Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 65

Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #46

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    juch, нито съм пристрастен към темата или пък обратното. Просто темата е за съвсем друго нещо (ако си прочел заглавието на темата) и не мисля, че приказки от сорта избягвай това или онова, а другото е боклук са свързани с темата. Форума си има правила и ако си ги чел, знаеш какво пише в чл. 3. Надявам се, че ме разбираш?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #47

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    чел съм цялата тема и правилата съм чел
    желая успех на колегата в борбата с шумовете и вибрациите
    ако ми е прочел поста след загубено време нерви и пари ще го е яд че не ме послушал

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #48

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Не мисля, че това е така. Темата се отклонява в друга посока и при подобно продължение, мисля че трябва да бъде затворена.
    Всяка тема може да бъде развивана и да се стигне до изводи който не са основният замисъл , та не бих твърдял , че има отклонение от горното ... спора ражда истината ...Гърците са го разбрали преди 3000 години ...

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #49

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Цитат Първоначално публикувано от aimilios
    Всяка тема може да бъде развивана и да се стигне до изводи който не са основният замисъл , та не бих твърдял , че има отклонение от горното ... спора ражда истината ...Гърците са го разбрали преди 3000 години ...
    Ако следвахме тази логика, всяка тема щеше да е 50-100 и нагоре страници - бълвоч
    Хората с конкретни въпроси се интересуват от конкретни отговори.
    В случая, автора на темата пита, как да намали шума от климатика, а не с какъв да го смени!
    А предложението да се смени уруро сарара с конвенционалка....... Дори не искам да го коментирам!

    Напоследък във форума се насажда мнението, че конвенционалните машини са по-тихи от инверторните, което е пълна глупост /винаги има изключения в обратна посока/
    Не се занимавам професионално с този вид техника, така, че не вземайте мнението ми на сериозно, но и не се опитвайте да го променяте.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #50

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    познавам ловец богат човек сменил мерцедес Г класа с ГАЗ-69 и е щастлив като мида

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #51

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Замръзнали са му тампоните на компресора,решението за мен е да се вдигне още малко с тампони на стойките и да се махне зимния конденз с накрайника му...повече няма да замръзва.Не го мести - проблема е само от леда според мен...пиши какво си направил..успех.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    14
    #52

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Здравейте на всички,

    Благодаря на всички за коментарите. Към този момент се отказах от местене на климатика, защото ще разваля фасадата на жилищната сграда, а и резултата е под въпрос. Лошата новина, че след като извиках екип от фирмата да диагностира проблема и да изкаже някакво мнение - получих отговори от типа на - ааааа, ъъъъ, ама то това, ама то онова... няма да какво да се направи или пък било абсурдно да бъде направено. С други думи, според тях положението е повече от перфектно, нищо, че вредния шум обикаля целия апартамент и вечер не може да се спи спокойно.

    Не искам да предприемам други действия, извън тяхна намеса и присъствие, тъй като ще ми отпадне гаранцията и ако стане нещо в утрешния ден, просто ще си блъскам главата в стената.

    Иска ми се да се открие решение, като например супер интелигентна стойка, която е така проектирана, че да редуцира вибрациите до абсолютен минимум и да ги спира по протежението на стената посредством някакво иновационно решение, а не така директно чрез болтове 20 см.

    Очаквам още мнения, страшно много ми помагате. Иначе до сега да бях направил някаква глупост със сигурност или пък въобще да не се бях наемал с нищо.


    поздрави,
    Димо Гочев



  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #53

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    В сф има една фирма - Микар.
    Те продават едни италиански пластмасови стойки. В комплект с добри и меки тампони няма да имаш никакви проблеми.
    Аз съм имал 2-3 случая като твоя и само по тоя начин решавах нещата. На вид тихи машини,но понякога може би изпадат в резонанс със стените и няма оправия...

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #54

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Микар клима - стойки за климатик

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #55

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Цитат Първоначално публикувано от juch
    познавам ловец богат човек сменил мерцедес Г класа с ГАЗ-69 и е щастлив като мида
    Явно се влияеш от твоя познат богат ловец. Да направим бартер за твоя гаден инвертор за един конвенционален Осака дето ми седи в мазето и ти ще си щастлив като мида

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #56

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    може ако осаката е CH17NS ili CH19NS
    има само един проблем инверторът не е мой
    прочети цялата тема

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    14
    #57

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Здравейте на всички,

    Отново искам да Ви благодаря за коментарите. Като цяло, смятам да направя следното:

    - сменям стойката със следната: http://www.mikarclima.com/viewprod.p...4&product_ID=7
    - сменям тампните на стойката със следните: http://www.heatme.info/img/stojka_1.jpg
    - слагам антивибрационна лента между стойката и изолацията от този тип: http://www.pestimenergia.bg/shop/pro...-pb-p221b.html

    Също така искам да Ви кажа нещо по отношение на следния и подебен на него модел тампони: http://www.mikarclima.com/viewprod.p...product_ID=193

    Имах възможността да подържа за 5 мин такива тампони и за най-голямо очудване, шпилката на два от тях се отдели от самата гума. Веднага си представих какво би се случило, ако шпилката реши да се отдели докато аз разчитам това да държи климатика.

    В тази връзка, моля да препоръчате наистина сериозни и качествени тампони с прекъсната шпилка, като цената няма абсолютно никакво значение.

    Очаквам коментар от всички Вас.

    Благодаря Ви предварително.



    поздрави,
    Димо Гочев


  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #58

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    микар ме кефят големци са
    обработка:с полиестерна епоксидна смола!
    интересна колаборация или смес или коктейл
    смолите са ПОЛИЕСТЕРНИ или ЕПОКСИДНИ

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #59

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    сериозни или несериозни всички тампони рано или късно се късат и поради тази причина аз ИЗРИЧНО ЗАДЪЛЖАВАМ КЛИЕНТИТЕ ДА ПОПЪЛНЯТ ДЕКЛАРАЦИЯ, ЧЕ СА ПРЕДУПРЕДЕНИ ЗА ВЪЗМОЖНИТЕ ПОСЛЕДСТВИЯ ОТ ПОСТАВЯНЕТО НА ТАМПОНИ...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    14
    #60

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Здравейте,

    Отново благодаря на всички за коментарите. Бих искал да Ви споделя една снимка, която успях да открия в архивите. Отася се конкретно за монтажа на климатика и полагането на кабели, тръби и маркучи. Считате ли, че този дълъг разрез през тухлената сцена, в съчетание с шума и вибрациите, които все пак вървят с тръбите на климатика е причината за моя проблем или поне една от причините?

    Отделно бих искал да Ви споделя, че към днешна дата съм закупил полиамидна стойка за климатика, която всъщност беше препоръчана от няколко човека. Стойката е висока товаро подемност - 90 кг. и е произведена в Италия. Също така съм прикачил снимка на белгийски тампони, които "уж" са с много по-добро качество от често срещаните китайски. Тампоните са с регулируема височина. Също така бих искал да споделите дали има нужда от допълнителни анти-вибрационни ленти или т.н. при връзката между стената и стойката?

    Предварително Ви благодаря за всички отговори.

    П.П. Към момента все още не съм монтирал стойката и тампоните.


    поздрави,
    Димо

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1333707060[/time]_________________________________________________


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1333704000[/time]_________________________________________________

    A това пък е същото място към днешна дата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N
    От elite във форум Климатици Daikin
    Отговори: 710
    Последно: 14-06-23, 09:18
  2. Профилактика на Daikin URURU SARARA
    От kojchev във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 31
    Последно: 24-06-19, 20:39
  3. Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara
    От ayl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 13-11-12, 18:20
  4. Daikin AN50GRP-W Ururu Sarara
    От TODORIN777 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-11, 19:12
  5. Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI
    От prodan1234 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-11, 08:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе