Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 87

FTXS25J Някой въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #61

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Ти кой ще избереш щом килограмите са ти водещ критерий?
    А ти защо пускаш сравнение на 9-ка и 14-ка? Хайде малко по-сериозно, а? Мислех те за разумен човек, а с тези последните постове се компрометираш.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #62

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    гнф, избивай си комплексите другаде. Ако се позамислиш малко ще видиш колко несъстоятелни са възраженията ти.

    Сашо, хубаво сбъркани са, но да сравним тогава Panasonic CS409XB а Дайкин FTXS25G понеже са еднакво тежки външни тела.

    Има и други примери за това че теглото не винаги е точен критерий.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #63

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    гнф, избивай си комплексите другаде. Ако се позамислиш малко ще видиш колко несъстоятелни са възраженията ти.
    rist, човек когато няма факти, с които да обори опонента си, точно по този начин се измъква. Къде видя мои възражения в тази тема, по-скоро твоите твърдения са несъстоятелни. И я ми кажи, за кои мои комплекси говориш, че аз малко трудно схващам?

    Извинявам се на отворилия темата, за спама!

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #64

    Re:FTXS25J Някой въпроси


    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    А ти защо пускаш сравнение на 9-ка и 14-ка? Хайде малко по-сериозно, а? Мислех те за разумен човек, а с тези последните постове се компрометираш.
    Не е лошо момче rist, просто е отчаян фен, на дайкин.В последните 4-5 месеца не съм "засичал" обиди от него към други.
    Гледам, че отскоро започва да залита и към фуджитсу новата серия.
    Няма нищо лошо, имам чувството, че по същия начин ще "защитава" и новата фуджитсу серия.
    Избира си кауза и "бой до дупка..."

    Относно аргументите: Тогава когато някой няма аргументи, започва да напада опонента си на лична основа(това го забелязвам в моята професия от хора на които има липсват професионални качества).Това не е насочено серещу или в помощ на никого от спорещите, а просто констатция от форумната история на мненията в климатичния раздел. Мога да си пия със всеки и не тая лоши чувства към никого
    Ще продължа да гледам филма "Разум и чувства" .

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #65

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Не те бива за психоанализатор, джъсти, лошо момче съм. И кой ти е казал че непременно ще защитавам новите Фуджицу? Ако и техните външни тела са като "набираща Алфа", мерси ама набираща алфа не ми трябва вкъщи.

    А пък ако знаеш преди малко как компрометирах единия си Дайкин сравнявайки го с един японски Панасоник...

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #66

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    rist, Панасоника смачква дайкина от където и да го погледнеш...
    Модел: 2009~2010 година/100V/Made in Japan
    Параметри при 7° външна температура:
    Охлаждаща мощност: 4.0 (0.6~4.5) kW
    Консумирана електроенергия: 830 (85~1150) W
    COP: 4.82
    Отоплителна мощност: 5.0 (0.6~8.0) kW
    Консумирана електроенергия: 895 (80~1980) W
    COP: 5.59
    Параметри отопление при 2° външна температура: 5.8 kW
    Консумирана електроенергия: 1755 W
    APF: 6.1
    Вътрешно тяло: 12.5 kg
    Външно тяло: 34 kg

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #67

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Не е лошо момче rist, просто е отчаян фен, на дайкин.В последните 4-5 месеца не съм "засичал" обиди от него към други.
    Аз също не съм казал, че е лошо момче, но излиза с някакви сравнения на 9-ка с 14-ка и иска да избирам между тях Съдейки по това, че има понятие на тема климатици, не би трябвало да пише такива смешни неща.

    Реко, в този форум, когато питащия има повече финансови средства, му се предлага по-доброто решение. Когато имаш 2000лв. и добре изолирана стая около 18-22кв.м. всеки в този форум ще ти предложи 10-ка Дайсейкай 3. Никой няма да тръгне да те лъже за тези неща, защото повечето пишещи тука са потребители като теб и някои имат личен досег до тези два климатика. Ти си прецени дали е разумно да отделиш повече средства за Тошибата или не. И двата ще те топлят, само че единия има повече екстри от другия.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #68

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    гнф, пак ти казвам напъни си малко акъла да видиш в чия полза са аргументите за килограмите, за да видиш кой пише смешните неща.

    Това разбира се ако бяха верни тези данни, но се оказа че не са.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #69

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Много добре знаеш, че килограмите не са верни за японската Тошиба, но като няма с какво друго да сравняваш, го правиш умишлено с климатик с неверни данни. И с най-голямата си наглост, сравняваш 9-ка с 14-ка.
    Наистина нямам толкова акъл, да видя в чия полза са аргументите.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #70

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Бъди жив и здрав! Добре правех докато не ти отговарях на постовете.

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #71

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Бъди жив и здрав! Добре правех докато не ти отговарях на постовете.
    Напълно споделям това ти откровение.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #72

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Аз също не съм казал, че е лошо момче, но излиза с някакви сравнения на 9-ка с 14-ка и иска да избирам между тях
    Еми ФЕН ко да го праиш.

    П.П. просто исках друг пост да закача, ама вместо това твоят.

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #73

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    justify, забелязал си предполагам, че поддръжниците на Дайкин и Тошиба, във всяка една дискусия дали да бъде Дайкин или Тошиба се превръща като спора между фенове на ЦСКА и Левски. Едните се хванали, като "удавници за сламка" на старите и прашасали успехи от преди повече от 20г. и само това изтъкват за аргумент, кой е по-добрия отбор. И при климатиците е нещо подобно, видиш ли, Дайкин са "прашките" на климатиците и са най-най. Само че дали е така?
    Всяка марка/модел си има + и -, но понякога и това е субективно (за едни плюса е -, а за други обратното). Да уточня, че става въпрос за климатици на 220V, защото на 100V всичко над базовите модели е за предпочитане и там според мен избора опира до дизайн на вътрешното тяло, COP, APF и други при еднакви по мощност модели, какъвто между другото беше при моя избор преди една година.
    Спора за това дали Тошиба или Дайкин ще е вечен май, като тези между Левски vs. ЦСКА, Барселона vs. Реал Мадрид и т.н.

    П.С. И аз не питая лоши чувства към никого във форума и бих пийнал с удоволствие, гледам да бъда коректен с всеки и се въздържам от каквито и да било квалификации, обиди, етикети и прочие, но и очаквам същото отношение към мен.
    Хайде със здраве и вечна дружба между Дайкинисти и Тошибисти

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #74

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Чисто статистически погледнато при домашните климатизатори Тошиба са абсолютен лидер.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #75

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    И аз харесвам европейски модел ДАЙКИН - УРУРУ-САРАРА, ама с тази цена на кого да го предложиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin ftxs25j/rxl25g nordic professional мнения
    От gogo.s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 23-02-13, 16:55
  2. SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети
    От sbalbb във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 20-12-12, 16:24
  3. Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 06-11-11, 09:49
  4. Отговори: 4
    Последно: 07-01-05, 15:16
  5. Отговори: 3
    Последно: 05-02-04, 12:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе