Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 46

Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    37
    #31

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    @ justify - Пряателю (извинявай, че се обръщам така към теб, просто не ти знам името) айде ако обичаш да не обиждаш човек който не познаваш! Благодаря ти за меннието, но първо - регистрирах се в този форум, за да получа компетентно мение, след като обиколих над 10 магазина и във всеки ми даваха коренно различно мнение - включително и притежатели на посочените от мен модели в по-големи помещения от моето бяха "категорични", че един измежду двата модела става, (отидох с изтеглени пари да си купя FTXS35 - и ме разубедиха, че това са много пари по добре да си купя FTX-a зашото единствената разлика, била това 3Д око от което съм нямал нужда, дайе препоръчаха някакво Фудьитсъ Айва или нещо подобно за 1200 лв с монтаж - което според думите му всичко монтажисти си монтирали само този модел). Посетих над 50 сайта - в който и двата модела са посочени, че стават за помещение по-голямо от моето, насочих се към Дайкин - едиствено защото го рекламират, като най-надежната марка. Бюджета ми е ограничен защото се нанасям в ново жилище и се чудя от къде ще изкарам тази пари - точно затова и искам от всички Вас - разбиращи, за разлика от мен да ме посъветвате ... вярвай ми, че след всичко съм тотално объркан - няма модел на който да съм се спрял .. просто искам да избера оптималният за мен варият в съотношение цена/качество и не на последно място разход на ел.енергия - това е !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #32

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Ако бюджета не стига за Нокрия от мен +1 за ГЕ-50.
    Не се впрягай на езика на justify,не си единствения който е засегнал по един или друг начин.Относно възможностите на ГЕ-50 мога да поспоря с него.Това че климатика е с малко тяло в никакъв случай не значи че няма да върши работа(казвам го от личен опит).А относно комфорта който създава ГЕ-то не виждам кой климатик от класа му може да му съперничи,все пак ще се ползва в жилищно помещение

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #33

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    къде го рекламират дайкина като най-надежния?
    тъп и упорит маркетинг и надувката че е най-доброто и ей ме на мен с фтх50 която едвам отоплям 30-тина квадрата.
    и маркетинга върши работа низка цена няколко контейнера евтина стока и много доволни - и всички сме с промити мозъци . после миналата пролет вдигнаха цените... и сега за 1300 става фтх-са 50-ката ама не е като за 2000 лева.
    ми не става , ако искаш ще ти го продам да се радваш на дайкин.


  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #34

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    ми не става , ако искаш ще ти го продам да се радваш на дайкин.
    Е, ако го мериш с нокрията няма как да стане

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #35

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Цитат Първоначално публикувано от nrjize
    ... Тук орпеделено ме притеснява показателя за консумирана мощност (отопление), който е 1.60 kw - Това е доста голяма разлика в сравнение с S-ката моля споделете мнение за този ...
    Правиш грешката на всички други с малко познания в тази техника, като гледаш и сравняваш с други модели консумираната от климатика електроенергия. За икономичността на климатика не се съди по това колко консумира.

    Климатика трябва да е 18-ка, ама ти си прецени кой модел да е по предполагаемите топлозагуби на помещението. Ако вземеш по-мощна 18-ка със сигурност няма да сгрешиш, защото инвертора променя мощността си в големи диапазони.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #36

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    къде го рекламират дайкина като най-надежния?
    тъп и упорит маркетинг и надувката че е най-доброто и ей ме на мен с фтх50 която едвам отоплям 30-тина квадрата.
    и маркетинга върши работа низка цена няколко контейнера евтина стока и много доволни - и всички сме с промити мозъци . после миналата пролет вдигнаха цените... и сега за 1300 става фтх-са 50-ката ама не е като за 2000 лева.
    ми не става , ако искаш ще ти го продам да се радваш на дайкин.
    +1 с единствената забележка, че не бяха няколко контейнера, а няколко десетки контейнера...
    +1000 за откровението по отношение на промитите мозъци, респект към хората, които го осъзнават...

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #37

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Мога да препоръчам за до 2000 лева :

    - LG 18 libero Аз лично с тези пари бих избрал ТОЗИ.
    +1

    nrjize, по-добре е сега да се обиждаш на Джъсти, отколкото в последствие през отоплителния сезон да пълниш форума с оплаквания от направения избор измежду слабите климатици за помещението от заглавието на темата.
    Колкото до това, че на 10 места са ти казали 14 различни мнения е "нормално" в днешно време за БГ и не само, където финансовата криза е засегнала всички отрасли на икономиката.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #38

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    освен и да "обикаля" по така наречените "магазини" всеки трябва да има (поне умствена) възможност да прецени и отсее от потока глупости рационалните зърна, да опита да намери поне някакви доказателства за коректността на въпросните "магазини" вместо да се остави да бъде излъган (има цяла категория клиенти, които буквално го желаят и си го признават) и после да пълни форуми с безмислени постове кой кого прецакал и кой бил некоректен и нищо не разбирал, коя марка била боклук и т.н.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #39

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Той estqwerty неговата 50-ка я взе за 1500 лева и е на "аванта" затова сега така усилено я предлага иска да излезне на същите пари за които я е купил, да ддобави + 700 лева и да "скочи" на една Нокрия 14-ка ...
    Сега да се набутам 2000+ кинта за дайкин не го разбирам ...
    По-добре за 1500 лева едно хитачи 50-ка или за 1900-2000лева едно LG.За още 300-400 кинта Nokria или тошиба дайскекай 6.

    Прецакан е който сега даде 2000+ лева за дайкин, освен тези на които им допада подовата серия ...Конкуренцията на фуджицу и тошиба и други марки ги "бият" ценово и по качество.

    nrjize бях написал още преди 3-4 часа доста по твоя отговор-жалване, но се отказах, а gnf ме разбра и каза каквото и аз бях написал и оставил непубликувано, защото така или иначе ти още тогава не ме разбра.

    Просто това беше последен отчаян опит да спра едно необмислено харчене на пари които са трудно изкарани и които виждах по постовете на всички останали, че смислените отговори-препоръки които бяха дали не бяха повлияли, защото ми пука за такива като теб...




  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #40

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Justify, има тип хора на които е трудно да се помогне. Те просто идват тук за да събрат кураж, след това взимат това, което са си наумили. Доста неща се изписа по-горе, 80% от тях насочени в точната посока, но се оказва, че знайните и незнайните майстори пак не са помогнали.

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #41

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ...няма по-добро за парите си.
    Има - Golf 2-ка :D:D

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #42

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    @justify - 1550 с монтажа я грабнах като топъл хляб аванта аванта - все си мисля че ще мога да излъжа някой да я вземе на цената на нова инверторна мидейка. някой ще я лапне, и ще е доволен. това им е единственият плюс на дайкините пазят си цената като пасат 2ка комби

    сега каквото и да се лъжем дайкин имат една машина - малкото уруру 28 - то става ако имаш бол пари ...
    наскоро тествах и касета 360 градуса - ми не могат да правят малки климатици и това си е, виж големи друга работа.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    37
    #43

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Хора, искренно Ви благодаря за мнението ... аз не съм кон с капаци и сега реших, благодарение на Вашето експертно мнение - няма да си вземам Дайкин. Сега избора ми е ограничен до Хитачи 50-ка или LG-то, ако пък успея да намерия Nokrа-та за 2000 направо вземам нея. Ето това исках да чуя от Вас, а не злоядни мнения и обаждания .. та аз от началото Ви питиах какво Ви е мнението - заслужава ли си или всичко е маркетинг. Сега стесних кръга и отхвърлих Дайкините .. Ще споделя мнение до месец какво съм монтирал .. а надявам се зимата да мога и аз да помагам на лайци като мен. Спецялни благодарности за помоща на : justify, vlado1976, estqwerty, Jackas, valen1, climamarket и Mega

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #44

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Е това е приказка,чудесно е човек да види че думите му не са хвърлени напразно.
    Пожелавам ти да си имаш прекрасна машина,от препоръчаните от знаещите тук.Поздравявам те за това,че се вслушваш в съветите на специалистите!

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #45

    Re:Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J

    Цитат Първоначално публикувано от nrjize
    ... ако пък успея да намерия Nokrа-та за 2000 направо вземам нея.
    Напъни се още малко, за още 365 лв. ще имаш една прекрасна Нокрия. Знам, че 2000 лв. е психологическа бариера, но си заслужава напъна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXS35J/RXS35L замерване
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-14, 09:18
  2. Daikin FTX35JV или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От Gost 1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-12, 15:43
  3. Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 604
    Последно: 24-02-12, 20:29
  4. Daikin FTX35JV - струва ли си?
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 60
    Последно: 27-06-11, 21:58
  5. Fujitsu ASYA12LGC или Daikin FTX35JV ?
    От vannnnkata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 34
    Последно: 28-10-10, 13:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе