Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 83

свистене или свирене - FTX25JV-

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #1

    свистене или свирене - FTX25JV-

    Здравейте, на всичики във форума.И аз с проблем с Dakin. Накратко - реших да си купя втори климатик за апартамента за детската, която е около 10кв.м. И така си взех FTX25JV, като според фирмата доставяща и монтираща климатика е много тих и топли през зимата. За топло още е рано да се каже дали ще върши работа, но проблема му е, че се чува неприятно свистене или свирене и аз не знам с какво да го оприлича при въртене на турбината на вътрешното тяло, демек хич не е тих, а там се спи. Виках техниците , те казват , че няма проблем и било нормално, но аз такъв шум не съм чувал и от НЕО. Не са втулките на турбината някакси като че ли от завихрянето на въздуха във вътрешното тяло, но не знам как да разбера. Ще бъда благодарен за някакви идеи или предположения.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Ако имаш кривини на стената, може вътрешното да е посукано при монтажа.Ама така наизуст трудно може да се каже.А тази фирма, която ти е дала съвета, можеш спокойно да я подминаваш друг път.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #3

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Имах за кратко FTX35JV . Звукът от турбината беше досущ както го описваш. Не е от мотора .
    Турбината е шумна. Можеш да се увериш по следния начин : Вземаш нещо твърдо като линийка да речем...и го доближаваш максимално до клапата , до металните решетчици за да създадеш съпротивление на въздуха. Свистенето почти изчезва. Открих го случайно докато мерих изходящата температура с домашен термометър.
    При FTXS няма такъв шум , там турбината не е гладка , а с прорези. Ако са еднакви по габарити би могла да се постави такава , която според колега от форума струвала 27 лв.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Цитат Първоначално публикувано от miro30
    Здравейте, на всичики във форума.И аз с проблем с Dakin. Накратко - реших да си купя втори климатик за апартамента за детската, която е около 10кв.м. И така си взех FTX25JV, като според фирмата доставяща и монтираща климатика е много тих и топли през зимата. За топло още е рано да се каже дали ще върши работа, но проблема му е, че се чува неприятно свистене или свирене и аз не знам с какво да го оприлича при въртене на турбината на вътрешното тяло, демек хич не е тих, а там се спи. Виках техниците , те казват , че няма проблем и било нормално, но аз такъв шум не съм чувал и от НЕО. Не са втулките на турбината някакси като че ли от завихрянето на въздуха във вътрешното тяло, но не знам как да разбера. Ще бъда благодарен за някакви идеи или предположения.
    Миналата зима същия случай имах с един клиент и той чуваше някакво свистене а аз не съпругата му също не го чуваше. След като откачих еднта от закопчалките човека каза че изчезнал ако е крива стената.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #5

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Не е от стената. Въпросните майстори също сложиха един парцал върху питата и наистина свистенето утихва, затова си мислех, че при преминаването на въздуха през ламелите или отнякъде другаде се получава това. Относно турбината не съм сигурен дали са еднакви със FTXS. При FTX турбината в двата края е с оси, които лагеруват в две втулки- една отляво и една която се намира в моторчето и двете монтирани в нещо като гумени тампони. При FTXS-а незнам как е.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Отлепени ли са всички транспортни тикса, ленти и т.н. чудесии отгоре на вътрешното тяло?
    ПП: не можеш да очакваш модел нисък клас да е тих колкото модел висок клас на същата марка. Просто вложените елементи са различни.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #7

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Предполагам че са отлепени тиксата. Не съм го гледал подробно отвсякъде нали все пак е в гаранция. Имам наблюдение от същия само че 35-ца и при него не чух такъв паразитен шум.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #8

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Цитат Първоначално публикувано от dimon
    При FTXS няма такъв шум , там турбината не е гладка , а с прорези. Ако са еднакви по габарити би могла да се постави такава , която според колега от форума струвала 27 лв.
    27лв. без ДДС. Това е по данни от вносителя. Да не би въпросната турбина да тресе? Т.е да не е балансирана.

  11. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #9

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Само за уточнение,нали при мотора на FTXS мотора на вътр. вентилатор няма лагери.Мисля ,че за него и някои други Даикини беше така.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #10

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Точно така е.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #11

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Наистина турбината беше дебалансирана ама нали е нов. Значи от завода излиза така. Иначе турбината ми я смениха, но проблема остана, може би малко намаля шума и претрисането при завъртане на турбината. То чисто нова машина като почне да се бута един път не смятам, че ще изкара много време.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #12

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Да не се окаже че оста на мотора на турбината е дебалансирана.......

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #13

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Мотора няма ос. Той е само като статор. Има магнит като ротор на самата турбина. Тя от своя страна в двата си края има оси, които лагеруват в две втулки монтирани в гумено тяло. Отляво е в корпуса, а отдясно в мотора. Турбината е сменена пак е същото. Не знам дали друг модел е с такъв тип турбина, но с нарязани лопатки на перките. Ще се опитам да направя снимки.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #14

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Aми този магнит най-вероятно се сваля като отделен детайл.

    При FTXS мотора е отделен от турбината и е с ос ,както се вижда от сервизното :

    [img width=477 height=600]http://media.snimka.bg/9651/025556625-big.jpg?r=0[/img]

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #15

    Re:свистене или свирене - FTX25JV-

    Магнита е излят заедно с турбината. Няма нищо общо с FTXS. Въпроса е дали друг модел е така.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Свистене от вътрешното тяло на климатика
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 05-08-14, 22:20
  2. свистене на фреона
    От sladi4kia във форум Климатици Daikin
    Отговори: 9
    Последно: 16-07-11, 21:11
  3. General Fujitsu ASHA09LGC - свистене и шум!
    От g_ganchew във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 22-01-11, 03:02
  4. Шум при свирене на CD на Sony HDC H801
    От babatam във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 05-03-09, 12:56
  5. Свистене при LCD монитор ?
    От Zetle във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 08-01-07, 12:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе