Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 43 от общо 43

Daikin Nexura

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #31

    Re:Daikin Nexura

    Не знам, но цената на Nexura, определено беше изненада. Мисля си, че от Daikin с тези цени и показатели ще вземат само последните букви от Nexura!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #32

    Re:Daikin Nexura

    Nexura, както и Emura, са климатици за определена целева група. Daikin не са искали изобщо да избиват рибата с тези климатици, нито да правят масови продажби, а искат да заемат определена пазарна ниша. Тези климатици са за клиенти, на които дизайнера им избира климатиците, а доколко са успели с дизайна е друг въпрос/немски дизайн/, но поне влязоха в модните списания.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #33

    Re:Daikin Nexura

    http://imageshack.us/photo/my-images...ag0065jsw.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/528/imag0066l.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/84/imag0067o.jpg/

    Климатика е "приказка"-мое мнение на база доста сравнения с подови машини.Заслужава си всеки лев!!!

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #34

    Re:Daikin Nexura

    Аууууу, потекоха ми лигите. Дано да ги намалят още един път с 400-500 лева и да се вписвам в цената!

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #35

    Re:Daikin Nexura

    Последно машината с пластмасов панел ли е или с алуминиев? В каталога изглежда като да е алуминии?

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #36

    Re:Daikin Nexura

    Алуминий са само двете най-горни части на климатика. Има бутон на дистанционното дали да ги активираш или не. Затоплят/охлаждат/ се от хладилния агент, има холендри Ф6 фабрично направени. Иначе изработката е Чехия и доста "крива" за вътрешните холендри за връзка,доста е спестено мястото.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #37

    Re:Daikin Nexura

    Айде народе: на нексурите...


    Както написах преди няколко месеца, климатика е прекалено скъп за това което предлага, а излъчващият алуминиев панел е само един евтин маркетингово-мениджърски трик.

    Или пък "гроздето ми е кисело" .. Кисело е защото Вие се...

    ...Мятайте на нексурите, аз за такива пари японски панасоници последно поколение, тошиба или фуджитсу за Нихон...

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #38

    Re:Daikin Nexura

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Айде народе: на нексурите...


    Както написах преди няколко месеца, климатика е прекалено скъп за това което предлага, а излъчващият алуминиев панел е само един евтин маркетингово-мениджърски трик.

    Или пък "гроздето ми е кисело" .. Кисело е защото Вие се...

    ...Мятайте на нексурите, аз за такива пари японски панасоници последно поколение, тошиба или фуджитсу за Нихон...
    "Въпрос на вкус" казало кучето и си облизало гъза. Докато на теб ти харесва да ти духа във врата топмодел за Япония и на пода температурата ти да е 3-4 градуса по-надолу, аз мисля, че Нексура-та идеално ще пасне на венецианската ми мазилка!

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #39

    Re:Daikin Nexura

    Заглеждах ги Нексурите, ама 720 лева отгоре за 25-ца спрямо "обикновен" подов ми се видя малко множко.
    За лъчистото дето смъквало на 19 децибела вътрешното ми казаха, че отдаването било към 500 вата само.
    На някой може и да му стигнат вечерно време, ама на мен са ми малко.

  12. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #40

    Re:Daikin Nexura

    2500 е много за 25-ца, спор няма. Трябва да си голям патрон за да не ги усетиш. Ако ги намалят на 2 бона, мога да отнеса 2 броя с "Енергийна ефективност".

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #41

    Re:Daikin Nexura

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    ... и на пода температурата ти да е 3-4 градуса по-надолу...
    Ако някой изобщо има такава разлика между горе и долу, трябва първо сериозно да се замисли за изолацията.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #42

    Re:Daikin Nexura

    Изобщо няма никакво лъчисто, лъчистото е само реклама.Алуминия са последните 2 ребра най-отгоре и това е така защото още както писах когато излезнаха първите реклами по алуминиевите панели които опират или са близко до фреоновите тръби лятото в режим охлаждане ще се събира както отвътре така и от външната страна доста конденз от въздуха поради това че те ще са с температура 3-7 градуса, като този конденз от външната страна няма как да бъде хванат и отведен и ще се стича на пода...

    То за доста по маломощни в охлаждащо отношение уреди се събира конденз -като вътрешната страна на хладилниците които го отвеждат с ваничка през тръба извън хладилника откъдето се изпарява, та какво остана за климатик...

  16. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #43

    Re:Daikin Nexura

    Сега гледам цените в Италия и виждам, че са почти същите като тук. Предвид, че другите модели са доста по-нагоре очаквам поевтиняване на Nexura. 99% съм убеден, че преди края на Март 2012, 25-цата ще е под 2 бона. Амин!

    http://www.elettricastore.com/produc...id_product=615

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. DAIKIN NEXURA
    От vivi.vivi във форум Климатици Daikin
    Отговори: 54
    Последно: 06-07-12, 15:58
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  5. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе