Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 81

На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #1

    На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    когато е настроен постоянно на тих режим харчи ли повече ток при отопление ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #2

    Re:ВЪПРОС С РЕЖИМА НА РАБОТА

    Някой така казват.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #3

    Re:ВЪПРОС С РЕЖИМА НА РАБОТА

    Кой знае.... но топли по малко със сигурност...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #4

    Re:ВЪПРОС С РЕЖИМА НА РАБОТА

    струята е по топла

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #5

    Re:ВЪПРОС С РЕЖИМА НА РАБОТА

    до колкото знам разликата в консумацията на електроенергия в зависимост от това, на какъв режим ти е вентилатора е няколко вата! поне така са ми казвали хора, които са по-светнати от мен в тази област, аз лично не съм замервал...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #6

    Re:ВЪПРОС С РЕЖИМА НА РАБОТА

    Да харчи повече ток защото слабата струя неможе да обдуха добре питата и така се налага компресора да се наеме повече за да компесира.
    100% харчи повече на тих вентелатор.Слагайте на ауто ако не ви пречи струята.Клапата надолу и сте готови

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #7

    Re:ВЪПРОС С РЕЖИМА НА РАБОТА

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    Слагайте на ауто ако не ви пречи струята.Клапата надолу и сте готови
    така правим!

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Цитат Първоначално публикувано от farkash
    когато е настроен постоянно на тих режим харчи ли повече ток при отопление ?
    Другата седмица, ще ти кажа ако ми остане време за това. Иначе живея с мисалта, че климатика е по-умен от мен и го оставям на Ауто.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #9

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    Да харчи повече ток защото слабата струя неможе да обдуха добре питата и така се налага компресора да се наеме повече за да компесира.
    100% харчи повече на тих вентелатор.Слагайте на ауто ако не ви пречи струята.Клапата надолу и сте готови
    Теоретично има няколко гледни точки. Едната е слабата струя не обдухва добре питата, и поради това компресора НЕ се наема, понеже няма топлинно натоварване. Значи ще харчи по-малко ток, а и самия вентилатор на ниска скорост ще ти харчи 5 стотинки по-малко ток на месец Това е моментната картина, но за да сме обективни трябва да разгледаме за дълъг период от време. И ще установим, че не си струва вентилатора да е на минимум понеже машината е неефективна. Ако да стоплиш една стая са ти нужни Х вата, то каквото и да правиш както и да го караш климатика това няма да се промени. Нуждите си остават. Икономия хубава ще има ако изолацията е на ниво.
    Аз имам инвертор, и държа вентилатора на максимум, но той си прави каквото иска, върти си според случая. Наскоро застудя, навън е вече около нулата и климатика ми чак сега започна да работи на минимална мощност без да спира. Но вентилаторите са на максимум и това е.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #10

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    ти къде живееш че вече е към 0 градуса

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #11

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    що не си купиш едно устройство за мерене на ток? аз имам такова, и ще ти светна когато климатика "лъха" при мен е на някъкъв минимум на токопотребление 80-100вт ,но това както и по горе е написано според мен не е най удачно защото това само обдухва около него но не и цялото помощение,но пък самият мозък на машината го пуска понякога - аз също го държа на авто вентилатор и режим топло.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #12

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    http://x10ltd.com/ies.php само знам че ще взема този уред, пак това за меренето колко консумира не ми се занимава да следя по всяко време, колкото толкоз

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Пак същите неща които са пшисани не един път. ЩЕ ХАРЧИ ПОВЕЧЕ ТОК. Климатика отдава по-малка мощност при по-слаб вентилатор. Температурата на въздуха е по-визока, но дебита е много по нисък. Вярно е, че консумацията на ток се променя слабо, като леко се покачва, а не пада. Другото нещо е, че на слаб вентилатор неможе да се осъществи циркулация на въздуха в стаята. Това е. Или нека да го кажа по разбираемо. Ако клиамтика на максимален вентилатор отдава 4kw, на минимален ще отдава да кажем 2.5kw. Това са примерни стойности и те зависят от модела и марката на климатика. Същевременно консумацията на ток ще остане да кажеш 1.5KW, като даже на слаб вентилатор ще е 1.6kw.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #14

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Цитат Първоначално публикувано от farkash
    http://x10ltd.com/ies.php само знам че ще взема този уред, пак това за меренето колко консумира не ми се занимава да следя по всяко време, колкото толкоз
    с нетърпения ще очаквам отзиви от теб относно този уред ако си го закупиш.На много пъти из различни клубове е обсъждано точно това а и подобни устройства и винаги се е стигало до извода че няма как да се сложи нещо след електромера и то да кара електромера да не отчита или да отчита по малко.А знае ли се какво е мнението на НЕК? или по точно на доставчиците? Чувах че вече са станали много модерни и вече някък си засичали от разстояние ( в автомобил им била техниката) тарикатите.А неискам да мисля каква е глобата.....към 10 к ...Склонен съм,понеже в мен живее експериментатора да вложа съвместно с 1-2-човека от един град и да сложа точка на чуденето-сам не ми се мятат 65 кинта.Така че ако има някой със същият дух може да се обади!

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #15

    Re:На минимална скорост на вентилатора кли

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Пак същите неща които са пшисани не един път. ЩЕ ХАРЧИ ПОВЕЧЕ ТОК. Климатика отдава по-малка мощност при по-слаб вентилатор. Температурата на въздуха е по-визока, но дебита е много по нисък. Вярно е, че консумацията на ток се променя слабо, като леко се покачва, а не пада. Другото нещо е, че на слаб вентилатор неможе да се осъществи циркулация на въздуха в стаята. Това е. Или нека да го кажа по разбираемо. Ако клиамтика на максимален вентилатор отдава 4kw, на минимален ще отдава да кажем 2.5kw. Това са примерни стойности и те зависят от модела и марката на климатика. Същевременно консумацията на ток ще остане да кажеш 1.5KW, като даже на слаб вентилатор ще е 1.6kw.
    Юлиане смея да твърдя че твърдението ти е грешно.От няколко месеца съм с олимпия и понеже за първи път съм с климатик и за първи път се ладих а сега и топля си прекарах разни разклонители и олимпията до дивана и водих статистика.Така те и уборвам.От наблюденията ми водени от мен лично,установих,че климатика преминава в режим незнам къв си но почва да лъха и от там сигурно или компресора блъска едва едва или сигурно е изключил и бачка само вентилатора,от там значи: климатика е набавил зададената температура,и в вязъл в "изключен" режим все едно-ако е може би конвеционален а този си кътка едва едва-така че няма как да е по голям разхода на ток и недей плаши човека.И още едно пояснение защото го срешнах тук и пак може някой да се заблуди:когато климата е на турбо-и компресора се форсира и тока фърчи към максимума а не както някой казваше че било най икономично!

    стана малко объркано,но ако се прочете 1-2 пъти се разбира,съжалявам но незнам термините на различните режими,а гледам да помогна с знанията които натрупах за 3-4 мсц.

    а и последно-Въпросът е ще харчи ли повече ток,а не дали ще е по ефективен.Надявам се че понеже няма интонация не съм те засегнал,а си водим нормален разговор

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Скорост на вентилатора и дефрост
    От ATM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-01-15, 21:50
  2. Отговори: 8
    Последно: 15-02-14, 00:10
  3. Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло
    От vasko_grudov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 38
    Последно: 02-12-11, 00:15
  4. Минимална консумация на FTX50GV1B ?
    От dwd във форум Климатици Daikin
    Отговори: 27
    Последно: 23-03-11, 18:15
  5. Снимка с повече Mp = файл с повече Mb? Или съвсем не?
    От roumen68 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-10, 17:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе