Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 55

DAIKIN NEXURA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    15
    #1

    DAIKIN NEXURA

    Дали някой може да ми обясни защо Дайкин Нексура (новия подов модел) е направен да духа само нагоре и дали направих добър избор или ядох дървото.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Re:DAIKIN NEXURA

    Предният панел трябва да излъчва топлина и да създава усещане за радиатор :rolleyes: На студено за какво ти е да ти духа долу по зeмята.
    По отношение на "дървото", ти ще кажеш дали ти е достатъчно комфортно и икономично за тази цена

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:DAIKIN NEXURA

    Това в защото си го пуснал/а в режим охлаждане.В режим вентилатор и отопление ще ти духа и отгоре и отдолу- както ти е кеф ...

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:DAIKIN NEXURA

    NEXURA, NEXURA... Дайкин ще ме хванат за ушите.
    П.С. Не са познали и цените.

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #5

    Re:DAIKIN NEXURA

    Пък и рима има

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    15
    #6

    Re:DAIKIN NEXURA

    И на топло духа само отгоре. Лъчистото е една педя, все ми е на акъла , че ще ме стопли изобщо. Това е е от безмислените екстри.
    Много логично ми се струваше, че е добре да духа топлото отдолу. Силно се надявам братята японци да познават принципите на термодинамиката добре, на техните познания разчитах като давах мнотгото пари. Щото аз съм момичетата, които не искат искат скъпи обувки, парцалки и джипки,... искам хубав климатик.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #7

    Re:DAIKIN NEXURA

    Цитат Първоначално публикувано от vivi.vivi
    Щото аз съм момичетата, които не искат искат скъпи обувки, парцалки и джипки,... искам хубав климатик.
    Той за хубав си е хубав, поне откъм дизайн са го докарали

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #8

    Re:DAIKIN NEXURA

    Цитат Първоначално публикувано от vivi.vivi
    Много логично ми се струваше, че е добре да духа топлото отдолу. Силно се надявам братята японци да познават принципите на термодинамиката добре,
    Нищо логично няма да духа топлото отдолу. Логично е от долу да засмуква студеното и отгоре да излиза топлото за оптимален топлообмен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    15
    #9

    Re:DAIKIN NEXURA

    Нищо логично няма да духа топлото отдолу. Логично е от долу да засмуква студеното и отгоре да излиза топлото за оптимален топлообмен.
    Ей това чукане чаках! Искаше ми се да прескочим коментирането на вида и цената на този конкретен климатик , искам да да знам повече по темата за движението на въздушните маси. ако може по-обстойно от елементарните обяснения , че долу е студения въздух, а горе е топлия .

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #10

    Re:DAIKIN NEXURA

    Еспейс...Защо трябва да се изказваш толкова неподготвен в раздел за климатици,които определено не са ти сила. Не става въпрос за газов котел с радиатори към него,нали? А да си чул,че на радиаторите топлообмена,за който ти споменаваш,е естествен на принципа на конвекцията,а при подовия климатик е принудителен с вентилатор ? Или никой не те пита за това май...

    Баш отдолу си трябва да духа топлото,за да осигури топъл слой над пода - нещо ,което никакъв радиатор не може да осигури.Само подовото отопление и подовия климатик имат сходна характеристика,оптимално близка до медицинските и физиологични нужди на нашето тяло . С две думи - топло на краката и хладно на главата...

    Ето и един видеоклип малко за образоване :
    http://v-clima.com/get_file.php?id=136&table=images

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    15
    #11

    Re:DAIKIN NEXURA

    И на мен ми беше логично да духа топло отдолу. И сега се чудя и се мая защо най-новия модел е направен така, че в режим на отопление обдухва само нагоре. Така поне показва една картинка на сайта на някой от продавачите в България. От къде да намеря достоверно инфо?
    Между другото, Мицубиши Хеви (двоумях се между двата) е описано как в режим на отопление при първоначално включване духа и отгоре и отдолу, после преминава на обдухване само посока нагоре.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #12

    Re:DAIKIN NEXURA

    Това от клипа с топлия слой над пода е нещо доста пожелателно. На анимация изглежда добре, на практика за да се получи такъв слой ще трябва доста дискомфортен по силата си поток за да обхване стая с такава квадратура.
    А може би в новия модел са го премахнали поради пълното му безсмислие. Преди където работех се отоплявахме с подови Trane и Gunter - духаха си само отгоре и си топлеха перфектно. Сега в надпреварата на фирмите една с друга ква ли глупост няма да измислят.

    Хаха, сега прочетох проникновението - топло на краката, хладно на главата. Това ако го направиш при ОТОПЛЕНИЕ с климатик си за Нобелова награда. Не да го направиш моментно, а постоянно. Да направиш пода по топъл от тавана можеш само с подово. С този хоризонтален вятър си за никъде и за радост явно са го осъзнали.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #13

    Re:DAIKIN NEXURA

    Цитат Първоначално публикувано от vivi.vivi
    Дали някой може да ми обясни защо Дайкин Нексура (новия подов модел) е направен да духа само нагоре и дали направих добър избор или ядох дървото.
    Дали някой може да ми обясни защо Дайкин Нексура (новия подов модел) е направен да струва толкова скъпо и дали клиентите правят добър избор или ядат дървото с кухината в цената?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #14

    Re:DAIKIN NEXURA

    Еспейс - защо не обясниш на камарата ползватели на подов Дайкин( само моите са 50на) ,от които едва ли има 1 недоволен,как климатика им е за Нобелова награда? Или да обясниш на фирма като Дайкин ( с най-големия отдел за развойна дейност и най-големия % отделян за това) как анимациите им са лъжа???Защо не се захванеш и да го докажеш пред съда, че те лъжат и заблуждават като клиент и да изкараш някое милионче ей-така?
    П.П - някъде имам снимки с термокамера,ама с новия комп нещо не се разбирам и не ги откривам...А не ми се рови заради теб в 150 диска със снимки.

    Климамаркет - според мен определено е второто...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #15

    Re:DAIKIN NEXURA

    Мани ги тия глупости с вятъра по краката и комфорт. Дори голямата развойна фирма са се отказали от тази "екстра" в новия си модел. Може пък някой страдащ от перманентна настинка да ги е осъдил. Иначе те нищо не лъжат хората в анимацията, топлия слой над пода си е твоя измишльотина. В анимацията климатика духа и отдолу като духалка. Духалката прави ли топъл слой? И ако да в кой развоен отдел са го измислили. Баси глупостите.
    Я намери снимката на която топлото стои долу! Само да не е изфабрикувана от развойния отдел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Daikin Nexura
    От aruba_man във форум Климатици Daikin
    Отговори: 42
    Последно: 20-11-11, 18:12
  4. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  5. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе