Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 112
Like Tree10Одобрявам

Външен вентилатор на FTXS...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #1

    Външен вентилатор на FTXS...

    На 2 пъти улавям външния вентилатор да работи на слаби обороти. След вдигане на градусите не си изменя честотата. Върти се както е при режим QUIET. За да се врътне отново на макс. трябва OFF-ON на климатизатора.
    На какво може да се дължи това?
    Също така напоследък се долавя звука на вентилатора през стената( на затворен прозорец). Постоянни обороти , които не зависят дори и при задаване на по-високи градуси. На отворен прозорец този звук не се чува , а само въздушната струя. Когато обаче задам QUIET- жуженето изчезва тутакси. Външното тяло е окачено на гумени тампони, компресора не се чува , само жуженето на вентилатора...Той е на твърдо окачване ( директно) към корпуса, но ми се вижда странно точно вентилатора пък да се чува ...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2

    Re:Външен вентилатор на FTXS...

    Ми Куаета не променяше ли само честотата на въртене на компресора?Още малко като се стопли и ще изчезнат тези жуженета

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #3

    Re:Външен вентилатор на FTXS...

    Опс !
    Днес , 3-ти път хващам външния вентилатор да духа слабо. Реших да го оставя да видя какво ще стане. Предните два пъти спирам и пускам от ДУ и си вдига оборотите до нормалните .
    Беше в 18.00 , сега е 23.00 - погледнах го ...добичето хванало 2 пръстена с дебелина на леда 5 мм и ширина около 5 см. Единият е долу , другия е по средата. Тавата е замръзнала отдолу ( извън климатика) , отвора няма висулки . За пръв път го виждам така . Температурата е -1,5 градуса. По принцип тези пръстени се очертават веднага след излизане от дефрост , но за малко . ОФФ/ОН и вентилатора се развъртя с бързата скорост. Ако не бях погледнал дали нямаше да се самоубие в леда ???
    Прехваленият Дайкин !!! Бая грешки прави , прави контолни дефрости когато му кефне , понякога пък забравя да си стопи леда ...Поне не ми е скучно с него...Трябва все да съм нащрек! С другите климатици е ебати тъпотията , все си бачкат и с нищо не изненадват !!!
    estqwerty одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #4

    Re:Външен вентилатор на FTXS...

    аз често го наглеждам моя...не за друго,а защото излизам да дръпна фас на терасата при него....и такива проблеми нямам с оборотите.
    За лед да не говорим и прочие...но все пак е на завет,мисля че е голям плюс това.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #5

    Re:Външен вентилатор на FTXS...

    Колко пари искаш за тоя гаден климатик?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #6

    Отговор: Re:Външен вентилатор на FTXS...

    Здравейте! Аз съм нов във форума. Имам Daikin ftx 25jv и имам същият проблем с външният вентилатор когато температурите паднат под нулата. Толкова много си намалява оборотите , че едва се чува течение . Климатика е гаранционен и се консултирах с монтажната фирма , която ми го монтира и казаха, че имат предположения кой датчик ми прави мизерия и че ще минат да го подменят. Въпростният датчик е трънбият на външното тяло. До колкото съм запознат би трябвало колкото по- студено става толкова повече да си усилва оборотите на вентилатора. климатика работи много добре до около 0 градуса, но под 0 градуса перката на външното тяло си намалява оборотите а компресора започва да изнемогва. Стаята е 13 кв. м. 2.5 м висока с две външни стени изолирани с фибран 2 сантиметра. Температурата си я потдържа добре. Поздрави и бладодаря предварително за помоща
    Този пост е редактиран от dokkito; 12-01-13 в 18:01.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Опитах се да намеря из документациите на Daikin информация за логиката на работата на външният вентилатор в режим отопление, но за това почти не се споменава и няма конкретика. По описанието и малкото информация оставам с впечатление, че оборотите на външният вентилатор са в постоянна и твърда зависимост от оборотите на компресора. Климатика не дава ли някаква грешка?

    Ако управлението му е в зависимост от температури то ще зависи от 3 датчика: тръбните вътрешен и външен топлообменник и външна температура.
    Този пост е редактиран от valen1; 13-01-13 в 09:30.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #8

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Здравей! Не мисля, че оборотите на външният вентилатор са пряко свързани с компресора по наблюденията ми. Над 0 гр. външният вентилатор създава доста добър поток на въздух дори и когато компресора мърка и консумацията му е около 320 вата (около минимума на климатика). Под 0 гр. външният вентилатор започва да си намаля обототите, а вътре въздуха започва да става по- хладен и за да компенсира климатика започва да надува компресора и така успява да поддържа зададената температура вътре в стаята. Опитах и на pawerful под 0 гр. но само климатика запо4ва да пържи яко компресора с вентилатора на вътрешното тяло, а външния пааак се влачи. Този оптит направен над 0 градуса се развърта и външният вентилатор. Климатика никаква грешка не дава. След рестарт и изключване от мрежата нещата се оправят до следващият път когато падне под 0 гр. или ако е под 0 гр. се развърта външният вентилатор и след минути пак умира.. Няма логика да намалява оборотите си външният вентилатор и да мачка компресора при положение, че вътрешното тяло изтива.
    Този пост е редактиран от dokkito; 13-01-13 в 12:46.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Консумацията увеличава ли се или пада.Според мен трябва да засечете този параметър, но при еднаква зададена температура.Задавате на обяд 24 градуса и към 15'00, към 15'30 и към 16'00 часа засичате консумацията, след това без да изобщо да промненяте зададената вътрешна температура(която е 24 градуса например) засичате консумацията към 20'00, към 21'00 и към 22'00 часа.Ако консумацията спада при еднаква зададена вътрешна температура със спадане на външната температура то това е нормалното състояние на дайкин.Поне така е за всички дайкини, ако не вярвате вижте страницата не MMC че това се отнася дори до подовите им модели: http://www.mmc.bg/admin/pics/14_2_PL_FVXS-F_2012.pdf , тоест компресор+климатик консумират по -малко,работят по-малко, по-малко произвеждат топлина= хладен въздух под нула градуса външна температура.

    Като гледам таблиците обаче дори консумацията да е същата, то при -10 градуса външна температура от 5.8кв на подовия му остава 3.68кв, тоест нормално е.Просто не сте "налучкали" марката и модела
    Този пост е редактиран от justify; 13-01-13 в 13:32.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #10

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Консумацията увеличава ли се или пада.Според мен трябва да засечете този параметър, но при еднаква зададена температура.Задавате на обяд 24 градуса и към 15'00, към 15'30 и към 16'00 часа засичате консумацията, след това без да изобщо да промненяте зададената вътрешна температура(която е 24 градуса например) засичате консумацията към 20'00, към 21'00 и към 22'00 часа.Ако консумацията спада при еднаква зададена вътрешна температура със спадане на външната температура то това е нормалното състояние на дайкин.Поне така е за всички дайкини, ако не вярвате вижте страницата не MMC че това се отнася дори до подовите им модели: http://www.mmc.bg/admin/pics/14_2_PL_FVXS-F_2012.pdf , тоест компресор+климатик консумират по -малко,работят по-малко, по-малко произвеждат топлина= хладен въздух под нула градуса външна температура.

    Като гледам таблиците обаче дори консумацията да е същата, то при -10 градуса външна температура от 5.8кв на подовия му остава 3.68кв, тоест нормално е.Просто не сте "налучкали" марката и модела
    Aз съм написал модела на моят Daikin. Също съм написал, че компресора започва да се пържи направо под нулата, докато външният вентилатор забравя да се върти. Консумацята скача разбирасе, та нали компресора е основният консуматор .Това надуване го прави за да постигне температурата която съм задал, но защо си намалява външният вентилатор , докато надува компресора. когато е под нулата и запалим парното и на климатика му е леко си гори пак около 320 вата и компресора мърка, но външния вентилатор спи (върти се мудно )
    Този пост е редактиран от dokkito; 13-01-13 в 14:39.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #11

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    При мен вентилатора на външното тяло се върти винаги с едни и същи обороти - няма значение лято, зима ,под или над нулата. Само в тихия режим намалява обороти. Наистина миналата година го хващах 2-3 пъти да ги сваля, но го рестартирах и се оправяше. Сега , тази година много пък дрънчи. Подпирам му питата към тавата със стиропор, че чак вътре в стаята се чува...

    Също така мноооого бавно се върти вентилатора , ако е да речем 0 градуса навън и ползваме режим охлаждане- оборотите стават толкова слаби, че могат да се преброят на око.
    smqnab одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #12

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    Също така мноооого бавно се върти вентилатора , ако е да речем 0 градуса навън и ползваме режим охлаждане- оборотите стават толкова слаби, че могат да се преброят на око.
    Само да попитам-ако навън е 0 градуса и ползваш режим охлаждане, колко искаш да ти поддържа вътре -5 или по-малко?

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #13

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Само да попитам-ако навън е 0 градуса и ползваш режим охлаждане, колко искаш да ти поддържа вътре -5 или по-малко?
    Правих си опит само ! Иначе екстрата за охлаждане през зимата намира приложение в много сфери .
    Ето да речем една сфера : имаш си камина у вас , палиш я за кеф , обаче ти става горещо и си пускаш климатика да свали малко температурата ...

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #14

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Ще се радвам ако valen1 може да ми помогне като принцип на работа на тоя вентилатор

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #15

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Ще търся из документациите и интернет информация, но нека да видим и какво ще направи фирмата с подмяната на датчика, дали ще се оправи.

    - Интересува ме на каква скорост държиш вътрешният вентилатор и пробвай на различни скорости, като наблюдаваш външният, но зададената температура да бъде поне 5° над стайната. При всяка една скорост изчаквай по 15 минути време за реакция на външният;
    - При под 0°, когато си забелязал трудностите на компресора по достигане на заданието на каква скорост на вътрешният вентилатор си ползвал климатика?
    - Каква е температурата на въздуха вход и изход от вътрешното тяло при съответната скорост на вентилатора?
    - Провери дали нямаш и не си активирал функция за намален шум или ограничаваща мощността на климатика.
    Този пост е редактиран от valen1; 14-01-13 в 08:15.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външното тяло на FTXS 25 .
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 02-09-13, 17:03
  2. Вибрации при FTXS 25 JV - Чехия' 2011.
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 24-01-13, 18:31
  3. Osaka CH-12 CN-не топли-проблем с външен вентилатор.
    От milchomarkov във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 06-12-11, 18:57
  4. За дефроста на FTXS !
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 03-12-11, 19:27
  5. Отговори: 84
    Последно: 24-06-10, 23:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе