Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Резултати от 106 до 112 от общо 112
Like Tree10Одобрявам

Външен вентилатор на FTXS...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #106

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Отивай в КЗП, там имат отлични възможности да убедят тая фирмичка, че трябва да решат проблема.
    Ще им сложат една солена глоба и пак ще ги принудят да ти оправят климатика, ако не желаят комисията може да налага още глоби.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #107

    Re: Външен вентилатор на FTXS...

    aruba мисля че прибързваш и изводите си дали цепя стотинката. Никога не съм се ровил във форуми и не съм очаквал че сатекс може да са толкова некомпетентни. Така или иначе за другата ми стая ми трябва климатик също и можеш да споделиш от къде да го взема.

    - - - - - - - - - -

    badr говорих с такава комисия и думите им бяха " щом работят по климатика не можем нищо да направим" Сега вече когато отказват и иззизат със становище че съм имал проблем с напрежението ще им по слугувам . Решил съм и адвокат да си наема в краен случай. Да не говорим пък каква реклама накрая мога им спретна чрез господари на ефира..

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #108

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Остави господари на ефира, няма да се впуснат в сложен казус.Все пак фирмата е правила някакви опити за съдействие, не се крие, излиза със становище и т.н.
    Но такива произнасяния относно напрежението не могат да минат толкова лесно.
    Поискай да ти издадат констативен протокол, че напрежението е извън нормите и по тази причина отказват ремонт в гар.срок, а ти с този протокол в електроразпределителното дружество с искане те да платят ремонта на климатика, заради проблемите с напрежението.Струва ми се че твърде бързо във фирмата ще се откаже от това "високо напрежение."
    Тези откази не стават с "оппаа тука има високо напрежение", а се доказват основанията за отказ от гар.обслужване.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #109

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Цитат Първоначално публикувано от dokkito Виж публикацията
    Днес ходих да говоря лично със управителя на сатекс Шумен и пак се убеждавам, че нищо не са предприели и ми излиза със становище , че имам проблем с напрежението. Побеснях казах му , че съм говорил с човек от фирма доставчик на Дайкин и умря от притеснение на кого съм звънял. От атаро ми казаха че напрактика те не могат да ми отстранят проблема и че трябва САТЕКС да се оправят с проблема. Вече не знам какво да правя...
    Ами , тоя Сатекс пък от своя страна може да си поръча каквито си иска резервни части от Атаро- безплатно. Лошото е , че зимата свърши...

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #110

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Идеята на badr ми допадна. с това становище ще отида е енергото и ще поискам да ми замерят напрежението, след което с тоя документ ще отида в сатекс и ще му покажа на господин Св. Стойнов -управител на Сатекс Шумен.

    Dimon то лятото дойде, но аз съм писал кога се появява проблема като информирам и КЗП. Климатика има още 2 години и 3 месеца гаранция.

    - - - - - - - - - -

    MMC са вносители за Сатекс. Каза ха ми, че те няма как да им казват как да се отнасят с клиентите си, а са длъжни само да поддържат гаранционния срок на климатика. Също казаха, че не са имали сигнал за такъв проблем. Тея от Сатекс яко се гъбаркат с мен.

    - - - - - - - - - -

    Днеска ми се обадиха9 да не повярваш) Ще идват утре да мерят. Аз им обясних че сега на тези градуси проблема не е на лице и ме навежда на мисълта че утре ще мерят и ще кажат сега че е наред . То и аз сега виждам че работи нормално. Питах ги защо не мериха когато беше студено с ясно изразен проблем.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #111

    Re: Външен вентилатор на FTXS...

    Днес стaнa тaкa кaкто и очaквaх,a именно че всичко е нaред нa тези грaдуси. 55гр. изходящa при 22 в стaятa. мaлягaне около33 бaрa. стойностите нa дaтчиците в норми. обяснихa ми че нa pawerfuul трябвa дa се зaбърти силно тогaвa вуншния и кaто им лaзaх че несе зaвъртa мълчaхa. попитaх ги зaщо не дойдохa дa мерят в студеното,и пaк нищо не кaзaхa. При закачането ми направи впечатление че изтърваха фреон и при откачането също . по около 3 4 секунди.
    Този пост е редактиран от dokkito; 03-04-13 в 18:04.

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #112

    Отговор: Re: Външен вентилатор на FTXS...

    Цитат Първоначално публикувано от dokkito Виж публикацията
    aruba мисля че прибързваш и изводите си дали цепя стотинката. Никога не съм се ровил във форуми и не съм очаквал че сатекс може да са толкова некомпетентни. Така или иначе за другата ми стая ми трябва климатик също и можеш да споделиш от къде да го взема.
    Прав си, коментара ми беше малко краен. Моля да ме извиниш. В другата тема съм ти препоръчал климатик, знам и читава фирма, която ги предлага. 4 човека монтират по един, максимум два климатика на ден. Не като Сатекс по 4-5 монтажа на ден за двама монтажника.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Подобни теми

  1. Външното тяло на FTXS 25 .
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 02-09-13, 17:03
  2. Вибрации при FTXS 25 JV - Чехия' 2011.
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 24-01-13, 18:31
  3. Osaka CH-12 CN-не топли-проблем с външен вентилатор.
    От milchomarkov във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 06-12-11, 18:57
  4. За дефроста на FTXS !
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 03-12-11, 19:27
  5. Отговори: 84
    Последно: 24-06-10, 23:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе