Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 61

Daikin FTX35JV - струва ли си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    13
    #1

    Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Здравейте! Спрях се на Дайкин най-вече заради многото положителни отзиви за марката ,но не намирам нищо конкретно за този модел FTX35JV .Може ли да ме посъветвате нещо за него(става ли или не).Аз съм се спрял на модела заради цената от 1280 лв с монтажа. Искам да отоплявам 3 стаи с две машини.Едната ще е в стая 20 кв.м.,а другата ще работи за 16+18=34 кв.м стаи с преходна врата.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #2

    Re:FTX35JV струва ли си?

    С два броя от този модел няма да можеш да отопляваш трите стаи. FTX35JV може и да се справи с 20кв. м. ако няма големи топлозагуби, но ще има по-голяма консумация от събратята си от по-горната серия със същата мощност. Ако сложиш по един брой във всяка стая може и да се получи. Друг вариант е освен този да сложиш и FTX50GV общ за другите две стаи.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    13
    #3

    Re:FTX35JV струва ли си?

    След пообикаляне по магазините намерих FTX50G на промоция и да,единия ще е FTX50G другия FTX35JV. Смятам,че не бъркам,нали?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #4

    Re:FTX35JV струва ли си?

    Ако вместо FTX35JV се напънеш и вземеш FTXS25G съвсем няма да сбъркаш.

    ПП - а ако имаш място за подов още по-добре - FVXS25F даже е малко по-евтин

  6. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #5

    Re:FTX35JV струва ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Ако вместо FTX35JV се напънеш и вземеш FTXS25G съвсем няма да сбъркаш.

    ПП - а ако имаш място за подов още по-добре - FVXS25F даже е малко по-евтин
    Напълно съм съгласен с колегата...

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    6
    #6

    Re:FTX35JV струва ли си?

    Здравейте - на мен също ми предложиха този климатик, но се опитвам да сондирам някакви компетентни мнения ... (млада жена блондинка ... да не да ме излъжат хехе )
    Имам кухня около 20квадрата (трапезария с кухненски бокс свързани).
    Не съм наясно много с моделите но така като гледам този е подходящ (не знам дали е най-добрия обаче).
    Другия вариянт за който ме навиват е на фуджицу ASYA- 12LGC. Разликата в цената е пренебрежима така като гледам независимо от фирмата ...
    Много ще съм благодарна ако някой ме консултира компетентно и безпристрастно

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:FTX35JV струва ли си?

    Ако търсиш наистина най-добрия, има по-подходящи модели. Тези двата са по-скоро бюджетно, но марково решение. Но при другите цената става друга.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    6
    #8

    Re:FTX35JV струва ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Ако търсиш наистина най-добрия, има по-подходящи модели. Тези двата са по-скоро бюджетно, но марково решение. Но при другите цената става друга.
    По-конкретно?
    Значи мен ми е главно за охлаждане (южна стая с 4крилен прозорец на последния етаж ). Иначе имаме локално парно, така че за отопление ще се ползва само при извънредни ситуации (но е хубаво да може и да грее ако се наложи естествено).

    Мерси за бързия отговор.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:FTX35JV струва ли си?

    За охлаждане са идеални и двата.
    Иначе най-доброто е Toshiba RAS-10PKVP-E или малко по-стария RAS-B10SKVP-E. Това понеже спомена, че търсиш най-доброто . Или подов Дайкин, стига да имаш място.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    6
    #10

    Re:FTX35JV струва ли си?

    Ехеееееее ... тоя тошиба двойно кинти бе
    Не е кат да ги нямам ма нещо не ми се дават толкова (щото кат дам и за фурна, котлони, хладилник, микровълнова, абсорбатор, миялна и незнам си още какво ... къде ще му излезе края )
    Да речем, че остана на по-ефтиния вариант ... кой да избера Даикин или Фуджицу? (тия 2та модела съпоставими ли са, че не съм много в час?) Чух, че фуджицуто били малко по-шумни? От друга страна този който ме убеждаваше да си взема фуджицу каза че Даикин почнали да ги правят с някакви компресори на Сименс, които били гола вода и при ниски температури маслото им ставало на желе (съжалявам ако говоря глупости ама цитирам по памет както аз съм го разбрала). Обаче не мога да вярвам на 100% защото всеки си рекламира неговото си

    Забравих - за подов Даикин нямам място
    (но може да помисля за някоя от другите стаи - мерси че спомена)

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #11

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    ...ебаси Siemens и компресори за климатици... .... тоя май му е дошла в повече фантастиката....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #12

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Взимаи Дайкина определено работи по-добре от Фуджицуто и не слушай простотийте на някой си.

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #13

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    +1 за Дайкина, ако е за спалня.Иначе Fujitsu 12 lgc си е по мощен от където и да го погледнеш.

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    6
    #14

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Благодаря на всички
    И аз сякъш клоня към Дайкин ама честно да си кажа не разбрах защо е по-добър от Фуджицу ...
    @bobovo
    Не е за спалня - за кухня е. Ама да е по-мощен, колко да е по-мощен ... за тая стая 12ка каквато ще да е мисля че е достатъчно, или бъркам (честно не съм много наясно)? Иначе ако разликата не е много голяма предпочитам по-малко мощен, но за сметка на това по-безшумен (и вътрешно и външно, че комшията ми е отвратителен и не искам и за тва да се караме ), стига да не е много слаб естествено ...
    Иначе ако става въпрос за минусови температури, кой е по-издръжлив на студ имате ли представа?
    Мерси

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    6
    #15

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    А читава фирма за монтаж и поддръжка в София?
    Това ми е много важно тъй като къщата е малко извън София и не ми се ще при нужда да чакам сумати време някой да дойде или да ме таксуват сумати пари отгоре за едни 5-10км извън ОколоМръсното ...
    Или да трябва да си взимам отпуска да ходя да седя и да ги чакам "евентуално" да дойдат между 10 и 20 часа ... (една колежка в Овча Купел така я разкарваха като настинал кон)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  2. Daikin FTX35JV или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От Gost 1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-12, 14:43
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 604
    Последно: 24-02-12, 19:29
  5. Fujitsu ASYA12LGC или Daikin FTX35JV ?
    От vannnnkata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 34
    Последно: 28-10-10, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе