Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 59

Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #16

    Re:Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела

    rimogardd да уточни, защото и аз мисля, че вибрациите са от външното тяло. Това, че като застанеш отвън не се чуват, нищо не значи. Панелното жилище има уникални способности.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #17

    Re:Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    rimogardd да уточни, защото и аз мисля, че вибрациите са от външното тяло. Това, че като застанеш отвън не се чуват, нищо не значи. Панелното жилище има уникални способности.
    Вярно е но преди да слага каквито и да тампони да пробва този метод който казах-поне е безплатен изисква само едно парче плат най вероятно стар.Вибрациите се получват от силното въртене н а вентилатор ан авътр. тяло н анай-силна степен.Денс сутринта само като притиснах с рък авътр. тяло и вибрациит е престанаха защото го притиснах плътно до стената, отпусна ли го обаче веднага се усещат.При мен когато не съм го притиснал с ръка вътр.тяло вибрациите са на моменти -утихват и се появяват.Но съм сигурен, че сложа ли му плат няма да има вибрации.Стената ми не е съвсем равна-личи си на изкуствена светлина-виждат се сенките в неравните места.
    Просто тук опира пластмасата в метала и дори и малкият луфт между пластмасата и металната стойка усилва тези вибрации и ги предава на стената.приу мен стената не е панела а Итонг, но в съседната стая също има се чува шум който е вибрацията на вътр.пластмасово тяло което се опира в металната стой и понякога и в стената и предава тези вибрации.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #18

    Re:Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела

    То е достатъчно да се откачи вътрешното тяло по време на работа и когато се чува въпросния шум и ако не изчезне шумът значи не сме открили причинителя.

    При такива конструкции при които има твърда връзка (заварки) между твърди елементи (панели) вибрации и изобщо трептения се предават изключително добре. Зависи къде ще се насложат вълните с еднаква честота. Понякога се случват куриози - в един апартамент с перфектни и тихи съседи се чува от време на време бучене и тракане. След няколко месечно търсене на причината и викане на специалисти се оказва че фризер в мазите създава тези шумове и то няколко етажа нагоре и настрани ...

    Така че най-важната стъпка е да се разбере какъв е източника на тези шумове и тогава да се види решението на проблема ...
    В 98% от случаите проблема е монтажа на външното тяло , 1% от случаите монтаж на вътрешното тяло и 1% други причини ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #19

    Re:Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела

    Как така "98% от случаите проблема е монтажа...", какъв проблем може да има при монтажа, който да води до вибрации вътре?

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #20

    Re:Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела

    Огъване на тръбите с ръцете на монтажниците а не със спец.уред,криво монтирано външно тяло и ред други причини.Един монтаж трябва да е перфектен,трябва човека който го извършва да го прави с любов,с удоволствие а не само за 20-те лева които ще вземе от монтажа.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #21

    Re:Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела

    Цитат Първоначално публикувано от sladi4kia
    Огъване на тръбите с ръцете на монтажниците а не със спец.уред
    Сладичък,почваш да дразниш с пълната липса на компетентност и с напъните си да докажеш знания в област,която явно ти е непозната.Как ти,да не казвам кой,успя да достигнеш до това гениално прозрение...Само да питам,виждал ли си тръбата за климатици как се продава? На кангал... И с кой спец.уред ще я развиеш,ако не е тайна???

  8.  
     
  9. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #22

    Re:Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Как така "98% от случаите проблема е монтажа...", какъв проблем може да има при монтажа, който да води до вибрации вътре?
    Може да са много грешките при монтажа,даже и при вътрешното тяло съм намирал несложени винтове и лошо подведени тръби,посукано е тялото ,под напрежение и при работа дрънчи пластмасата...
    Специален уред...не се изказвай неподготвен сладичък - този уред ако не знаеш кога и за какво се ползва.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #23

    Re:Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела

    Знам знам,аз лично съм огълвал тези медни тръби с този уред.С него се правят ъглите на тръбите.Аз съм го ползвал докато рботех като водопроводчик в чужбина.Има си специални приставки за различните по дебелина тръби.Слагаш тръбата на него и и стискаш докато се получи желания ъгъл.Май вие сте доста некомпетентни след като не знаете даже че има такова чудо на техниката.Ейййййй все монтажник на климатична техника стана,а не знае как да си огъне тръбата.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #24

    Re:Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела

    А Ванко тук може да си и лего прав.Аа говоря за тези правите тръби с дънжина 2-3-4-5 метра.Иначе знам как се продават тук.Но и с тях можеш да направиш перфектен прав ъгъл ако използваш уреда.Ако го намеря в нета ще дам снимка.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #25

    Re:Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела

    Знам знам,аз лично съм огълвал тези медни тръби с този уред.С него се правят ъглите на тръбите.Аз съм го ползвал докато рботех като водопроводчик в чужбина.Има си специални приставки за различните по дебелина тръби.Слагаш тръбата на него и и стискаш докато се получи желания ъгъл.Май вие сте доста некомпетентни след като не знаете даже че има такова чудо на техниката.Ейййййй все монтажник на климатична техника стана,а не знае как да си огъне тръбата.
    ------------------------------
    А Ванко тук може да си и лего прав.Аа говоря за тези правите тръби с дънжина 2-3-4-5 метра.Иначе знам как се продават тук.Но и с тях можеш да направиш перфектен прав ъгъл ако използваш уреда.Ако го намеря в нета ще дам снимка.
    -----------------------------
    Ето някой модели.Едното от тях представлява пружина за огъване на тръбите.


    valen1: Престани да пускаш последователни постове. Все още имам известна надежда, че имаш необходимият интелект да се научиш как да си редактираш постовете.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #26

    Re:Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела

    Тръбогиба е задължителен но при повечето БГ майстори е непонятен инструмент

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #27

    Re:Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела

    Цитат Първоначално публикувано от sladi4kia
    А Ванко тук може да си и лего прав.Аа говоря за тези правите тръби с дънжина 2-3-4-5 метра.Иначе знам как се продават тук.Но и с тях можеш да направиш перфектен прав ъгъл ако използваш уреда.Ако го намеря в нета ще дам снимка.
    Не само съм леГо прав,ами съм съвсем прав. Правите тръби не се ползват за климатизация,а за газ,ВиК и отопление.Много са твърди и изобщо нямат огъване,да знайш. Всъщност при големите профиинсталации са точно такива. Но при масовите домашни инсталации просто НЯМА такива.Снимка не ми трябва,аз когато съм почнал да ползвам такова чудо,едва ли си знаел за него. А и малко пояснения -тръбогиба се ползва само когато има нужда. Едва ли има монтаж,който да може да се направи само с него,без никъде да ползваш ръцете си.Твърдя,че от ръцете по-фин уред за огъване няма,можеш да усетиш всико,което става. Тръбогиба се ползва,когато се налага да направиш завой с малък радиус,който с ръце не става.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #28

    Re:Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела

    Значи всичко си знаете,няма какво повече да кажа.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #29

    Re:Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Съфорумците не те разбраха.Аз те разбрах.Моят дженерал се получва подобно нещо...
    justify, ти да не намекваш, че жалкия ти дженерал може да се сравнява с Дайкин (да се свети името Му )... А?

    Или намекваш, че в Дайкина изобщо може да има някакъв проблем? Хм?

    Я слез на земята.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #30

    Re:Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела

    Ей, обогатихме си знанията.... Вече знам и най-важното ВИДЯХ тръбогиб! Само така ще огъвам тръби вече, ако ще и с ф 4 диаметър да са, че от по-дебелите болят палците

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Неприятно насичане на картината
    От Петър Младенов във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 30-01-14, 18:46
  2. Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G
    От sasooooooooo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 50
    Последно: 13-05-12, 21:28
  3. Daikin FTXS25G или General Fujitsu ASHB09LD
    От shpaci във форум Климатици Daikin
    Отговори: 96
    Последно: 28-09-10, 13:22
  4. Daikin FTXS25G - неприятна миризма
    От lubopiten във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 16-07-10, 21:37
  5. Дефрост при Daikin FTXS25G
    От zaqza във форум Климатици Daikin
    Отговори: 55
    Последно: 03-02-10, 20:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе