал таблиците с мощностите на вътрешните тела за по-мощното външно тяло 2MXS50G.
    На 4-тата картинка са даните за стените климатици с отделно външно тяло ако си се спрял на тях -> FTXSxxG - RXSxxG
    На 5-тата картинка са даните за подовите климатици с отделно външно тяло ако си се спрял на тях -> FVXSxxF - RXSxxG


    На първата картинка е табличката към кое външно тяло какви вътрешни тела могат да бъдат закачани. Така че ако искаш определени видове вътрешни тела трябва да видиш кое външно тяло може да се използва и съответно да видиш за конкретното външно тяло какви биха били мощностите към вътрешните тела. Цифрата отпред преди буквичките на външните тела показват колко броя вътрешни тела могат да бъдат свързвани – към 2MXS.. примерно може да се закачат две вътрешни тела , 3MXS – три вътрешни тела и т.н..
    На картинка две съм извел данните за 2MXS40G.
    Може да видиш че ако се сложат две вътрешни тела примерно FTXS20G и FTXS25G то поглеждаме реда на който пише 2.0+2.5. Какво пише там за табличката COOLING (охлаждане) пише Room A (Стая А) 1,85KW и Room B 2,15 KW. За другата табличка HEATING (отопление) във същите графи имаме Стая А 2,1 KW отоплителна мощност и Стая Б 2,3 KW отоплителна мощност. Нас ни интересува повече отоплението затова ще се спрем на втората табличка. Това са мощностите на отделните тела. Общата мощност на външното тяло е в следващите графи зададена като минимална 1,5 KW , номинална 4,4 KW и максимална 4,7 KW.
    Ако обаче погледнем данните при връзване само на едно вътрешно тяло – за 2.0 отоплителната мощност е 3,0 KW , а за 2.5 отоплителната мощност е 3,4 KW.

    Виждаш колко много се различават мощностите при самостоятелна работа и при отделна работа. Това съм го установил и опитно – след продължителна работа на климатиците спирам единия и отивам в другата стая. След 30-тина секунди излизащата струя на другия киматик осезателно се променя и става по-топла. Просто се променят подаваните мощности.

    Тези мощности да не забравяме са за външна температура +7 градуса (да ме поправят спецовете ако греша) и когато температурите паднат навън на -10 градуса примерно тези цифри са по-малки. Конкретно – вариант мулти сплит външно тяло 2MXS40G със две вътрешни тела FTXS20G и FTXS25G ако и двете работят едновременно то конкретно FTXS25G при +7 градуса ще отдава мощност 2.3 KW а при – 10 може би 1,8 KW – тук мога само да гадая с колко по малко ще бъде.

    Ако погледнем самостоятелно вързано същото вътрешно тяло FTXS25G към външно тяло RXS25G от 4-тата картинка то имаме номинална мощност на отопление 3,4 KW и максимална мощност на отопление 4,7 KW .

    Ако сравнима цените (ползвам за база сайта на MMC)
    За FTXS25G+ RXS25G цената е 1740 с ДДС цена с монтаж
    За FTXS20G+ RXS20G цената е 1620 с ДДС цена с монтаж

    За мултислпита ще пусна различните цени да може сам да си правиш конфигурациите
    2MXS40G – 2580 с ДДС цена без монтаж
    2MXS50G – 3120 с ДДС цена без монтаж
    FTXS25G – 576 с ДДС цена без монтаж
    FTXS20G – 528 с ДДС цена без монтаж
    FVXS25F – 732 с ДДС цена без монтаж
    FVXS35F – 864 с ДДС цена без монтаж

    2MXS40G+ FTXS20G+ FTXS25G = 3684 лева с ДДС без монтажа
    FTXS20G+ RXS20G + FTXS25G+ RXS25G = 3360 лева с ДДС със монтажа

    Хайде сега да преценим по-евтини две отделни комбинации с по-голяма мощност или комбинация мултисплит със същите вътрешни тела който е по-слаб като мощности и по-скъп на всичкото отгоре. Даже и монтажа не е включен в тези цени.


    5-тата картинка :
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #35

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Имаш само една грешка в цялата история,и тя е,че цифрата 2 означавала колко тела можеш да закачиш на това външно. На 3MXS52 спокойно можеш да закачиш както едно,така и две вътрешни тела. Така ще получиш така лелеяната от теб максимална мощност към двете вътрешни.Щот мен ако питаш,не е много коректно да пускаш постове как комбинираш 40ка външно с 25и35 вътрешни. Не се ли сещаш,че 25+35 дава 60,а не е 40 ??? Поне 52ка кат му изплющиш,и всичко ще си дойде на мястото. Освен цената,за съжаление е по-висока поради доста усложненото външно тяло.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #36

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Бях се приготвил за по-дълго писане , но трябваше да излизам и затова го приключих набързо.
    Никъде не съм конфигурирал 25 и 35 ...
    Конфигурирал съм 20 и 25 понеже горе тях предложиха и съм показал че дори със 40-ка външно идва доста по-скъпо.
    Ако видим 50-ката външно с вътрешни 20 и 25 мощностите са 2,44 KW и 3,06 KW и пак са по-малки от самостоятелните варианти , а цената се вдига с още 540 лева без монтажа ...

    Е то монтажа на отделни 20-тица и 25-ца идва 3360 лева с монтажа , а 50-цата само външното тяло е 3120 без вътрешните и монтажа ...

    Ето за това говоря. Излишни пари за твърде обвързана история.
    Ейде да погледнем истината в очите.

    Аз в момента съжалявам че се оставих да ме убедят че мулти урурото ми е по-добро и икономично в дългосрочен план от две отделни урурота. Щях да дам още малко пари и готово ... За втората партида климатици вече аз си посочих конкретно какво искам въпреки че ми предлагаха друго. От тези климатици съм предоволен. За първите обаче можеше и по-добре да е.

    За реакциите и по хората съдя и по моите си реакции съдя че много се дразним когато сме дали едни пари и в големите студове се наложи да палим допълнителни електроуреди. Тогава много ясно му светва човек че с малко пари отгоре това положение можеше и да го няма. На мултито това се компесира най-лесно. Затваряш едната стая и спираш климатика и за другата вече си е достатъчно. Ама защо трябва да е така ?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #37

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Много нещо се изписа. Ако има място за два единични сплита - по-добър вариант няма.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    11
    #38

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Благодаря на всички за инфото! Много подробно, евала барабата
    Сега схемата е уточнена, всички зависи от кинтите които ще останат за тази цел.

    Ако ще са 2 климатика ще са отделни сплитове инвертори (подови) 25 за спалнята и 35 за хола.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Климатици за помещение 50 м2?
    От С.Мезинов във форум Отопление
    Отговори: 33
    Последно: 16-11-15, 16:37
  2. MIDEA за помещение 18 кв.м
    От chefobg във форум Климатици Midea
    Отговори: 15
    Последно: 26-11-12, 12:30
  3. Препоръчайте хиперинвертор на Mitsubishi за помещение 50 м3
    От mutleybg във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 01-11-11, 09:31
  4. Препоръчайте LCD между посочените модели!!!
    От dankg във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 10-04-11, 18:00
  5. Климатик за помещение 15 m²
    От conrad във форум Климатици Midea
    Отговори: 11
    Последно: 05-06-08, 00:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе