Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 82

Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #46

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    както обещах - намерих уредче. тествам.
    днес е слънчево 23 градуса в стаята.
    от както съм го пуснал е нагласен на 21 вентилатора е на ауто на врътка на 1 или 2 , аз на три го хващам като завърти.
    консумацията при пускането се вдигна до 1кв. после за 10-15 минути падна постепенно на 520 вата като се вече се държи половин час околу тези ватове. честно чак се изненадах.
    за сега още има слънце но ще гледам как ще се държи и ще мога да дам мнение как е.

    трябваше май да фотошопирам снимката и да поизчистя стената

    едит
    два часа по-късно при зададени 22 градуса потдържаше 560 вата , показание на термометъра ми 21 постоянна /термометърчето показва накъде се движат нещата/ но той е на 30 сантиметра от земята така че всичко е ок.
    падна студа навън и го вдигнах на 23 градуса - ватовете скочиха на 835. ще почакам час два да видя как е.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #47

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Моя преди случката работеше ама точно 1 към 1 по описания от теб начин, и поддържаше същите ватове. Сега дори на настроени 22гр. и достигнати в помещението не се кротва на такава консумация. Или си седи към 900-1000 вата или он-офф.

    estqwerty искам да те помоля ако ти е възможно да се разберем за един и същи час на засичане в рамките на 24 часа, за да видим при кой горе-долу каква е ситуацията.

    При мен хола е 30 квадрата но пък е по-нисък на 2.3 метра което прави 69 кубика.
    На мен от вчера 18.00 вечерта до днес 18.00 вечерта, при средна външна темп. 1,5гр. Настроен на 23гр. от 10 сутринта до 23 вечерта и на 20гр. от 23 вечерта до 10 сутринта, вентилатор само на АВТО режим без никакво друго пипане на каквото и да било, ми е лапнал 21 киловата. Което са по 0,875 вата на час.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #48

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    в момента при мен е +3 градуса навън.
    от както го вдигнах на 23 градуса се движи околу 855 вата.
    имах малко гости та бях врътнал клапата на макс нагоре , сега е на макс надолу да духа. вентилатора на ауто.
    21.8 градуса в стаята.18 градуса в спалнята.

    аз нямам проблем да се засечем но няма да излезе нищо : различни градове, нямам климатик в съседната стая и държа разтворено, много джам в хола с климата... а и като е слънчево както последните 5 дни в хола ми става 23 24 че и нагоре и си го спирам директно, а и днеска готвех на терасата и стоя доста разтворено. а бе различно място.
    а и не искам да оставям електромерчето без надзор - предното малко искаше да се запали и вече на голям товар само като ми е пред очите.

    едит :
    опс ето какво забравих - включен ми е датчика за присъствие, малко да се мръдна и хоп старт наново - 1000 вата , не беше се спрял но не можах да видя колко показваше, утре ще се мъча да го излъжа и да видя пада ли когато изляза от стаята. поврътка малко на 1000 и после пак на 850 но качи перката с една идея.




  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #49

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    в момента при мен е +3 градуса навън.
    от както го вдигнах на 23 градуса се движи околу 855 вата.
    имах малко гости та бях врътнал клапата на макс нагоре , сега е на макс надолу да духа. вентилатора на ауто.
    21.8 градуса в стаята.18 градуса в спалнята.

    аз нямам проблем да се засечем но няма да излезе нищо : различни градове, нямам климатик в съседната стая и държа разтворено, много джам в хола с климата... а и като е слънчево както последните 5 дни в хола ми става 23 24 че и нагоре и си го спирам директно, а и днеска готвех на терасата и стоя доста разтворено. а бе различно място.
    а и не искам да оставям електромерчето без надзор - предното малко искаше да се запали и вече на голям товар само като ми е пред очите.

    едит :
    опс ето какво забравих - включен ми е датчика за присъствие, малко да се мръдна и хоп старт наново - 1000 вата , не беше се спрял но не можах да видя колко показваше, утре ще се мъча да го излъжа и да видя пада ли когато изляза от стаята. поврътка малко на 1000 и после пак на 850 но качи перката с една идея.



    Датчика би трябвало да следи за присъствие, ако не отчете такова в продължение на 20мин. тогава минава на икономичен режим. Поне аз така съм го засичал.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #50

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    точно - слага 1 или 2 градуса по-ниска т ако 20 мин не си в стаята.

    28.7 киловата има навартяни от датата на предният ми пост до датата на този. значи от 14-ти към 5 до 16-ти към 5 чеса.
    през деня няма никой до към 17 чеса.
    само в петък и неделя беше спиран през деня, защото бях извън града и както казах не искам да го оставям през джаджата без надзор. това са 2х8 часа да кажем.
    май трябва да го засека за 24 часа точно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #51

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Да защото при мен, от вчера 18 часа до днес 18 часа при зададени 24гр.през деня и 21гр. през нощта(от 23.00-08.00) е изгорил 23,09 киловата(като средната темп. на вън е -3,85гр.) Минимално е била -5,5гр максимално е била -2,2гр.
    За този диапазон от време големия в хола и подовия в спалнята са лапнали 38,5 киловата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #52

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    mga1981, гъделичка ме чувството, че сме съседи. Ако ли пък не сме, ме гъделичка чувството, че в Княжево здраво се е развихрила банда по празниците. Но понеже повече ме е гъдел повече от първото чувство направо кажи кой блок си в комплекса .

    Иначе моята машина при зададени 22 градуса, стига максимум 20. Всъщност си държи толкова. Никога не сме пробвали на по - висока температура да видим колко ще поддържа.

    Но, като не се топли стаята температурата пада до 13 градуса. За съжаление не знам кога ще имам късмета да имам съседи.

    И разхода от 100-150 лв на месец въобще не го мисля, защото няма толкова евтина алтернатива да отоплявам стаята. Харчи между 2, и нещо киловати и 500 вата.

    Понякога бавно стоплям, та сега се замислих за ника ти. Разбрах кой си. И много ме доядява, освен всички други поразии, може да са прецакали и климатика ти. Пфф.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #53

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от ops5
    mga1981, гъделичка ме чувството, че сме съседи. Ако ли пък не сме, ме гъделичка чувството, че в Княжево здраво се е развихрила банда по празниците. Но понеже повече ме е гъдел повече от първото чувство направо кажи кой блок си в комплекса .

    Иначе моята машина при зададени 22 градуса, стига максимум 20. Всъщност си държи толкова. Никога не сме пробвали на по - висока температура да видим колко ще поддържа.

    Но, като не се топли стаята температурата пада до 13 градуса. За съжаление не знам кога ще имам късмета да имам съседи.

    И разхода от 100-150 лв на месец въобще не го мисля, защото няма толкова евтина алтернатива да отоплявам стаята. Харчи между 2, и нещо киловати и 500 вата.

    Понякога бавно стоплям, та сега се замислих за ника ти. Разбрах кой си. И много ме доядява, освен всички други поразии, може да са прецакали и климатика ти. Пфф.

    Хахаха е не очаквах и тук да попадна на някой комшия Ами аз съм в Б4а на 2-я етаж над офисите на строителя. Има два Дайкина оплезени отвън
    Аз проблем с достигането на температурите нямам, каквото им задам си го достигат (малко изключение прави подовия, там на две клапи не достига зададеното, но пък си топли) В момента когато пиша този пост навън е почти -8гр по моя термометър, и вътре без да преувеличавам си ни е доста топло. Големия цял ден лашка на 24гр., подовия съм го поднал на 26гр. и сега си бълва жега от него.
    Не знам но колкото повече се замислям за условията в които живеем, мисля че тези консумации са напълно нормални, като знаеш какво е навсякъде в блоковете "стууууд"
    Между другото ти в кой блок си? И ако не е тайна с какво се отопляваш и какви темп. поне се опитваш да поддържаш.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #54

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Миро, светна ми, че си ти от ника ти . Пламен съм .

    На нас ни е добре на 20 градуса. Но за да ги поддържа Дайкина е настроен на 22. Иначе в спалнята Митсубишито я взривява. Ама тея 9 квадрата... колкото и да задам, в спалянта винаги стават повече. За хола си го обяснявам с това, че често вратата се отваря и съм сам в блока. А ти имаш около теб съседи .

    Кво ги мислим тук, да пием по една бира тея дни

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #55

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    е сега вече можете да си сверите консумацията
    идентични условия - перфектно.
    наздраве и от мене.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    90
    #56

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    колегите с дайкините как сте , как е консумацията сега , успя ли да провериш за пропуски на фреон от климатика

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #57

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    колегите може би още пият ракийка по съседски

    аз да споделя какво хванах - гори 100 150 вата по-малко в зависимост от положението на клапата ако е макс надолу лапа повече ватове, ако лопатата е в максимално хоризонтално положение е със споменатите ватове по-малко, но и разпределението на т в стаята е по-лошо и ми е хладно като се тръшна пред тв-то.
    може да се поекспериментира с клапа горе и по-висока степен на вентилатора но върнах джаджата.

    като извод мога да кажа че останах приятно изненадан от консумацията до 22 градуса е под 0.7 0.8 до 1кв, а от 23 нагоре около 1 до 1.3кв. аз все си мислех че рине на 1-1.5 за което говореха и сметките ми, изглежда трябва да търся кое яде тока на друго място.
    най-лесните и евтини упгрейди са ново лед осветление ,като само това мога да направя сега на зима или напролет термосифонче или чак на есен нови стъкла, и после смяна на климатика с 12-ка или добра 9-ка

  16. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #58

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    най-лесните и евтини упгрейди са ново лед осветление
    Аз от няколко месеца минах изцяло на лед (светодиодно) осветление и съм много доволен от сметките за ток. Инвестициите не са никак малко но според мен си заслужава.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    50
    #59

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Колко ти струваше инвестицията?
    Сподели малко информация, моля. Като например помещенията колко кв. м са, колко осветителни тела и др.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #60

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty

    като извод мога да кажа че останах приятно изненадан от консумацията до 22 градуса е под 0.7 0.8 до 1кв, а от 23 нагоре около 1 до 1.3кв. аз все си мислех че рине на 1-1.5 за което говореха и сметките ми, изглежда трябва да търся кое яде тока на друго място.
    За фреона още не съм викал друга фирма, защото не ми остава време. Но да ви кажа честно вече ми писна да го следя изкъсо тоя климатик, сега си седя на топло и не ми дреме колко ток лапа. Онези дни когато беше със минусови темп. и денем и нощем е лапнал 23 киловата като е поддържал 24гр. денем, и нощем 21гр.

    Изцяло споделям мнението на estqwerty, при мен също към 22гр. е на такива ватове, но както го държа последните дни на 24гр. стои на около 1300-1500 вата и след малко повече от половин час работа се закротва на 1000-1050 вата.

    Аре да си пия винцето че ми дойде до гуша от тея техники

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 11:58
  2. Daikin FTX50GV-въпрос за покупка
    От neoton във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 13-01-13, 21:04
  3. проблем с климатик Daikin FTX50GV
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 53
    Последно: 10-08-12, 00:40
  4. Daikin FTX50GV или FTXN50
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-11, 12:59
  5. Daikin FTX50GV - проблем с отплението
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 17-12-10, 21:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе