Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 82 от общо 82

Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #76

    Отговор: Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    40 квадрата изобщо не е в нормата на тази машина за отопление. Губят ти се към 2.5 - 3 киловата още (груби сметки, без претенции за точност). При това ако външните температури са положителни. Ако е -10 ти се губят много. Това, че работи на максимум не стига ли? Не забравяй, че при -10 капацитета на машината пада доста. Търся данните на модела за да ти кажа точно с колко. Отделно с това, колкото и да е изолирана къщата скачат и загубите.
    Този пост е редактиран от Mega; 14-12-12 в 19:39.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #77

    Re: Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    След като климатика ти духа горещо на максимален вентилатор, а пък не може да стопли стаята или го прави за сметка на голям разход това на теб не ти ли говори нещо. Опитай поне ти да "стоплиш" къде е проблема.
    Този пост е редактиран от valen1; 14-12-12 в 19:56.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #78

    Отговор: Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Остават му не повече от 3.69кв при -10 градуса.Поне на моят подов толкова му остава, а този модел е по-слаб от подовият в режим отопление.А да не забравяме, че вътрешното му тяло н а моят подов тежи 14.5 кг и все пак е произведен в Япония.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #79

    Отговор: Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Добре де, да кажем,че е малък в което се съмнявам, то тогава хем щеше да харчи хем да нее топло нали? Обаче при мен си държи 20 градуса температура при зададени 21 на дистанционното и то тези 20 са в най-далечния край на стаята
    Не знам, в другата ми къща както казах примерно имам 35-ца за 32кв хол+външно антре още 5-6кв и колкото му кажа толков астава, а когато го мерих преди няколко години си даваше максимум 700-800 вата и то в студовете, та за това от 50-ката очаквах примерно максимум 1.3-4 да дава, не знам
    Ето сега права опит включил съм един адакс 1.5кв/ч и да видим утре сутринта какво ще покаже оная адска машинка(електромера)

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #80

    Отговор: Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    То остава сега да кажеш, че с радиатора нямаш проблеми да поддържаш същата температура, както и с климатика и при това с по-малък разход на ток. Работейки повечето време около максимума бързо ще замине.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #81

    Отговор: Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    На тоя уред дето измерваш консумацията му закачи някаква духалка, радиатор да сравниш показанията.
    Гледай моментната консумация, а не натрупаната енергия.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #82

    Отговор: Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Неее адакса го пуснах заедно с климатика да ди работи, резултатът е 1.3 разход на климатика и почти толкова от адакса никаква промяна все едно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 10:58
  2. Daikin FTX50GV-въпрос за покупка
    От neoton във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 13-01-13, 20:04
  3. проблем с климатик Daikin FTX50GV
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 53
    Последно: 09-08-12, 23:40
  4. Daikin FTX50GV или FTXN50
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-11, 11:59
  5. Daikin FTX50GV - проблем с отплението
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 17-12-10, 20:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе