Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28
Like Tree1Одобрявам

Минимална консумация на FTX50GV1B ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #1

    Минимална консумация на FTX50GV1B ?

    Здравейте,
    Мисля да си купувам такъв Daikin. Ще отоплява 28 кв + 16 кв. преходна. Всичко е добре изолирано. гипсокартон + вата, ест. паркет, 5 кам Рехау+К стъкло. Понеже 50-та според мен ще се справи бързо със задачата ме интересува колко ще харчи минимално за да подържа примерно 23 гр. в стаята през зимата? Т. нар. минимален праг. Май това ме интересува. И какво означава on/off? Изключва се за дълго време когато се повиши темп. над задаената ли?

    По-долу съм изкарал техн. характеристики, но не съм сигурен, че са верни. Дали това което ме интересува е 400 вата минимум?

    Мощност Консумация
    охл отопл охлаждане отопление
    FTX50G/RX50G 1.7/5.0/6.0 1.7/5.8/7.7 0.44/1.55/2.08 0.4/1.6/2.53




  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #2

    Re:Минимална консумация на FTX50GV1B ?

    Цитат Първоначално публикувано от dwd
    Т. нар. минимален праг. Май това ме интересува. И какво означава on/off? Изключва се за дълго време когато се повиши темп. над задаената ли?

    По-долу съм изкарал техн. характеристики, но не съм сигурен, че са верни. Дали това което ме интересува е 400 вата минимум?
    Точно така. Теоретично консумира 400 вата на отопление. Ако загубите в помещението са по-малки започва т.нар. режим on/off. Изключва за известно време тъй като "не може да топли по-малко" и включва след това.
    Имай предвид, че ще има температурна разлика в двете помещения. В това, в коетое климатика ще е по-топло.
    А сигурен ли си, че 50-ката е най-подходящ в случая? Под -10 да не се наложи да затваряш вратата към второто помещение?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #3

    Re:Минимална консумация на FTX50GV1B ?

    Имай в предвид, че при минусуви температури минимума се покачва. Моите дайкини са с минимална консумация 300 вата, но изключват на 420 вата когато на вън е -5 градуса. Явно минимума е на топлоотдаването, а не при консумацията.

    Никога няма да постигнеш равномерна температура в тоя преход 16м2.

  5. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #4

    Re:Минимална консумация на FTX50GV1B ?

    Сега топля с една Мидея 12-ка на 22 газ. Желязна. На 7 год е. Не смогва обаче да стопли помещенията при температури около и под нулата. Идеята е да я заменя и да ползвам стария тръбен път. Той е с 6 и 12 мм. тръби. Познати ми казаха, че може да се получи. Ще изсушат с азот тръбите и надявам се да стане. Затова съм се насочил към по-големи клими, заради тръбите. Ако имате идея за по-добро предложение, ще го дискутираме. Бюджет до 2500. Уруруто не ми върши работа, заради стария тръбен път. Не е предвидена тръба за свеж въздух.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #5

    Re:Минимална консумация на FTX50GV1B ?

    Цитат Първоначално публикувано от dwd
    Ако имате идея за по-добро предложение, ще го дискутираме. Бюджет до 2500. Уруруто не ми върши работа, заради стария тръбен път. Не е предвидена тръба за свеж въздух.
    За посочения бюджет, квадратура и изолация на помещението Fujitsu General AWHZ-14LB също е вариант.

  7. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #6

    Re:Минимална консумация на FTX50GV1B ?

    На този не виждам минималната консумация. Това ме интересува преди всичко, защото според мен зададената температура ще се достига доста бързо. На нокрията май е около 1 кв. На този предполагам също. Дайкина с тези 400 вата ми се струва добър избор.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #7

    Re:Минимална консумация на FTX50GV1B ?

    Нокрията има много по-добра минимална консумация от Дайкина. Освен това е по-мощна. И машината е нива над Дайкина. Но и цената е друга.


    Справка тук:

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #8

    Re:Минимална консумация на FTX50GV1B ?

    Що не вземеш 2 девятки ?! ...за почти същите пари . Това , че едната ти тръба е 12мм няма значение за по-малкия климатик . Може да си работи с нея. Съвсем друг е комфорта с два малки климатика в двете помещения. Хем минимумите са им по-малки , хем температурата ще е равномерна в двете помещения , хем COP-а ще е по-голям .
    Преди години топлих същите две помещения като твоите разделени с арка . В стаята с климатика примерно ставаше 24 , а в другата (преходната) беше към 21 и се усещаше студено течение от стените .
    На следващата година си сложих една девятка и в другата стая и стана СУПЕР ! Комфортно .

  11. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #9

    Re:Минимална консумация на FTX50GV1B ?

    Цитат Първоначално публикувано от dimon
    Що не вземеш 2 девятки ?! ...за почти същите пари . Това , че едната ти тръба е 12мм няма значение за по-малкия климатик . Може да си работи с нея. Съвсем друг е комфорта с два малки климатика в двете помещения. Хем минимумите са им по-малки , хем температурата ще е равномерна в двете помещения , хем COP-а ще е по-голям .
    Преди години топлих същите две помещения като твоите разделени с арка . В стаята с климатика примерно ставаше 24 , а в другата (преходната) беше към 21 и се усещаше студено течение от стените .
    На следващата година си сложих една девятка и в другата стая и стана СУПЕР ! Комфортно .
    аз имам още една стара Мидея там. Ние сме свикнали на студено да живеем. Както казах помещенбията са добре изолирани и не е проблем преходността. Таз мидея е чисто нова. Работила е 10-на часа за 5 год. проблема е, че е дефектна нещо турбината явно и тресе вътрешното тяло. За това я пускам на нощен режим, но така или иначе си мисля, че с една голяма машина ще се справя.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #10

    Re:Минимална консумация на FTX50GV1B ?

    Цитат Първоначално публикувано от dwd
    На този не виждам минималната консумация. Това ме интересува преди всичко, защото според мен зададената температура ще се достига доста бързо. На нокрията май е около 1 кв. На този предполагам също. Дайкина с тези 400 вата ми се струва добър избор.
    Приятел, да не смесваш електрическата и топлинната мощности?

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:Минимална консумация на FTX50GV1B ?

    Старата машина е на Р22, а новите ще са на Р410а, не знам кой ще се съгласи да използва стария тръбен път.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #12

    Re:Минимална консумация на FTX50GV1B ?

    Ако парите не са ти проблем, взимай Нокрията без да се чудиш, но само с нов тръбен път. Не може да дадеш 2500 за клима и да я съссипеш заради тръбите! За минимална консумация на 14-ка Нокрия и дават да сваля до 90 вата!

  16. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #13

    Re:Минимална консумация на FTX50GV1B ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Ако парите не са ти проблем, взимай Нокрията без да се чудиш, но само с нов тръбен път. Не може да дадеш 2500 за клима и да я съссипеш заради тръбите! За минимална консумация на 14-ка Нокрия и дават да сваля до 90 вата!
    Тръбния път е зад гипсокартон и т. н. Какъв е проблема? Няма да се мести нищо. Външното тяло ще е на същата стойка. Тръбния път няма да се усуква никъде. Просто махаш едното, слагаш другото.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #14

    Re:Минимална консумация на FTX50GV1B ?

    Няма гаранция, че старите тръби ще се почистят добре с азота. Ако имаш някой, който е готов да поеме отговорност давай. Аз лично не бих се наел и то с такава скъпа машина.

    Не знам как се държи маслото при азот и след това при вакуума. Не съм убеден, че ще се почисти маслото добре.

    По-разбиращите да кажат!

  18. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #15

    Re:Минимална консумация на FTX50GV1B ?

    Да кажат. Моя човек, който ми монтира Дайкина от тази тема:
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,49434.0.html
    каза, че е монтирал клими на стар тръбен път и още работят.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хладилник-консумация
    От Dimitar Kostov във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 08-10-14, 10:44
  2. Отговори: 80
    Последно: 18-02-14, 07:30
  3. консумация на ГРЕЕ 18
    От freestyler във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 18:43
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе