Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 46

Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #16

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Мда, де е ''Киро на кирия''?Ама нали бил профешънъл серия...па и мерцедес му викали...

    FTXS 42 J :отопл. (1,7~5,4~6,0)kw. консум.(0,40~1,45~1,98)kw.

    AWYZ14LBтопл. (0,9~6.0~9,1)kw. консум.(0,09~1,35~2,95)kw.


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #17

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Според сервизните данни, Нокрията има КОП=10, при отдаване на 900 вата, а не при 200-300 вата
    Някой притежател на Нокрия замервал ли е с уред колко вата харчи на минимум?

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #18

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    ... Някой явно е решил с цената на всичко да има "Мерцедеса" на климатиците.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    37
    #19

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Охх хора моля Ви се прекалено много ми е скъпа тази Нокрия .. не мога да отделя толкова пари .. нанасям се в ново жилище и това е само какпа в морето в сравнение с всички разходи ... А сега тотално ме объркахте с тези мнения ... разубедих се и за Профешънал серията ... сега се замислих за този Daikin FTX50GV (по думите на продавача едиственара разлика с Профешенъл модела е това 3 Д око).. Тук орпеделено ме притеснява показателя за консумирана мощност (отопление), който е 1.60 kw - Това е доста голяма разлика в сравнение с S-ката моля споделете мнение за този ..

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #20

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    втора зима мина при мен с ftx50gv , когато температурите паднат си дефроства редовно - на всеки 45 мин за по 10 мин спира.


  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #21

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Че той FTXS42J е по-скъп от НОКРИЯ-та.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #22

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Че той FTXS42J е по-скъп от НОКРИЯ-та.
    Мдаа, и аз това гледах, за това предложих Нокрията.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #23

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Че той FTXS42J е по-скъп от НОКРИЯ-та.
    Едното е "S-класа на Мерцедес", а другото е "Инсигния на Опел", та затова е тази разлика

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #24

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    аз също често доста използвам примери от автомобилостроенето и експлоатацията на автомобили, за да обяснявам на населението кой прав и кой крив, но мисля, че в случея се прекалява с тези опели и мерцедеси...взе да става банално...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #25

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Мда,л ако имаше климатк вундаба и се съревноваваше с климатик требиен щеше да е далеч по уместно....

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #26

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    ами какво ще кажете за вица за уиндоуса - рестартирай и ша съ опрай, мяза на дайкинските изпълнения в най-низкия клас. даже едно момче от направи си сам е намерил решение за ftx-ите - оверкилл е от към техника и софт, но работи : като тръгне да дефроства го гаси и пали или остава да дефростне спряма външната т. пише че е доволен от климата

    а имаше в една друга тема питанка за минимума на нокриата - днеска мерих 50вата на стенд бай, 150 докато духа топло. къде го дего? да не пиша каква сметка платих....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    37
    #27

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Мен не ме интересува дали ще карам кола с марката Опел(м/удрогото точно с такава резполагам) или Мерцедес ..просто искам да си купя климатик до 2000 лв(максимум) който да ми върши работа - да топли и да гори малко .. при колите нещата са толкова ясни .. гори еди колко си има тези екстри и струва тези пари ... тук нито ми е ясно, нито някай успя да ми помогне (включително и знайни и незнайни монтажисти и експерти) Едни ми казват FTXS35J е достатъчно голям и мощен за моя обем, други категорично не става .. за 50-ката същата работа този не става ония дефроства 15 минути ... Де да беше избора ми за кола ... не знам защо така все едно разплитам световната конспирация

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #28

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    ето хубава 12-ка.
    http://www.powerclima.com/index.php?page=details&id=79
    цената е с монтаж, но искам и някой друг да ти каже че ще стигне. цената е отгоре обаче.

    ако искаш по евтина 12-ка която да маха зимъска и ако го намериш : http://www.climamarket.bg/%D1%81%D1%...A-ne12lke.html

    този ще стигне с топленето цената и ок и на хартия е много добър климатик. няма оплаквания тук в форума което е страшен +
    би трябвало да има добър запас би трябвало да направи колкото му кажеш, когато го поискаш.
    http://www.climashop.bg/climatic/cat...l#.T46zBOIvlRQ

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #29

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    И според мен ще се справи с помешението.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #30

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Ако сте се регистрирали само за да получите одобрение на ВЕЧЕ ИЗБРАНИЯТ от вас климатик, то ако той е неподходящ едва ли ще се намери някой който да си заложи името на вашите предложения ...

    Казвате че търсите климатик до 2000лева, а в същото време сочите измежду възможните избрани от вас Daikin FTXS42J - Professional струващ без монтажа поне 2200 лева ...

    Я идете си "поговорете сам със себе си", решете какво искате и елате.

    А с тези пари безкомпромисност не може.Компромис ще има:
    1. или в първоначалната цена при покупката която ще надхвърли 2000 и ще стигне до 2300-2400 лева и ще е по-икономичен впоследствие

    или

    2. ще е до 2000 лева, а впоследствие сметките ще са малко по-високи и в зависимост от натоварването ще варират от 7лв до 50 лева разлика в сравнение с климатика по предходната точка(1) през отоплителния сезон в зависимост от часовата натовареност и желаната температура.


    Аз бих казал:

    - Daikin FTXS42J - Professional НЕ става за 30 квадрата-слаб е.

    - Mitsubishi Electric, MSZ-GE50VA -на границата за тези 30 квадрата, МОЖЕ БИ(зависи от желаната за поддържане вътре температура и външната такава).Ако в това помещение ще има и жени които искат 24-26 градуса в помещението през зимата - ПО-СКОРО НЕ.Вътрешното му тяло е 9 килограма -прочетено от същият климатик работещ в хола на родителите ми(23 квадрата).

    - Daikin FTX35JV или FTXS35 profesional - и за двата абсурд=пари хвърлени на вятъра.

    Мога да препоръчам за до 2000 лева :

    - hitachi-ras-rac-s18h2

    - LG 18 libero Аз лично с тези пари бих избрал ТОЗИ.Има достаъчно мощност да отоплява дори при -15 градуса навън.Това LG-E18SQ.jsp са му подробните характеристики.

    За предложените по-горе 12-ки мога да кажа, че при по-ниски температури -7 и надолу които да се задържат 7-8 дни може да им се "скинат компресорите" от работа при желание да се поддържат 24-26 градуса.Японското оразмеряване е категорично...

    Ако вече сте решили да се хвърляте надолу с главата в избраните от първият Ви пост климатици никой няма да ви спре...





Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXS35J/RXS35L замерване
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-14, 09:18
  2. Daikin FTX35JV или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От Gost 1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-12, 15:43
  3. Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 604
    Последно: 24-02-12, 20:29
  4. Daikin FTX35JV - струва ли си?
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 60
    Последно: 27-06-11, 21:58
  5. Fujitsu ASYA12LGC или Daikin FTX35JV ?
    От vannnnkata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 34
    Последно: 28-10-10, 13:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе