Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43

Daikin Nexura

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #16

    Re:Daikin Nexura

    Май предния панел е алуминиев и се загрява от топлия въздуха преди да излезне от шлюзите горе.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #17

    Re:Daikin Nexura

    А, така абсурд да се загрее осезаемо.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #18

    Re:Daikin Nexura

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    Май предния панел е алуминиев и се загрява от топлия въздуха преди да излезне от шлюзите горе.

    Горе -долу е така.Пише, че намалява въздушния поток през вътрешното тяло и така поради по малкия дебит се нагрява и предния панел, съотвено шума спада на 19 децибела.

    Може пък и да е успешно нагряването, но съм скептик особено като се има предвид, че в алумиевия панел опират и пластмасови панели, което ще рече, че температурата на алуминиевия панел едва ли ще е над 45 градуса.
    Ако през алумуниевия панел минават фреонови тръби или поне ако опират в него тогава друг въпрос, но сега се сещам, че в този случай лятото ще образува конденз по външната предна част на алуминиевия панел и къде ще отива този конденз...

    Абе голям скептик се извъдих мама му стара, климатика още не пуснат на пазара, а аз вече го развенчах... Ей зла гад съм щом става въпрос за дайкин...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #19

    Re:Daikin Nexura

    Цитат Първоначално публикувано от justify

    Горе -долу е така.Пише, че намалява въздушния поток през вътрешното тяло и така поради по малкия дебит се нагрява и предния панел, съотвено шума спада на 19 децибела.

    Може пък и да е успешно нагряването, но съм скептик особено като се има предвид, че в алумиевия панел опират и пластмасови панели, което ще рече, че температурата на алуминиевия панел едва ли ще е над 45 градуса.
    Ако през алумуниевия панел минават фреонови тръби или поне ако опират в него тогава друг въпрос, но сега се сещам, че в този случай лятото ще образува конденз по външната предна част на алуминиевия панел и къде ще отива този конденз...

    Абе голям скептик се извъдих мама му стара, климатика още не пуснат на пазара, а аз вече го развенчах... Ей зла гад съм щом става въпрос за дайкин...
    Евала, без хора спорещи и отстояващи тезите си истината няма дя е пълна

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    2
    #20

    Re:Daikin Nexura

    Вижте цените на Дайкин на www.favorit-klimatici.com-дали са ги с монтаж, но махат цената на монтажа, ако поръчаш от друг град. Работят с ЕКОНТ.Преди Нова година си поръчах от Попово и си го получих-сега се грея на него!!!

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #21

    Re:Daikin Nexura

    Цитат Първоначално публикувано от tonko_66
    Вижте цените на Дайкин на www.favorit-klimatici.com-дали са ги с монтаж, но махат цената на монтажа, ако поръчаш от друг град. Работят с ЕКОНТ.Преди Нова година си поръчах от Попово и си го получих-сега се грея на него!!!
    Цените са като навсякъде другаде, а на фуджитсу са дори по-скъпи.

    Защo още с първия пост след регистрацията във форума правиш неуспешен опит(линка не работи) за реклама на конкретна фирма???
    Какво общо има с темата??? В сайта на фирмата няма предлагане на климатици дайкин Nexura!!!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    2
    #22

    Re:Daikin Nexura

    Това, че съм доволен от някоя фирма-реклама ли е? Ти пък си много обидчив !!! И защо не понасяш чудо мнение???

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #23

    Re:Daikin Nexura

    Новите цени на подовите парят, парят!

    http://powerclima.com/index.php?page=list&type_id=7

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Re:Daikin Nexura

    Ехее, какво става тука бе, той по скъп от УРУРУ САРАРА.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #25

    Re:Daikin Nexura

    От Дайкин нещо се объркаха?!?!?!?!?!? 50-ката е 5000 лв. и се чудя как си представят че този климатик ще се продава!?!?!?!?!????
    http://www.ataro.bg/bg/prices-list

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #26

    Re:Daikin Nexura

    Мани, мани! Аз се надявах като излезе Nexura, FVXS серията да поевтинее, пък те взеха, че ги увеличиха и тях с 200-300 лева.

    То за 3500 без монтаж не можеше ли да се вземе върхова серия на Тошиба за японския пазар с неземни екстри? Май и по-евтини бяха даже?!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #27

    Re:Daikin Nexura

    ... Интересното е, че не впечатляват с кой знае какви данни? До колкото разбирам предния панел се включва отделно, което ме кара да мисля, че си е нагревател? Явно разчитат само на дизайна, което е малко притеснително предвид цената?


    Ако съдим по това тук: http://www.klimatik.org/news.php?readmore=32


    Ето и една презентация намерих: http://www.daikin.eu/binaries/NEXURA/index.htm#/en-GB/1


    ... Това е малко като Hitachi, които рекламират шумно климатик с COP 6, като се разровиш се оказва, че това са данни за машина 7-ца. Очаквам да направят и машини 5-ца за да имат какво да рекламират.

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #28

    Re:Daikin Nexura

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Мани, мани! Аз се надявах като излезе Nexura, FVXS серията да поевтинее, пък те взеха, че ги увеличиха и тях с 200-300 лева.

    То за 3500 без монтаж не можеше ли да се вземе върхова серия на Тошиба за японския пазар с неземни екстри? Май и по-евтини бяха даже?!
    Аруба, недей да се надяваш толкова няма смисъл. Дайкин както дръпнаха напред с FTX50-60-71GV, така и ще дръпнат назад с отлив на клиенти в бедни държави като БГ с тези цени на новия подов модел и новата цена на горепосочената серия.
    Та ако още не си купил климатик за гаража ето с това чудо на климатичната техника ще ходиш гол в гаража при -20 градуса Този климатик е на 3г. и е върхов модел на марката за Япония за 2008г. с всякакви екстри.
    Като сложиш "японеца" в гаража да не забравиш да почерпиш със студени и потни бутилки бира - аз съм близо до Шумен (има, няма 35 минути)

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #29

    Re:Daikin Nexura

    И аз очаквах да паднат малко цените , но уви.Не само ,че не паднаха ,ами и новия модел на двойна цена.
    За това вече се замислям, дали да не заложа на ЯПОНСКОТО вместо надутите им цени на европейските марки с нисък КОП.

  18. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #30

    Re:Daikin Nexura

    Известно време ползвах HTRXS Ururu Sarara -топ модел 2008 за Япония.Освен,че е достатъчно тих с друго не ме впечатли.Дори смятам,че минималната му топлопроизводителност от 0.7кв. не е вярна щото при отопление спираше доста по често за разлика от Тошибата Дайсейкай 3 сега.Да ти призная ако сега избирам климатик ще внимавам много със заиграването с тоя коп. и отношението му към цената на машината.Трябва да се отбележи и факта ,че серията FVXS (в случая на твоя избор) с нищо не отстъпва на новия модел а е много по евтино и прагматично решение.Дано да съм бил полезен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. DAIKIN NEXURA
    От vivi.vivi във форум Климатици Daikin
    Отговори: 54
    Последно: 06-07-12, 15:58
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  5. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе