Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 89

Изключих го! Благодаря, но не става!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #16

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Същото си мисли и svetlik за феновете на климатиците.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #17

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Истината е, че дайкин правят големи боклуци в ниския си ценови клас и разчитат на някаква стара слава. Аз моя ATXS серия Комфорт го разкарах от спалнята си на 2рата седмица, но от подовия в хола съм доволен.

  4. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #18

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    ATXS-са пък защо го отнесе

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #19

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Истината е, че дайкин правят големи боклуци в ниския си ценови клас и разчитат на някаква стара слава. Аз моя ATXS серия Комфорт го разкарах от спалнята си на 2рата седмица, но от подовия в хола съм доволен.

    ... И е така и не е. Аз не знам с FTX50 да има проблеми. А за 18-ка цената е подарък.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #20

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Специално 50-ицата не влиза в никакви класации, тя е нещо уникално, но 35-ицата и 25-ицата явно са слаби машини.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #21

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    В резюме:

    Човека е намерил правилното място и е получил съвет. Не го е послушал и си е купил "бюджетен" климатик за охлаждане и то с размер, какъвто намери за добре. Сега е разочарован, че не става за отопление. Нито е първия, нито последния случай във форума.

    П.С. Ми не става, ами!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #22

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Svetlik аз пък те подкрепям. От написаното от теб смятам, че ти е оразмерен добре и съм съгласен със всички изредени от теб недостатъци. Очевидно това не е твоят тип отопление. Не го използвай тогава и си ОК. И аз съм по-доволен от комфорта на стенния конвектор, което не значи, че не съм доволен от климите. В живота няма идеални неща и винаги правиш някакъв компромис. ГАЗ на инфрата...

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #23

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Усещането за комфорт е различно и за мен истината е една - климатика създава течение ако си срещу него дори и на 3.5 метра и най слабата струя на вентилатора (дори когато е изключил компресора и само върти въздуха) я усещам аз и жена ми. Че топли, топли, че е тих (относително) - горе долу е тих (има хора които и най слабия шум го чуват - и аз съм от тях...колкото и "тихо" да върти турбината...чувам я като легна да спя). Така че и аз съм на мнението "климатик <> комфорт". По темата за икономията пак е много относилтено - инвестицията за климатика се изплаща за около 3-4 години от разликата в сметките. Така че личното ми мнение е - климати в спалня НИКОГА (въпреки че в момента съм така). Хубав климатик в голямо помещение може - стига да има как да се сложи та да няма нищо пред него. Като гледам как хора се чудят какъв климатик да сложат за 10-тина квадрата направо ми се плаче...в това помещение където и да се завреш ще го усетиш как "подухва"... Така че който има пари да прави изолацията и да пуска някое и друго конвекторче...който няма да взима климатик и да му е топло и да е подготвен за това което получава.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    И аз това казах, че колегата е прав за себе си, но генерални изводи за климатизаторите, като цяло не могат да се правят от неговата машина, която е от най-ниския клас ДАЙКИН, освен това се оказва, че явно не е удачна.При моя ТОШО например струята изобщо не можещ да я усетиш, ако си на повече от 1 метър от вътрешното, когато си поддържа, а ако не работи компресора, трябва да се навреш в него за да усетиш вентилирането.То е на 1 и нещо, почти над главата на сина ми и никакви проблеми с течение и други подобни.Ако сравняваш ТОШО и ХИТАЧИ-то ми обаче, просто няма място за сравнение.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #25

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    еди - всичко е много индивидуално - някой ще каже "глупости аз хитачито не го усещъм въобще"... но някой ще усети и твоя тошо...просто климатика работи чрез духане на въздух...и има хора които усещат струята и им е дискомфортно от това. Просто човек като купува нещо трябва да е подготвен за това което получава... в Механика (филма) имаше едни лаф който много ми харес..."правилните решения се взимат на базата на натрупания опит, който се получава в следствие от грешни решения"

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #26

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    ... Прав е Еди1. Машината ми е над главата. Така исках аз, точно за да не ми духа в мен. Щом лятото жената дето все и духа, при включена клима каза, че няма проблем ... Когато машината не се гаси и само си поддържа, не я чувам, не я и усещам. Външното ми е на 80 см. от главата и там няма звук. Обаче, когато купувах машина на която да разчитам и зима и лято не гледах цената!


    Колкото до икономията при мен е реална. Имам и конвектори на ADAX. За Backup. Двата са по 2kw. само за хола. Ако само за него ми трябват 4kw. не мисля, че ще ми е евтино. Сега климата работи на 400-500 вата. В големите студове на 700-1100 вата.

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #27

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Усещането за комфорт е различно и за мен истината е една - климатика създава течение ако си срещу него дори и на 3.5 метра и най слабата струя на вентилатора (дори когато е изключил компресора и само върти въздуха) я усещам аз и жена ми. Че топли, топли, че е тих (относително) - горе долу е тих (има хора които и най слабия шум го чуват - и аз съм от тях...колкото и "тихо" да върти турбината...чувам я като легна да спя). Така че и аз съм на мнението "климатик <> комфорт". По темата за икономията пак е много относилтено - инвестицията за климатика се изплаща за около 3-4 години от разликата в сметките. Така че личното ми мнение е - климати в спалня НИКОГА (въпреки че в момента съм така). Хубав климатик в голямо помещение може - стига да има как да се сложи та да няма нищо пред него. Като гледам как хора се чудят какъв климатик да сложат за 10-тина квадрата направо ми се плаче...в това помещение където и да се завреш ще го усетиш как "подухва"... Така че който има пари да прави изолацията и да пуска някое и друго конвекторче...който няма да взима климатик и да му е топло и да е подготвен за това което получава.
    +1

    Мен ме поблазниха ниските консумации, за които се пишеше по сайтовете за климатици и тук във форума, без да слагам в сметките кога ще се избият парите за скъп климатик, това не ми беше приоритет. Но климатика е единственият уред, който може да охлажда през лятото и удоволствието е страхотно в прохладните стаи, когато на вън е +35 градуса. За отопление има алтернативи, докато за охлаждане няма.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    То този лаф между другото важи и за форума.Нито едно сервизно не може да ти даде информацията, която е натрупана тук за някалко години.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #29

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Прав е Еди1. Машината ми е над главата. Така исках аз, точно за да не ми духа в мен. Щом лятото жената дето все и духа, при включена клима каза, че няма проблем ... Когато машината не се гаси и само си поддържа, не я чувам, не я и усещам. Външното ми е на 80 см. от главата и там няма звук. Обаче, когато купувах машина на която да разчитам и зима и лято не гледах цената!


    Колкото до икономията при мен е реална. Имам и конвектори на ADAX. За Backup. Двата са по 2kw. само за хола. Ако само за него ми трябват 4kw. не мисля, че ще ми е евтино. Сега климата работи на 400-500 вата. В големите студове на 700-1100 вата.
    И тук отново е субективното мнение за шума и течението... обаче ако направим малко сметки (защото когато фактите говорят и съфорумците мълчат).
    Всички се хвалят от малките сметки с климатика... малки, малки, колко да са малки...колкото и да са малки КОП-а е този който дава файдата от климатика. През зимата КОП-а в 90% от читавите климатици е около 3. Така че ако сметката за ток при климатика е 30 лв то икономията от него е 60 лв. Зимата да я смятаме 5 месеца. икономията е 60*5=300 лв на сезон. Читавите климатици са около 1500-2000 лв - т.е. 1500/300=5 или 2000/300=6.6 ГОДИНИ "изплащане" на инвестицията...
    Нека да сметнем за супер яките климатици... те харчат още по малко 20 лв на месец и имат егати якия КОП 5 през цялата зима - т.е. на месец "спестяват" 80 лв, или 80*5=400 лв на сезон. Тия клими обаче са около 3000 и какво излиза - 3000/400=7.5 години се "изплащат".
    Има доста хора в форума които са преминали от радиатори/конвектори на климатици - нека те да кажат колко са спестяват на месец от сметката за тока РЕАЛНО.

    ---------------

    - я кажи сега Мега-колко пари спестява при тебе климатика....щото нещо не ми се връзва 4кв АДКС с 500вата Климатик... те и японците не ги могати тия КОП-ове

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #30

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    ... Ами в други теми съм дал реални данни от 24.12.2010 - 24-01.2011. По уред климата е изразходила 41 лв. Уреда има само една тарифа, значи като сложим и нощната отива към 36-37 лв. груби сметки. Срещу тях получавам: Отопление на хол + кухненски бокс 28 квадрата, от това две стени външни с голяма витрина. Отдолу не живее никой, до мен има офис, отоплява се само през деня. Над мен покрив. Вратата към останалата част от жилището е непрекъснато отворена. Реално грее и коридор, баня, килер. Ако в хола е 23-24 градуса в другите помещения е 20. Идеално за мен. Вечер държим на 23-24 градуса, през нощта сваляме на 18-19. През деня като ни няма работи на 20 градуса. Така, какво ми пести. Комшията има като моето жилище с 5 квадрата по-малко. Няма клима (все още) отоплява се с конвектори ADAX (те са ни от строителя) При него под 280 лв. сметка няма. При мен е 145 лв. Като той е сам. Ние сме трима, всеки ден се готви, пере, миялна ... Другото е както каза колегата лятото какво правим?


    Adax-ите са два броя по 2kw в хола и един 2 kw. в стаята. Не съм ги засичал, защото нямам толкова измервателни уреди, двата работят в паралел. Да не работят нонстоп. работят импулсно ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Голямо благодаря на Техномаркет - Варна
    От Chefo77 във форум Бял списък
    Отговори: 26
    Последно: 11-04-12, 22:31
  2. Помощ за избор на климатик - Благодаря Ви предварително
    От nikopanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 13-05-11, 14:03
  3. благодаря предварително
    От lili88 във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 19:18
  4. Темата е за триене-благодаря
    От set007 във форум Продава
    Отговори: 8
    Последно: 16-02-11, 20:23
  5. Сбогом и благодаря за рибките
    От Ghost във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-07, 17:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе