Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38

Препоръчайте модели за помещение 20.5 m² и 15 m² ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    11
    #1

    Препоръчайте модели за помещение 20.5 m² и 15 m² ?

    Здравейте колеги. Реших да се допитам до спецовете в областта на Дайкин. Чувал съм много добри отзиви за тях.
    Накратко: ново строителство тухла с външна изолация 5см, ще правя и вътрешна гипсокартон и вата; изложение юг-изток.
    Едната стая е 20.5 м2, а другата 15м2. Препоръчайте ми 2 модела Дайкини, които да са оптималния вариант цена-качество ( ще ги ползвам и за отопление).
    Подходящ ли е варианта с 1 външно тяло а вътре да са две вътрешни? Мулти сплит ли как се казва....не съм наясно просто.
    Благодаря предварително за всички съвети!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Аз бих ти препоръчал подови климатици стига да има място. Много добре се справят, работят безшумно и незабележимо дори при -20 градуса. В никакъв случай не вземай ATXS-E серията, както аз направих. Много калпави климатичета са, дефрост през 30мин, после гони зададената температура и тъкмо я стигне и пак дефрост. При което се получава 3 градуса температурна разлика. Тази нощ включвах и конвектор да помага и само дето климатика пречеше на конвектора с тия дефрости

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #3

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    FTXS-G

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    11
    #4

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Почти 100 прегледа и само 2 отговора...
    Надявах се на повече и по-обосновани отговори?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Ти не си написъл с какви финаси разполагаш. Аз съюо ще ти препоръчам подов климатик. Ако все пак мислиш, че ще ти заема място си сложи високостенен климатик. Примерно FTXS-G. Брат ми си сложи FTXS-D от тези от промоцията и няма чести дефрости, но си е по-нисък клас климатик с по-ниска ефективност.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #6

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    най-добрият вариант са две отделни машини 35ца за по-голямата стая и 25ца за по-малката стая

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Цитат Първоначално публикувано от kutinchev
    Здравейте колеги. Реших да се допитам до спецовете в областта на Дайкин. Чувал съм много добри отзиви за тях.
    Накратко: ново строителство тухла с външна изолация 5см, ще правя и вътрешна гипсокартон и вата; изложение юг-изток.
    Едната стая е 20.5 м2, а другата 15м2. Препоръчайте ми 2 модела Дайкини, които да са оптималния вариант цена-качество ( ще ги ползвам и за отопление).
    Подходящ ли е варианта с 1 външно тяло а вътре да са две вътрешни? Мулти сплит ли как се казва....не съм наясно просто.
    Благодаря предварително за всички съвети!
    Написал си че искаш мнения на специалисти.Аз не съм специалист и затова не съм дал мнение.

    Имам мнение като ползвател:
    1.за 20 кв..м дайкин FVXS35 или dajkin FTXS35-G(или D според възможностите); за хола можеш да сложиш fujitsu 12LD-ще е с запас от мощност при нужда(но е по-шумен от дайкина)
    2. за 15 кв.м. бих препоръчал FTXS25, но имаше хора с проблеми по време на студовете така че dajkin FTXS35-G(или D според възможностите) или дайкин FVXS25 .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    30
    #8

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    ATXS25E / ARXS25F който си е FTXS25D, горещо го препоръчвам, в северна спалня 14 кв.м. на първи жилищен етаж с постоянно духащ студен вятър, при зададени 24 гр. на дистанционното температурата в стаята 26 гр. в далечния ъгъл, изключително тиха работа както от вън така и от вътре, въобще на се узори машината в тези -18, -20 гр.. Може би защото ми е преоразмерена до към -2 гр. изключва, и което е много важно за мен при достигане (подминаване) на зададената температура вътрешното тяло спира да духа и не създава хладно течение както е при повечто климатици които имам 1 Панасоник 12 инвертор, и две Фуджитсу конвенционален и инверторен, само да добавя че фуджитсуто конв. не успяваше да се справи в същата стая и отиде в южната, а на негово място сега е Дайкина. Единствен недостатък е че при дефрост издава звук като "чайник", но това е само когато навън е много студено при по-топло време не можеш да го разбереш гога дефроства, и още нещо да добавя климатика не е вакумиран по време на монтаж което ме притесни, но в предвид отличната му работа при тези зверски условия на вън притесненията ми отпаднаха. Може би тези оплаквания които има от този модел се дължат на много калпав монтаж, не че и моя беше както трябва. Успех в избора!

  11. Junior Member Аватара на rrmitko
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Basildon,United Kingdom
    Мнения
    76
    #9

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Напълно подкрепям toko,машинката(ATXS25E / ARXS25F) се справи отлично в големите студове,при зададени 22-23 поддържа винаги с един градус по-висока температура.Но ако разполагах с повече място бих си закупил подовия модел на Дайкин,който в момента е на много приемлива цена!Успех в избора и от мен!

  12. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #10

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Аз ползвам подовия 25ца за 20кв. и съм с тази изолация която ти смяташ да направиш подържа ми 26° в тия студове ,но до -2 някъде работи на он офф режим което го отдавам на изолацията.Иначе никакви други забележки.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    11
    #11

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Благодаря за отговорите. Финансите са ~ 4000 BGN.
    Тук в Русе беше -23 и Мидеята 12MSG-HR която ползвам не спря да работи. Трябва ми такъв климатик който да работи на тези температури. Не ме устройват до -2 само.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Има предвид, че работи на он-оф, а не че работи до -2.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #13

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Цитат Първоначално публикувано от toko
    ATXS25E / ARXS25F който си е FTXS25D, горещо го препоръчвам, в северна спалня 14 кв.м. на първи жилищен етаж с постоянно духащ студен вятър, при зададени 24 гр. на дистанционното температурата в стаята 26 гр. в далечния ъгъл
    toko, как го постигаш това? Моя ATXS на 24 едва ги достига и дефроства често. Обаждаь се във фирмата дето го монтира и ония ми препоръчаха да настроя 28гр и да видя дали ще ги вдигне, е вече 3 часа стои на 25гр. Обаждам се пак ония ми викат ми тва е нормално, а на вън слънцето пече във външното тяло и температурата е -2. Познайте кво става при температура -10 - гола вода е ATXS ама се чудя каква е тази наглост от страна на монтажниците.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    11
    #14

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    Този модел ATXS25E мисля, че ще ми е подходящ и за двете помещения. Не е много скъп.
    Други отзиви за него? Засега прочетох 2 положителни и 1 отрицателен...

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #15

    Re:Препоръчайте модели за помещение 20.5м2 и 15м2 ?

    не е подходящ за 20,5кв помещение е на ръба никоя 25ца няма да го стопли при -10-15градуса за 35ца е

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици за помещение 50 м2?
    От С.Мезинов във форум Отопление
    Отговори: 33
    Последно: 16-11-15, 15:37
  2. MIDEA за помещение 18 кв.м
    От chefobg във форум Климатици Midea
    Отговори: 15
    Последно: 26-11-12, 11:30
  3. Препоръчайте хиперинвертор на Mitsubishi за помещение 50 м3
    От mutleybg във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 01-11-11, 08:31
  4. Препоръчайте LCD между посочените модели!!!
    От dankg във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 10-04-11, 17:00
  5. Климатик за помещение 15 m²
    От conrad във форум Климатици Midea
    Отговори: 11
    Последно: 04-06-08, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе