Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 82

Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #31

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от mga1981
    Дойдоха техниците замерваха тука нещо, гледаха го казаха че си работи нормално, държал 31-32 бара ли нещо такова, сложиха на дистанционното 30гр. и казах че отчита 55гр. по уреда им там.
    За консумацията какво казаха тея майстори, или не си носиха амперклещите? С какъв уред мериш?
    Тоя уред с който мериш провери ли го?
    Моето скромно мнение е че има вероятност от продължителната работа на макс., шунта в уреда да си е променил стойността и лъже много.
    Включи му една духалка 1000W (или друго с известна консумация) и виж какво показва.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #32

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0
    За консумацията какво казаха тея майстори, или не си носиха амперклещите? С какъв уред мериш?
    Тоя уред с който мериш провери ли го?
    Моето скромно мнение е че има вероятност от продължителната работа на макс., шунта в уреда да си е променил стойността и лъже много.
    Включи му една духалка 1000W (или друго с известна консумация) и виж какво показва.
    Уреда го проверих с една 40 ватова крушка и показваше 38 вата, което мисля че си е нормално за такива уреди. Те хората са си написали отклонения и според мен не му е толкова голяма грешката. Така че уреда май си е наред, но климатика не е определно въпреки твърденията на техниците.
    Днес цял ден вече от сутринта е сложен на 23гр. премерих му входящата темп. При 2гр навън вътре достигнати 24гр. входяща 25,5гр. климатика дефроства на 2 часа, няма он-офф от сутринта, консумацията му не е слизала под 1000 вата. За каква икономия да мога да си помисля при такава консумация. След всеки дефрост темп. пада с почти 1гр. и докато достигне пак 24гр. консумира 1600 вата което му е номинала, а по номинал му дават че отдава 5,8 киловата. Е нема икономия с тоя дзвер и това си е. За 5 дни вече от както го меря най-малко е консумирал 21 киловата за 24 часа (ужас) най-много е стигал 24 киловата. Хората горят по толкова при -5 градуса и то с два климатика.

    Два климатика (и на двата има уред) консумацията им за вчера общо е 36 киловата за 24 часа (в момента си скубя косата).

    Само забравих да спомена че всеки ден си гледам и основния електромер и той си показва точно това, след като знам без климатици каква консумация имам.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #33

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Днес примерно настроен на 24гр. и достигнати, задавам 22 и климатика не спря,даже и консумацията не намали остана на 1000 вата. Чак след 20 мин. спря. Според мен има проблем че да не може да слиза близо до минимума си. Преди го правеше при същите външни темп. Също така преди при достигнати примерно 23,5гр. и намалянето му на 22гр. веднага спираше, защото явно не можеше да отдава по-малко.
    В протокола от техниците "Налягане на кондензация 28-32 bar, t 40-53гр." Това при зададени 30гр. външна беше 3гр. и максимум степен на вентилатора.
    Мисля да викам някой направо за допълване, но тези същите. Напълно различен сервиз и надявам се безпристрастен.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #34

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от mga1981
    Също така преди при достигнати примерно 23,5гр. и намалянето му на 22гр. веднага спираше, защото явно не можеше да отдава по-малко.
    От колко време го имаш този климатик. Това "преди" какво означава? Имай в предвид че през октомври е нормално да спре като му смъкнеш 1-2 градуса, но сега е януари и нещата са по-различни.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #35

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    От колко време го имаш този климатик. Това "преди" какво означава? Имай в предвид че през октомври е нормално да спре като му смъкнеш 1-2 градуса, но сега е януари и нещата са по-различни.
    Имам го от лятото, това му е първа зима така да се каже. А това "преди" означава преди да влизат апашите вкъщи да оставят балконската тераса широко отворена срещу него почти 12-13 часа.
    И по преди визирам между 20 и 25 декември когато си беше студено.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #36

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Чакай де, все пак това си е ламя и е в 31 кв.м. имай в предвид, че колкото е по-студено на вън толкова по-малко топлина отдава за единица консумирана енергия. А и сградите изстиват постепенно, истинските студове са Януари-Февруари. Колко квч навърта за 24 часа?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #37

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Чакай де, все пак това си е ламя и е в 31 кв.м. имай в предвид, че колкото е по-студено на вън толкова по-малко топлина отдава за единица консумирана енергия. А и сградите изстиват постепенно, истинските студове са Януари-Февруари. Колко квч навърта за 24 часа?
    След случката по-малко от 21 киловата не е правил. За вчера е на 24 киловата. Днес пробвах да затворя вратата към коридора, настроен на 24гр. затворена стая, стигна до 25гр. в стаята и не намали консумацията.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #38

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    здравей поразрових си записките , моя хубавец го бях засичал но ми изгори електромерчето - беше ударил максимум 2850 вата после джаджата се разтопи.
    гледах и какви сметки съм плащал - 90 лева за декември 2010 - това е само климатика и към 150 за януари 2011 когато влязох да живея при него.
    така като гледам си е бачкал по номинал при което няма как да изгори по малко от 100 лева на месец.
    за мен е нормално.
    предполагам си избирал климатика по номинална мощност. това и получаваме номинална консумация.
    като за тая клима още е под номинала 1.6кв. ел на отопление. така че е ок. зимата ще се напъне ако има изобщо зима тази година.
    ще се опитам пак да си намеря уредче за малко на заем че не ми се дават пак пари на вятъра.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #39

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Точно по номинала съм го избирал и това ме притеснява. След като сега при положение че не е такъв студ и ми гори по 24 киловата на денонощие не ми се мисли като застудее.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #40

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    mga това че климатичето ти бачка яко и се опитва да ти стопли стайчето означава само че имаш~80кВт часа приблизителни топлинни загуби за денонощието ( базирам се на среден коп от около 3.2) което пък значи че какъвто и климатик да сложиш консумацията ти ще се върти около 20 - 25 кВт часа ел. енергия. Така че събирай парички за изолации и дограми, а ако вече си ги направил то това е положението... А и като се замислиш 24кВт часа ел енергия въобще не са толкова много

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #41

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Не е нормална тази консумация при тези температури трябва да бачка около минимума си.Давам ти пример при мен,подова 35-ца първоначално топлеше хол 21м2 после му добавих 10м2 коридор,оказасе,че не ги усеща и не му се вдига консумацията.Декемви му добавих и 10м2 спалничка(в която има Мидея 9-ка) да видя как ще е и от тогава (Мидейката е изключена от контакта)по- висока консумация от 700w.моментен разход не съм виждал.В момента е около 400w.Може да ти липсва малко фреон да кажа,че 200-250гр.по- малко самодиагностиката на Дайкин не ги отчете при мой познат и то на 25-ца.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #42

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Офффф вече не знам какво да си мисля, cooler ти как би ми обяснил разход от 14 киловата за денонощие на същия климатик при същите дневни и нощни темп. и при същите топлинни загуби като преди случая. Наред с това и същите поддържани вътрешни темп. Не можеш да ме убедиш че климатика е наред.
    И ги забравете тия "ама то декември или ноември беше по-топло от сега". Говоря ви че последните 5 дни преди 25 декември темп. в София и по-точно в Княжево бяха същите като сега, даже съм отчитал нощна темп. от -7гр. А след нова година не съм отчитал такава темп. тук. Кой каквото ще да ми говори,не може един и същи климатик при абсолютно еднакви вътрешна(зададена) и външна температура и загуби да изразходва с 10 киловата повече на денонощие.

    Вече съм решил да викам напълно странична и независима фирма направо да му източват фреони и глупости и наново пълнене и вакумиране.

    И точно в тези дни преди да замина съм виждал машината да слиза до 550 вата, е от тогава това е мираж.
    Не може при загрято помещение на 25гр. (зададени 24гр) свалям от дистанционното на 22гр. и климатика да не намали консумацията или евентуално да спре ако не може да отдава по-малко, а да продължи да консумира 1100 вата. Което че рече че той се опитва да продължава да отдава 4 киловата топлина.

    И как бихте ми обяснили при зададени 24гр достигнати и задминати (демек 25гр. в стаята) слагам термометър на входящия въздух и показва 27гр. а той си консумира все едно гони голяма разлика в темп. Значи вътрешния му датчик е възможно да го лъже че има да гони още много и за това да се получава така.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #43

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    mga щом имаш съмнения преточи му мазгите ама да ти го заредят по кантар и да проверят за пропуски външните и вътрешни връзки .... ако могат да стигнат до вътрешните ...( тука е мястото да спомена нещо в полза на заварката при вътрешното тяло ама пусто тва беше друга тема) и така просто ще илиминираш едно съмнение, но по принцип ако не наблюдаваш неравномерно обледяване на външното тяло и по често включване на дефрост най вероятно на климатика нищо му няма... въпреки че не познавам логиката на дефроста при тези китайски дайкини ( ако бъркам моля за извинение)...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #44

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Само искам да попитам, по книга какво количество фреон има това чудовище. Моя е с тръбен път към 3 метра и нещо.

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #45

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    mga1981 в моето сервизно го дават 1.5кг. R410А без допълване до 10 м. тръбен път.След това по 20гр. на метър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 10:58
  2. Daikin FTX50GV-въпрос за покупка
    От neoton във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 13-01-13, 20:04
  3. проблем с климатик Daikin FTX50GV
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 53
    Последно: 09-08-12, 23:40
  4. Daikin FTX50GV или FTXN50
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-11, 11:59
  5. Daikin FTX50GV - проблем с отплението
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 17-12-10, 20:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе