Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43

Daikin Nexura

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #1

    Daikin Nexura

    Да са ви честити новите подови модели на Дайкин. Страхотен дизайн - да, но за съжаление няма кой знае каква разлика в мощностите от предния модел.

    http://v-clima.com/get_file.php?id=302&table=images

    Daikin представя NEXURA

    Daikin Europe NV (Остенде, Белгия), с гордост представя NEXURA, една въздух-въздух термопомпена система за отопление и охлаждане. Стилно бяло и енергийно ефективно вътрешно тяло - преден панел, който загрява като при конвенционален радиатор и тихо пренася допълнителен топъл въздух в стаята за максимален комфорт.
    Изчистен комфорт и дизайн
    Независимо дали искате да отоплява през студените зимни месеци или охлажда в горещите летни дни, NEXURA Ви осигурява целогодишен комфорт с натискането на един бутон. Този стилен дизайн е перфектно съчетан с Вашият интериор и притежава уникални функции: преден панел, който загрява като конвенционален радиатор и тихо пренася допълнителен топъл въздух в стаята за допълнително удобство.
    Под елегантната си външност на Daikin NEXURA са събрани най-съвременните технологии. Освен че предлага отопление, охлаждане и пречистване на въздуха, NEXURA съчетава изключителна енергийна ефективност.
    Най-доброто от двата свята nextura_top
    Тихо и дискретно, NEXURA предлага най-доброто за отопление и охлаждане, в комфорт и дизайн. Когато е в режим на отопление, уникалният алуминиев панел отпред има възможност за загряване и разпространява допълнителна топлина, само като традиционен радиатор. Тази изключителна функция може да се активира чрез натискане на бутон на дистанционно управление.
    Благодарение на намаления въздушния поток, създава усещане за спокойствие и комфорт. Вграденият въздушен филтър за пречистване осигурява чист и здравословен вътрешен климат.
    Освен това, въздухът се разпространява по-тихо от шепот. Шумът, възлиза на едва 22dBA в охлаждането и 19dBA в лъчиста топлина режим. За сравнение в околната среда звука в тихи места е 40dBA средно.

    Екологични технологии
    NEXURA използва възобновяем източник на енергия: въздух. Това го прави по-енергийно ефективен от изкопаеми горива за отопление. Чрез намаляване на емисиите на CO2, Daikin термопомпи допринася за опазване на околната среда.
    Инверторните технологии също спомагат - да се използват само на количеството енергия, необходима за отопление или охлаждане на една стая. Освен предоставянето на по-стабилни температури, тази технология може да доведе до спестяване на енергия до 30% в сравнение с традиционните системи, като по този начин значително се намаляват разходите Ви за електроенергия.

    Подходящ за всеки интериор
    Дали вграден, монтиран на стена или свободно стоящ, NEXURA е дискретен и се вписва перфектно във всеки интериор.
    NEXURA може да се използва както самостоятелно (моносплит), така и в мултисплит системи на Daikin.

    Очаква се появяването на NEXURA на българския пазар най-вероятно в средата на 2011 година

    Статия преведена от: http://www.daikin.co.za







    В Италия са обявили страшни цени. И тук ако са такива - ще избият рибата!

    http://www.klimatiko.com/catalog/ind...36bd3b77ab539c

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2

    Re:Daikin Nexura

    А дано да са уплътнили решетката на външното със силиконец

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Re:Daikin Nexura

    Това като гледам е само цената на вътрешни тела за МУЛТИ. http://www.klimatiko.com/catalog/ind...41_242_275_616 ето я цената за нормален подов.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #4

    Re:Daikin Nexura

    Прав си. Ето ги реалните цени:

    http://www.cityclima.it/immagini_web...sidenziale.pdf

    За 10 минути се бях навил на три подови 35-ци! Вече съм пас.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:Daikin Nexura

    Гледам, изоставили са серията FTXS...G.Профешънала нещо явно не върви, заместили са го с J серия, която изглежда много добре.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Daikin Nexura

    Май май моделите за 2011 ще са само козметично подобрени. Не визирам само Дайкин. Очаквах да се пипне доста по ефективността.
    Само на мен ли старият дизайн на подовия по ми допада?

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #7

    Re:Daikin Nexura

    Даже към по-зле отива работата май. Гледам новия подов(35-ца) е с 4 kw номинал, докато моя е 4,5 kw. Дано през Април, когато пуснат Nexura-та още да намалят цените на вече старите подови. Лично за мен цена от 2200-2500 само за един нов външен вид е неоправдана, но за всеки влак си има пътници.

    Edit: На италианския ценоразпис е даден с 4 kw номинал, а на английската брошура е с 4,5.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Re:Daikin Nexura

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Прав си. Ето ги реалните цени:

    http://www.cityclima.it/immagini_web...sidenziale.pdf

    За 10 минути се бях навил на три подови 35-ци! Вече съм пас.


    Що така бре чоджум???ЗИМАЙ.

    Те цените в БГ предпогам, че ще са с около 500 до 1200 лева по ниски от тези в Италия и други държави.И сега пише цена на подова 50-ка от старите(като моята) 2367 евро, но в Бг ги има и за 2750 лева до 2950 лева...

    Новите са по-готин дизайн и нямат постоянно отворено "фуги"... и са 60см високи 950 см широки и 21 см в дълбочина.

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #9

    Re:Daikin Nexura

    То е ясно, че ще са по-ниски. Неслучайно съм написал 2200-2500 лева за 35-цата, която е 1700 евро в Италия. И мене ме кефи новия дизайн, ама ако намалят още малко цената на старите, ще гризна 2-3 броя от тях.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Re:Daikin Nexura

    аз се надявах да изкарат FTX 14-ka но май няма да ме грее тази година няма в каталога за 2011.

    подовия модел с много як дизайн - кое от къде ще се отваря за да духа не мога да разбера.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:Daikin Nexura

    Новата серия FTXS...J, която за Европа я дават като нова, се продава в Австралия и Нова Зеландия от миналата година, има я в каталога на ДАЙКИН за 2010 г..

  14.  
     
  15. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #12

    Re:Daikin Nexura

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    аз се надявах да изкарат FTX 14-ka но май няма да ме грее тази година няма в каталога за 2011.

    подовия модел с много як дизайн - кое от къде ще се отваря за да духа не мога да разбера.
    Защо ти е 14-ка? Нали има 12-ка, тя е 14-15 на отопление. Аз доколкото разбрах новия подов ще духа само отгоре, а по-средата ще грее като радиатор.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Re:Daikin Nexura

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Защо ти е 14-ка? Нали има 12-ка, тя е 14-15 на отопление. Аз доколкото разбрах новия подов ще духа само отгоре, а по-средата ще грее като радиатор.
    М, да има нещоо вярно за радиатора.Поне някаква такава е рекламата, но все пак РЕКЛАМА.

    Дано това с греенето като радиатор да е вярно...


    НО като се зачетох отново просто пише, че ПРЕДНИЯ ПАНЕЛ е като РАДИАТОР, тоест с такъв дизайн е панела на вътрешното тяло.


    Ей така тръгват ЛЕГЕНДИТЕ...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #14

    Re:Daikin Nexura

    "...интериор и притежава уникални функции: преден панел, който загрява като конвенционален радиатор и тихо пренася допълнителен топъл въздух в стаята за допълнително удобство."
    Justify, как точно четеш ми е интересно :rolleyes:

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re:Daikin Nexura

    И как е реализирано загряването на предния панел? Тръби с фреон ли минават през него, много интересно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. DAIKIN NEXURA
    От vivi.vivi във форум Климатици Daikin
    Отговори: 54
    Последно: 06-07-12, 15:58
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  5. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе