Резултати от 1 до 6 от общо 6

Свистене при LCD монитор ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #1

    Свистене при LCD монитор ?

    От скоро имам 20" LCD ViewSonic VG2021m и от първия момент забелязах нещо странно. При включване на монитора почва да свисти като обикновен телевизор. Това продължава около 30-40 сек. след което спира. Всичко друго си е нормално, работи си съвсем коректно.
    Това проблем ли е или е някаква характерна черта на модела ?


    Zetle, поправих ти линка, беше некоректно зададен.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re: Свистене при LCD монитор ?

    Не е нормално, с всичко с което съм работил (нямам поглед върху ViewSonic), LG, HP, Dell, Acer,Sceptre и др. нямат подобно свистене, според мен ще сдава багажа, може да го почакаш или да вземеш мерки предварително и поне да кажеш на продавача/сервиза какви проблеми имаш.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #3

    Re: Свистене при LCD монитор ?

    Zetle, вероятно свисти трансформаторчето за лампата. А възрастта ти позволява да чуеш високата честота.
    Можеш да опиташ да се свържеш с продавачите и да чуеш друг такъв монитор, за да разбереш дали всички имат този проблем или само твоят е такъв. И после да си търсиш гаранцията. Но аз подозирам, че и другите ще са така.

  5. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #4

    Re: Свистене при LCD монитор ?

    Мерси за предположенията. Аз взех последния останал тъй че няма как да видя други на място, както и да го върна, защото няма да има с какво да го сменят в момента. А е факт че работи идеално.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #5

    Re: Свистене при LCD монитор ?

    Значи се примиряваш за момента, а след няколко години или ще престанеш да чуваш свистенето заради напредването на възрастта ти или ще смениш монитора с по-нов, защото той вече е остарял.

    Но може да идеш в магазина, да представиш монитора за рекламация и, тъй като не могат да го проверят/сменят, да ти върнат парите или да ти предложат друг модел/марка.

  7. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #6

    Re: Свистене при LCD монитор ?

    Млад съм още, и все си мисля че имам добър слух за сега. А не искам да го сменям, защото няма друг модел който да ме устройва, и за сега не мисля че е особен дефект, а в бъдеще ако стане нещо, има 3 години гаранция тъй че ще може да се подмени/ъпгрейдне.

    Забелязах, че свистенето при включване важи само като е "изстинал" така да се каже. Тоест като не е работил известно време.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Свистене от вътрешното тяло на климатика
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 05-08-14, 22:20
  2. свистене или свирене - FTX25JV-
    От miro30 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 82
    Последно: 05-12-11, 20:07
  3. свистене на фреона
    От sladi4kia във форум Климатици Daikin
    Отговори: 9
    Последно: 16-07-11, 21:11
  4. General Fujitsu ASHA09LGC - свистене и шум!
    От g_ganchew във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 22-01-11, 03:02
  5. Отговори: 11
    Последно: 20-01-10, 20:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе