Страница 1 от 41 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 605
Like Tree15Одобрявам

Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #1

    Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Здравейте!
    След дълго избиране на климатик и консултации с майстори се спрях на Дайкин FTX35J . 12-ka.
    Отоплява столова 14кв.м , същата стая е свързана с арка с дневна 20 кв.м , която се топли от Panasonic-12-ka.
    На мястото на Daikin-а доскоро имаше Митсубиши 9-ка , което сдаде багажа, но 5,6 години съм се топлил с тази конфигурация - перфектно.
    Проблема на Daikin-а , че когато температурата стане 0 и под нулата започва DEFROST на време 22мин . Работа 22 мин , дефрост 8 мин.
    На външния топлообменник няма грам скреж , времето е меко , сухо , без влага. Панасоника в другата стая не иска и да знае за размразяване . Температурата зададена на Дайкина е 21 градуса . Апартамента е отоплен и т.н.
    След звънене насам-натам на представители на Дайкин попаднах на един , който ми обясни , че това са климатици със занижени параметри и стават само за преходните сезони ! Нещо не ми се връзва инвертор да се размразява така като конвенционален климатик ...Проверяваха му налягането на фреона - даде 32 атм при температура около 0-та. Вдигат рамене и викат сигурно е такъв софтуера ..Ба си !!! Дали съм се набутал или нещо не е в ред машината ?!!!
    Моля за мнения на хора с подобни машини !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Daikin FTX35JV

    Такава си е машината, това е по-ниския клас от S серията.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #3

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин

    Може да не е S , но според мен не може да има такъв тъп инвертор , който се разскрежава не по критерий , а на време ...Дори Осака - конвенционален се размразява на 45 мин , а не на 22.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Daikin FTX35JV- размразяване на 22мин

    Цитат Първоначално публикувано от dimon
    Може да не е S , но според мен не може да има такъв тъп инвертор , който се разскрежава не по критерий , а на време ...Дори Осака - конвенционален се размразява на 45 мин , а не на 22.
    Единственото решение е ако можеш да излъжеш външния датчик за температурата или ако има джъмпери(но те обикновенно увеличават времето за дефрост и като период го учестяват).

    Ако някой има успещен опит с "прилъгване" на външния температурен датчик да сподели.Ако успее да симулира външна температура от порядъка на 4 до 6 градуса( ще работи добре.

    И аз съм на твоето мнение, но има и други мнения във форума по отношение на дефроста на дайкин.Виж тук https://forum.setcombg.com/index.php...37825.304.html мнението на RKK-доста "свежо" е


    Имам една идея която ако искаш ще ти споделя на лични, защото тръпнас от нетърпение някой от почитателите на дайкин да "тегли" някоя защитна пледоария с предложение за решение на проблема или изобщо за отричането му като несъществуващ и измислен от недоволните плебеи, нямащи никаква представа за качествата на дайкин...



  6. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #5

    Re:Daikin FTX35JV- размразяване на 22мин

    А един мармот.........
    п.с.На етажа сме със 4 DAIKIN.Никой от тях няма такъв режим на работа.
    В момента в офисът едно LG S18 AT се пъни яко,но и то не прави такъв дефрост.
    При момите работят 3 Нitachi,преди малко се изпикаха за първи път днес.
    Откъде ги вадите тези смешки незнам.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    9
    #6

    Re:Daikin FTX35JV- размразяване на 22мин

    Аз имам същият проблем с Дайкин FVXS 25. Прави дефрост на 27 минути за около 10-13 минути. Ужас. Той не топли, а само се размразява. Моля давайте съвети, как да се справя с това!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #7

    Re:Daikin FTX35JV- размразяване на 22мин

    В момента в София е 2 гр.Влажност-висока.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #8

    Re:Daikin FTX35JV- размразяване на 22мин

    Лекуването не е трудно , просто модела е нов и не мога да му намеря сервизното описание. Трябват ми критериите за размразяване и могат да се пипнат малко номиналите на термисторите , които участват в дефроста. Явно пак ще трябва сам да се оправям в тази БГ джунгла- магазинерите вдигат рамене и казват , че може да е така проектиран...

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    9
    #9

    Re:Daikin FTX35JV- размразяване на 22мин

    Дай после повече инфо, че наистина май сами трябва да се справяме. Според техниците - било нормално. И какво му е нормалното???????????????????????????????? Абосолютен дискомфорт създава този чест и ненужен дефрост

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #10

    Re:Daikin FTX35JV- размразяване на 22мин

    последният един час дефрост не са правили в нашият офис следните климатици:
    3 броя Нitachi 25 yh 6.
    1 брой LG S18 AT.
    1 брой ARGO???-работи туй чудо.
    1 брой daikin FTXR 28.
    3 броя daikin FTX 25 GV.
    Климатиците се изключват през уикенда.Много зор виждат докато стоплят,и пак не правят толкова чест дефрост.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #11

    Re:Daikin FTX35JV- размразяване на 22мин

    Влажността не е чак толоква висока. Когато има мъгла е висока. Сега времето е нормално, но така както чета явно има някакъв проблем някъде по климатиците и той не е свързан с конкретен модел.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:Daikin FTX35JV- размразяване на 22мин

    http://primeclimate.ru/instructions/...on/daikin.html ето сервизни на външните тела на ДАЙКИН.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #13

    Re:Daikin FTX35JV- размразяване на 22мин

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    http://primeclimate.ru/instructions/...on/daikin.html ето сервизни на външните тела на ДАЙКИН.
    Не е точно това - това са по-скоро инструкции за монтаж и технически данни . Трябва ми SERVICE MANUAL на машината.
    Благодаря все пак !

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Re:Daikin FTX35JV- размразяване на 22мин

    Цитат Първоначално публикувано от ferdi
    А един мармот.........
    п.с.На етажа сме със 4 DAIKIN.Никой от тях няма такъв режим на работа.
    В момента в офисът едно LG S18 AT се пъни яко,но и то не прави такъв дефрост.
    При момите работят 3 Нitachi,преди малко се изпикаха за първи път днес.
    Откъде ги вадите тези смешки незнам.


    1. "На чужд гръб и 100 тояги са малко..."

    2.едно е да ползваш в офис където шефа не дава повече от 20 градуса, за да не заспите по време на работа от горещината, друго е у дома 24-26 градуса...

    3.всяко отоплявано помещение си има средногодишно дни слънцегреене, дори само в зависимост от изложението и...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #15

    Re:Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.

    Gail, моя подовия е същия и днес размрази само 2 пъти, помещението ми е 20кв.м. с изолация и зададената темп. е 23 градуса отворено е към коридора. Имаш някакъв проблем, може би топлозагуби?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 41 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  2. Daikin FTX35JV или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От Gost 1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-12, 14:43
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Daikin FTX35JV - струва ли си?
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 60
    Последно: 27-06-11, 20:58
  5. Fujitsu ASYA12LGC или Daikin FTX35JV ?
    От vannnnkata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 34
    Последно: 28-10-10, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе