Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 55

DAIKIN NEXURA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #16

    Re:DAIKIN NEXURA


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #17

    Re:DAIKIN NEXURA

    Баба ми - "...и от Шарп лъжат и заблуждават,не вярвай на тея шарени картинки ,хората от фирма като Шарп просто си лъжат,язе съм разбирачо и мене ке слушате само ..." - каза Еспейс-о и удари в масата с юмрук

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #18

    Re:DAIKIN NEXURA

    Оф, омръзна ми да споря по картинка. Шарп разбиха физичните закони, при тях пода е по топъл от тавана. Абе няма такъв филм на тази планета.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #19

    Re:DAIKIN NEXURA

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    при тях пода е по топъл от тавана
    Това не са го казали.

    Но като застанеш на 2 м пред климатика усещаш топъл полъх на краката. Факт. Тествано е на босо

    За дълги помещения е тази екстра просто. Но с подово не може да се сравнява естествено.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Henri_Coand%C4%83
    http://en.wikipedia.org/wiki/Coand%C4%83_effect


  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #20

    Re:DAIKIN NEXURA

    При избор на климатик и мъж,въпроса с духането трябва да е предварително изяснен.При свършен фАкт ,ако не се ползва лятото,най много да си издействаш обръщане в поза 69.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #21

    Re:DAIKIN NEXURA

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Това не са го казали.

    Но като застанеш на 2 м пред климатика усещаш топъл полъх на краката. Факт. Тествано е на босо
    За това няма спор. Ама много половинчата тази термографска снимка(рисунка по скоро).

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    15
    #22

    Re:DAIKIN NEXURA

    Галине, лошо няма Не е свършен факта, ако не става, ще го сменям климатика. Отвратително взискателен потребител съм и съм склонна дори писма на японски(чешки) да пиша докато им стана противна. Досадна съм като конска муха.
    А нормално ли ви се струва да мирише при задаване на температура по-висока от 24 градуса в режим охлаждане.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #23

    Re:DAIKIN NEXURA

    "температура по-висока от 24 градуса в режим охлаждане."-Всеки градус вдига потреблението със 7%.За лятото под 26гр. според мен няма смисъл,но зависи.Дефинирай "мирише"!Приятно,неприятно,застояла вода,масло?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1340997526[/time]_________________________________________________

    Тоя климатик е създаден за хора,които мразят климатици и предпочитат отопление с парно.Изглежда чудесно замислен.Като недостатък евентуално по-голяма температурна инертност.Но за хора,които не си изключват уреда и имат добра изолация и дограма не би следвало да са недоволни.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #24

    Re:DAIKIN NEXURA

    vivi.vivi, не се сърди, но целият този дебат беше редно да се проведе преди а не след закупуването на машината.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #25

    Re:DAIKIN NEXURA

    vivi.vivi , продаваш ли го ? -готов съм да го купя, нали е на няколко месеца

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #26

    Re:DAIKIN NEXURA

    Твоите са си по-добри...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #27

    Re:DAIKIN NEXURA

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    За това няма спор. Ама много половинчата тази термографска снимка(рисунка по скоро).
    Тя по скоро е моментна снимка/рисунка./Ето една демонстрация на тестове при Национал/Панасоник през 2006г мисля,с топлинни сензори по пода и момиче,и през термокамерата се вижда разпределението на топлината,и градусите в зоните.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #28

    Re:DAIKIN NEXURA

    Сега Еспейса ще разбие и Панасониците...По реда си минаха Дайкин и Шарп.Да се готвят Тошибите,Мицутата и Санчовците.Бе кфи са тея бре ??? Те не знаят ли къф инджинерен гений се нахожда в Бг-то???

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #29

    Re:DAIKIN NEXURA

    Стела, дойде ми до гуша от глупостите ти. Такива снимки ще станат при всяка духалка от 15лв. пусната в студена стая и снимано още преди да се затопли същата. Продължавай да се кефиш на тъпи маркетингови трикове.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    15
    #30

    Re:DAIKIN NEXURA

    МЕГА, разбире се, че не се сърдя. Много четох и преди това, мислих над покупката около 2 години докато събера парите, стария Хайер агонизираше вече. Голямото двоумене беше между Мицубиши Хеви и Дайкин стария подов. Като втория беше компромис за мен с недобрия си вид. Като излезе новия Дайкин просто припознах своята машина и когато Хайерчето каталяса решението беше взето бързо.
    Рони, на 1 седмица е машинката. Ще и дам разбира се шанс да се харесаме зимата, догодина март ще й реша съдбата.
    Галине, мирише ми на мокър прах (не за пране ) Не очаквах. Стария Хайер, 10 годишен замирисваше така като му задам 28 градуса в охлаждане. А този го прави на 25 градуса, на 25 мирише струята, на 26 е по-интензивно, в цялата стая.
    Аз обичам климатици лятото, използвани разумно за мен са едно от най-гениалните човешки творения. Зимата, ако можех да си го позволя бих се топлила с подово отопление плюс камина за уют Мога разбира се да сложа ароматизатор на струята, но това не е решение , а прикриване на проблема.
    За мен дискусията е интересна и полезна, може да откажем някой от недобра покупка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Daikin Nexura
    От aruba_man във форум Климатици Daikin
    Отговори: 42
    Последно: 20-11-11, 18:12
  4. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  5. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе