Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 82

Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #16

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Не се притеснявай, на този климатик нищо не може да му се случи както и да го експлоатираш.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #17

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Предния месец не е този месец. И при мен предния 6-цата работеше на 175 вата, но сега работи на 280 вата. Доста по-студено е и още повече ще застудява.
    Добре, но аз говоря за едни и същи външни условия последните дни не за целия месец, даже смея да твърдя че преди да замина може и да беше средната темп. малко по-ниска.

    Ами ето и сега зададени 22гр. в стаята 22,4гр климатика духа хладко на изхода и консумира 1200 вата!!!!!!!!!!! Според кой това е нормално?? След като излиза хладка струя значи е намалил мощността, и преди правеше така, с тая разлика че случи ли се това нещо веднага му падаше консумацията или он-офф.

    P.S. Току що измерих нещо: Зададени 22гр. темп. на изхода с термометър 30гр. консумация 1200 вата.
    За мене това е явен проблем, мерил съм и преди при такива зададени градуси температурата на изхода при подобна консумация е била над 40гр.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #18

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Викай сервиза да го погледнат.Най вероятно е изпуснал фреон от някъде като е работил по продължително време на макс през нощта на отворено.И сега напъва да стопли ама с хладния въздух (поради по малкото количество фреон)не успява и затова вдига мощността.Това е моята логика за проблема и не задължавам никого с нея.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #19

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4
    Викай сервиза да го погледнат.Най вероятно е изпуснал фреон от някъде като е работил по продължително време на макс през нощта на отворено.И сега напъва да стопли ама с хладния въздух (поради по малкото количество фреон)не успява и затова вдига мощността.Това е моята логика за проблема и не задължавам никого с нея.
    Мерси така си го обяснявам и аз, още утре ще им се обадя да дойдат да замерят каквото трябва.

    Само искам да попитам какви показатели трябва да им отчете за нормално количество фреон за да знам (и ще ги накарам да ми покажат), а не да дойдат и да ми кажат че всичко му е наред а то да не му е наред. Тръбният му път е около 3-4 метра.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #20

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    моя така бачка - не съм го мерил, май ще трябва.
    но миналият месец си бачкаше на он-оф , тоя е малко по-студено но си бачка като инвертор определено.
    така че студено е навън, съседите ако не топлят има по големи загуби, нормално е да гори малко повече.
    според мен си е ок - ако нямаше фреон щеше да е избила грешка - а при тебе грешка няма.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #21

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    моя така бачка - не съм го мерил, май ще трябва.
    но миналият месец си бачкаше на он-оф , тоя е малко по-студено но си бачка като инвертор определено.
    така че студено е навън, съседите ако не топлят има по големи загуби, нормално е да гори малко повече.
    според мен си е ок - ако нямаше фреон щеше да е избила грешка - а при тебе грешка няма.
    Съседи нямаше и преди това, демек се толкова студено е било от другата страна.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #22

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Точно за съседи щях да попитам защото аз вече си имам над мен и положението съвсем друго.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    67
    #23

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Направи проверка на уреда с който замерваш консумацията.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #24

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от mcea
    Направи проверка на уреда с който замерваш консумацията.
    Нямам си идея как да го проверя?????

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    69
    #25

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Цитат Първоначално публикувано от mga1981
    Нямам си идея как да го проверя?????
    Примерно с нощна лампа го правя аз с 40 , 60 или каквато имаш крушка. Консумацията и е постоянна така, че с нея се замерва уреда доста точно.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #26

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    надали е уреда , въпреки че и те имат 10тина процента грешка имаше пдф с тест на 10тина уредчета тук из форума.
    но на каквото си мерил все толкова ще излиза. грешката си е грешка.
    най вероятно към март месец ще почне пак да върти на малките ватове
    сградата и без съседи и с тях си изстива. това е. зима е. загубите са си загуби. трябва да се генерира печалбата от 16% на ерп-тата
    но ме стресна утре ще измоля уредче да видя моя педал колко гори.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #27

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Никой ли няма да ме светне какви показатели трябва да покаже ако му е по-малко фреона, че мисля да ги викам днес и да не ме метнат нещо?????????

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #28

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Размигва се и спира да работи.Той има автоматична диагностика.На един познат лятото така му се случи 3 дни след монтажа.

    Може това да му нормалната работа.
    Аз моя дженерал в спалнята от подписа ми съм го забравял 3 часа да работи на отворена към терасата врата преди 1 година и 3-4 месеца и нищо му нямаше.Вярно е че беше настроен на 16 градуса и навън беше още есен, тоест 13-14 градуса, но го бях забравил.Когато се сетих и отидох, работеше с нормално натоварване, дори под номинала за модела.
    И досега си работи перфектно, нито сметките с ами по-голями, нито някакъв друг проблем има.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #29

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Защо се чудиш. Имаш европейка дето бачка към 3кв. отдаване. Колко да харчи като малко застудя. Изрежи го и виж разхода и дали ще топли.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #30

    Re:Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????

    Дойдоха техниците замерваха тука нещо, гледаха го казаха че си работи нормално, държал 31-32 бара ли нещо такова, сложиха на дистанционното 30гр. и казах че отчита 55гр. по уреда им там.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 11:58
  2. Daikin FTX50GV-въпрос за покупка
    От neoton във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 13-01-13, 21:04
  3. проблем с климатик Daikin FTX50GV
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 53
    Последно: 10-08-12, 00:40
  4. Daikin FTX50GV или FTXN50
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-11, 12:59
  5. Daikin FTX50GV - проблем с отплението
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 17-12-10, 21:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе