Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 112

Външен вентилатор на FTXS...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #31

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Грешки не изписва. Климатика в охлаждане не ми е създавал проблеми. Проблема сега ми е в отопление. Добре щом за тебе всичко е о.к , защо като дам на PAWERFUL външният пак спи.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #32

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    При мен същия климатик FTXS25, 2011г производство се държи по друг начин , както казах преди. Външният вентилатор винаги е на максимални обороти. Под нулата, над нулата , на топло, на студено...Регулиране на оборотите( намаляване) има само при тих режим и при охлаждане , ако навън е студено. Да не би твоя да е по-нова година и да са му изменили алгоритъма на работа ? Например при Panasonic външната перка си изменя оборотите при различни външни условия, за разлика от FTXS...

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #33

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Просто при моя има проблем при отопление. Чакам още фирмата да додйе да го погледне. Оправдават се че имат много други клиенти с проблеми и са карали клиентите наред. Моя е jv серията и съм забелязал че на охлаждане си регулира оборотите и на отопление си ги намалява , когато е топло на вън. Просто като застудее нещо се бъгва и ивъншния вентилатор умира направо, а няма никва логика да ги намалява при студено на отопление.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #34

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    dimon,той dokkito е с FTX 25 JV и си го е написал, ама пусто ползва тема за FTXS и от там идват объркванията.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #35

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    ако спре или падне под 50% ще избие грешка.
    за съжаление няма друго писано по въпроса.
    още повече че щом димон казва че по-скъпия модел не си мени оборотите значи и тоя няма.

    ще чакаме да кажеш какво е станало с техниците.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #36

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Тези те мотаят както могат. Ще дойдат ама като се стопли за постоянно и все в такова време ще идват, когато проблема няма да се проявява. Сега чакат да мине зимата, студовете и са в очакване да мине и гаранцията, а пък докато се вземат мерки, ако въобще имат такова намерение компресора ще замине и то извънгаранционно.

    Стига с тези телефони, отивай в офиса да се разберете кога ще дойдат. Да ти покажат графика с чакащи заявки за монтаж или ремонт.
    Този пост е редактиран от valen1; 17-01-13 в 18:23.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #37

    Re: Външен вентилатор на FTXS...

    Днес идвaхa,но нищо не прaвихa,зaщото проблемa не е нa лице. Aз също не изкaм дa сд учaт нa климaтикa ми. Кaто зaстудее ще дойдaт веднaгa нa следвaщият ден. Поне твa сa думите нa шефaт им. Поискaх дa говоря снего и ми дaде обещaние че съм нa първо място кaто звaннa, когaто проблемa е нaлице. кaзa ми че ще дойдaт и ще сменят дaтчиси и плaткa ,aко се нaложи. Aко не реaгирaт обaче ще ги злепостaвя достa добре. Кaкто сa познaтa фирмa ще се погрижa колкото се може повече дa се рaзбере колко сериозно се отнaсят с клиентите си. Блaгодaря нa всички зa помощa
    и предостaвенaтa информaсия.Климaтикa имa още две години и половинa гaрaнция грудно ще овъртaт още толковa
    Този пост е редактиран от dokkito; 17-01-13 в 19:57.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #38

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    dimon,той dokkito е с FTX 25 JV и си го е написал, ама пусто ползва тема за FTXS и от там идват объркванията.
    Aха! Но и такъв имах (FTX) за няколко месеца, преди да ми го сменят с FTXS. При FTX-а също не съм забелязал да има реглаж на оборотите при различни условия. Самият вентилатор на външното тяло и на ДВАТА климатика FTX , FTXS е инверторен. Демек може да бъде регулиран, макар че не се ползва. В електронния блок на външното тяло има IPM модул , който отговаря за вентилатора. Този блок се командва от процесора на външната електроника. При теб вероятностите са 2 : или самият IPM дефектира при минусови температури или пък процесора му подава грешна информация по няква причина.
    И в двата случая се процедира като се сменя цялата външна електроника. Не вярвам да е от датчиците, понеже когато не са в норма се улавят от диагностиката на уреда .
    Само да питам - как е с дефростите твоя FTX , прави ли дефрост на 28 мин при минусови температури ?

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #39

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Ами не винаги прави размразявания на 28 мин. Малко е сложно да му хвана спатиите на тоя климатик. Различно размразява, а и той по принцип под минуси работи спънато в момента . Забелязал съм го , че когато си поддържа температурата с помоща на парно под минуси рядко размразява ( на около 2 4аса) . Когато не може да смогва без да палим парното прави често на 50 минути някой път и на 28 минути. До колкото разбрах от тези, които ми го монтираха дайкин размразявали профилактично, ако не са си достигнали зададената температура. Което е малко тъпо, та той климатиха още повече се забива така. От към размразявания не съм доволен, но пък и не съм дал пари за климатик. Този все пак е най евтиният вариянт. Следващият климатик за другата стая ще е нещо по- добро.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #40

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    При мойте/имам и от двата вида/ има реглаж на вентилаторите. При 50ката е по незбележим, може би защото перката е по голяма и разликата в оборотите е по малака. При FTXса съм сигурен, че вентилатора си мени оборотите. Най видимо е след дефрост - тръгва на високи обороти и след това ги намалява. Е зависи от условията, не съм го наблюдавал с цел да правя точни отчети, кога, колко , при какви темп. и т.н.
    Но моя FTX няма много общо със сегашните модели FTX!

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #41

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Моят също мени оборотие. Незнам защо dimon е забелязал че неговият не мени обороти ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #42

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Нямам как да премеря честота на въртене на външния вентилатор, но на око , на ухо е все на макс.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #43

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Здравейте! В крайна сметка дойдоха и ми погледнаха климатика и се убедиха, че климатика върти бавно външният вентилатор при по - студено дори и да е на макс. обороти компресора. Звъняха на вносителя на климатика и на техни "експерти" и за сега нищо не направиха. Съмняват се в платка или външен тръбен. Сега умуват какво да правят. Пак ме мотаят и започвам да побеснявам. Ще почакам още малко!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #44

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    По метода на изключването. Взимат платка датчици и почват.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #45

    Отговор: Външен вентилатор на FTXS...

    Те, ако имаха желание нещо да свършат щяха да дойдат подготвени, поне един датчик можеха да сменят нали предните пъти обещали това да направят. Въпреки, че знаят за това оплакване, ходили са преди на адреса и пак идват неподготвени, изненадани, учудени, демонстриращи незнание какво да направят. И те така си минала гаранцията в чудене и аха, аха нещо да се предприеме, пък то времето пак се стоплило.
    Този пост е редактиран от valen1; 29-01-13 в 21:28.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външното тяло на FTXS 25 .
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 02-09-13, 18:03
  2. Вибрации при FTXS 25 JV - Чехия' 2011.
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 24-01-13, 19:31
  3. Osaka CH-12 CN-не топли-проблем с външен вентилатор.
    От milchomarkov във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 06-12-11, 19:57
  4. За дефроста на FTXS !
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 03-12-11, 20:27
  5. Отговори: 84
    Последно: 25-06-10, 00:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе