Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 60

За FTXS25...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #16

    Re:За FTXS25...

    Едно бюджетно решение - за малката стая ASHA 7 LGC http://www.fujitsu-general.bg/cat_14_product_20.html ,а за голямата FTX50 http://brosbg.com/DAIKIN-FTX50G-RX50G-product-1975

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #17

    Re:За FTXS25...

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Стига с тия фуджита, всеки реве от тях и пак ги препоръчвате. bullet_pc за 3000лв 2 дайкина с монтаж трудна работа, освен ако не са най-калпавите им модели GV/JV, но пък те са големи боклуци.
    За кои фуджита става въпрос, за LGC или LDC. Защото от последните не знам някой да реве.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #18

    Re:За FTXS25...

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    За кои фуджита става въпрос, за LGC или LDC. Защото от последните не знам някой да реве.
    За LGC питай avast3 https://forum.setcombg.com/index.php/board,79.0.html забележи какви малоумни съвети има в темата "ако не е в гаранция с фрезата" е може ли такова нещо?
    Ето ти още за LGC https://forum.setcombg.com/index.php/topic,49074.0.html
    Малко и за LDC https://forum.setcombg.com/index.php/topic,48544.0.html

    Ама аз какво съм тръгнал да поствам линкове към проблемни лгц-та направо виж форума на фуджи https://forum.setcombg.com/index.php/board,79.0.html


  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #19

    Re:За FTXS25...

    Защо да купувам даикини? Последно време почти нищо хубаво не чета за тях (шумни били, висок минимум, малък КОП, не бли икономични) кое тогава им е хубавото. Като гледам тошиба,фуджитсо, митсубиши по нищо не отстъпват на даикина. Един даикин за около 2500 лева горе долу се равнява на една тошиба за около 2000 лева, та защо да купувам даикин. Предполагам че повечето държат климата да им топли и да им харчи малко. В момента съм с една мидеа 12 на 299 лева и 450 с монтажа и ми топли стая 22 кв. (почти без проблем) държи в стаята около 21 гр което е нормално, има обаче едно НО гори около 80 кинта на месец, та питам аз с клима за 2000 лева ако ще плащам за него по 60 - 70 лева къде му е изгодата като пак ще топли същото но ще гори с 10-15 лева по малко. Сигурно ще кажете конфорта е друг ..... Та затова питам има ли смисъл да се дават повече пари за климатици като вършат горе долу една и съща работа с малко по малко средства. Парите ги имам, кой ще ме убеди че тря да ги дам за 2 яки клима.....
    Чакам коментари.!

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #20

    Re:За FTXS25...

    Изобщо не може да сравняваш Мидея за 300 лв. с клима за 2000 лева. Все едно да сравняваш Трабант с Мерцедес. И двете возят. И двете с разликата в горивото няма да си избиеш цената. Ама гледам хората се мятат на Мерцедесите ...


    ... Едва ли някой иска да те убеждава за какво да си даваш парите. Всеки има глава на раменете. Аз лично ако е за в нас не жаля пари. Разбира се за офиса няма да сложа машина за 2-3к. Просто там е важно да топли нещо. Но там където живея, където ми спят децата изобщо не съм се и замислял!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #21

    Re:За FTXS25...

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Изобщо не може да сравняваш Мидея за 300 лв. с клима за 2000 лева. Все едно да сравняваш Трабант с Мерцедес. И двете возят. И двете с разликата в горивото няма да си избиеш цената. Ама гледам хората се мятат на Мерцедесите ...



    ... Едва ли някой иска да те убеждава за какво да си даваш парите. Всеки има глава на раменете. Аз лично ако е за в нас не жаля пари. Разбира се за офиса няма да сложа машина за 2-3к. Просто там е важно да топли нещо. Но там където живея, където ми спят децата изобщо не съм се и замислял!
    Ясно ми е че мерцедес и трабант разликата е балкан, да и си прав климатици за вкъщи кой не би си купил добри ако има пари, просто незнам с климатиците не съм толкова запознат и затова питам има ли смисъл и какъв е. ?
    Вие сте къде по запознати от мен по тия въпроси, просто като чета разни коментари за добри и лоши климатици например шумни са, не ти правят кой знае каква икономия, размръзявали по 20 мин през около половин час и това е клима за 2000 лева че то мойта мидеа нито е шумна нито размръзява през половин час, просто гори повече, и това ми е странно. Не би трябвало климатик като даикин да рзмръзява през 30 мин навън да е -8 и да е шумен все пак говорим за клиам висок клас.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #22

    Re:За FTXS25...

    Сега да ти отговоря. 95% от тези, които плачат от LGC да кажем. Когато са избирали са им предложили много по-добри машини. Но те са искали тази. След това почват да плачат колко пари са дали и как машината има проблеми. Да машината може да има някои проблеми, но на фона на продадените машини и за цената си е направо супер. Продължавам да мисля, че LGC няма алтернатива за цена-качество. Има много по-добри машини, но цената не е 1к, че и по-малко. Другото е, че тези машини са малко специални от към монтаж. Повечето монтажници работят за някой и не им дреме какво и как ще сложат. Като гледам как се слагат по 4-5 машини на ден да ти кажа от сега, че монтажа е силно претрупан! Колеги които си работят за тях са много по-внимателни и старателни. Тук уговорката, че винаги има изключения.

    ... Та всичко е много индивидуално. Ако си на 20 години. Ходиш цяла нощ да поркаш и да гониш каки, то ясно, че една евтина машина ти стига. Рядко се прибираш все пак. Това е само пример. Гледам имаш три Мидеи. Вземи една наистина читава машина. И ще видиш разликата много бързо. За мен я знам каква е имам база за сравнение. Но машината ми е над и до главата. Спя си без проблем. Лятото над леглото охлажда, няма настинал. Дори жената не мрънка, че и духа ... Примери много. Никога няма да избиеш разликата в цената. Но ще имаш завиден комфорт. Разбира се, живеем в трудни времена, хората не могат да си позволят най-доброто. Но трябва да са наясно с това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #23

    Re:За FTXS25...

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    За LGC питай avast3
    А, това пък защо?! Тази сутрин, в една друга тема, съфорумец ме нарече за добро утро "най-малоумен" или нещо такова. Надявам се, че не влагаш ирония, щото за една сутрин малко свръх ще ми дойде. А крехката ми душевност...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #24

    Re:За FTXS25...

    Значи при мене нещата стоят така - не съм ерген женен съм с дтенеце на 3 години и държа да е топло навсякаде. Проблема е че тия мидеи топлят но пък горят много. Пари за хубави клима ще намеря, първата ми мидеа е инвертор и съм доволен топли и харчи нормално 40-60 лева зависи знаеш. Остава да взема още две добри машини. Както каза за монтажа също съм чувал че е от изключително значение. При мене дойде един калъф и ме пита къде искаш да ги сложа и аз дигам рамен от къде да знам ти си специалиста ! Даже не ме пита какви рамери искам на климата аз си ги избрах сам као прочетох тук там. А сега ми трябват наистина клиамтици не духалки, искам на 1 място да са икономични след това да топлят (22-23 гр) не повече , дали да са шумни без занчение. Незнам към каво да се насоча, всеки казва даикин аз не съм сигурен. Затова препоръчайте. Апартамента е 1 етаж север изолация и дограма, стаите са една 12 кв и друга 22 кв.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #25

    Re:За FTXS25...

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    А, това пък защо?! Тази сутрин, в една друга тема, съфорумец ме нарече за добро утро "най-малоумен" или нещо такова. Надявам се, че не влагаш ирония, щото за една сутрин малко свръх ще ми дойде. А крехката ми душевност...
    ПОсочих те за пример на "ревящт" потребител на LGC , защото dimkaraganchev не бил виждал някой да се оплаква от LGC и LDC въпреки, че форума за фуджи е пълен с такива оплаквания.
    А за bullet_pc е най-добре да си стои с мидеята, ако климатик за 2000лв ще му харчи 15лв. по малко на месец то скъпия климатик ще му се избие за 133 отоплителни месеца Та мидеята като и дойде времето да се скапе тогава може по-хубва климатик.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    18
    #26

    Re:За FTXS25...

    И аз да ги изям сега,в началото на зимата си купих 2 климатика даикин ftx 50 за 27 кв.м. хол с трапезария и fths 25 за 18 кв.м. апартамента ми е панел вътрешни стени и тухла с перлит външни,109 кв.м.,на първи етаж,втори етаж над мен е неотопляем,с 5 бр.тераси на всички стаи в гр.Ямбол на 300м от реката,дограмата ми е стара ужаса е пълен,единствено остъклих 3бр.тераси и санирах поне малко да позапуша че като духнеше вятър се налагаше да си връзвам пердетата,това да добиете малко представа за ситоацията,сега за даикините,на 50 ката е зададено 25 гр. на 25 та е зададено 23 гр. от началото на ноември не съм ги намалял,само съм вдигал градосите до 27,е никакви ядове имаше периоди в които вечер температурите са падали под -16-17 гр.даже и не се разбира че вън е -17-18гр.а в стаите каквото съм задал това показват термометрите измервал съм с спиртен и електронен стаини тармометри,сметките за ток са ми ноември 145 лв. декември 222 лв. януари 230 лв. всички уреди са ми на ток съответно 2бр.боилери които не изкл.комп,лаптоп,хладилник,фризер,2бр.тв,една малка духалка която работи по 2 часа всеки ден,и готварска печка на която се готви всеки дан,4 членно семеиство,без климатиците сметката за ток ми е 120-130 за декември,януари,февруари,за сравнение комшията ми има 3 климарика и е с същата изолация като мен но е с фужита е плаща по 250-300лв за същите месеци и повече от 21гр.не ги пуска,други приятели които са ми идвали на гости са оставали изненадани от топлината и ниския шум в стаите,относно дефроса не ме интересува,не ми е повлияло на температурата или дразнело за това че повярваи ми даикин си заслужават всяка стотинка и има за какво да са по скъпи,това е моето мнение и нищо не би ме накарало да не си взема още два даикина за другите стаи,единсвено мога да съжалявам че не мога да си позволя уруро серията Според мен решението ти е fth 50 i fths 25 и при монтажа гледаи максимално малко да прегъват външните стени,има защо

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #27

    Re:За FTXS25...

    Цитат Първоначално публикувано от Stoian Uzunov
    И аз да ги изям сега,в началото на зимата си купих 2 климатика даикин ftx 50 за 27 кв.м. хол с трапезария и fths 25 за 18 кв.м. апартамента ми е панел вътрешни стени и тухла с перлит външни,109 кв.м.,на първи етаж,втори етаж над мен е неотопляем,с 5 бр.тераси на всички стаи в гр.Ямбол на 300м от реката,дограмата ми е стара ужаса е пълен,единствено остъклих 3бр.тераси и санирах поне малко да позапуша че като духнеше вятър се налагаше да си връзвам пердетата,това да добиете малко представа за ситоацията,сега за даикините,на 50 ката е зададено 25 гр. на 25 та е зададено 23 гр. от началото на ноември не съм ги намалял,само съм вдигал градосите до 27,е никакви ядове имаше периоди в които вечер температурите са падали под -16-17 гр.даже и не се разбира че вън е -17-18гр.а в стаите каквото съм задал това показват термометрите измервал съм с спиртен и електронен стаини тармометри,сметките за ток са ми ноември 145 лв. декември 222 лв. януари 230 лв. всички уреди са ми на ток съответно 2бр.боилери които не изкл.комп,лаптоп,хладилник,фризер,2бр.тв,една малка духалка която работи по 2 часа всеки ден,и готварска печка на която се готви всеки дан,4 членно семеиство,без климатиците сметката за ток ми е 120-130 за декември,януари,февруари,за сравнение комшията ми има 3 климарика и е с същата изолация като мен но е с фужита е плаща по 250-300лв за същите месеци и повече от 21гр.не ги пуска,други приятели които са ми идвали на гости са оставали изненадани от топлината и ниския шум в стаите,относно дефроса не ме интересува,не ми е повлияло на температурата или дразнело за това че повярваи ми даикин си заслужават всяка стотинка и има за какво да са по скъпи,това е моето мнение и нищо не би ме накарало да не си взема още два даикина за другите стаи,единсвено мога да съжалявам че не мога да си позволя уруро серията
    Дам това наистина е впечатляващо, ти си един от малкото които казват че даикините горят малко. Това че топлят го знам.Ами кво да ти кажа радвай се...

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #28

    Re:За FTXS25...

    ... Несериозно е да си избираш климатик за дадено помещения по съвет от тук. Иска си виждане на място, има много фактори. Тук може само да се ориентираш, но не и да избираш. Когато дойде професоналист при теб, няма да те пита къде искаш а ще ти каже да избереш от това къде може. Както и ще ти посочи плюсовете и минусите на дадено място за монтаж.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    62
    #29

    Re:За FTXS25...

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Несериозно е да си избираш климатик за дадено помещения по съвет в тук. Иска си виждане на място, има много фактори. Тук може само да се ориентираш, но не и да избираш. Когато дойде професоналист при теб, няма да те пита къде искаш а ще ти каже да избереш от това къде може. Както и ще ти посочи плюсовете и минусите на дадено място за монтаж.
    Да на мен тва ми тря наистина спец. пък и специалиста е сигурен познавам вече такъв проблема са климатиците но като му дойде времете както казваш тря само на място да се види.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #30

    Re:За FTXS25...

    Климатиците са според парите. Щом имаш човек и си му се доверл му казваш бюджета, той ти казва кое става и кое не. После си носи отговорност за думите. Както и ти за избора си.


    Само да те ориентирам моята машина в студените месеци прави под 40 лв. на месец. Няма да пиша пак подробности за условия и помещение. Има ги на няколко места във форума!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FTXS25 лош монтаж или...
    От Stoian Uzunov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 27
    Последно: 25-01-11, 21:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе