Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 55 от общо 55

DAIKIN NEXURA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #46

    Re:DAIKIN NEXURA

    Пак си добре, една бивша гледаше само цвета. Това, че му е омръзнало да е кола преди години нямаше значение.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #47

    Re:DAIKIN NEXURA

    Вече разбрахме кой го е избрал.Пък през зимата радостта на мъжете не се очаква да е продължителна,освен при мека зима.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #48

    Re:DAIKIN NEXURA

    VIVI , конденза не може да е показателен за работата на климатика.Ако в помещението няма влага, няма от къде да дойде конденза.
    Относно зимата, Дайкините имат способността (според софтуера най вероятно) да се нагаждат според външната и вътрешната температура.Тоест , колкото е по студено, толкова повече жега блъскат вътре.И това при положение ,че засмуква студения въздух отдолу ,а не топъл както при високостенните.Така,че нека дойде големия студ -10 градуса и пак ще говорим.Това го заявявам твърдо за подовия модел.Не знам при другите така ли е.
    А ако не топли ги викай тея дето са го оразмерявали и ги тормози по всички параграфи докато те стоплят( с климатика де ).

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #49

    Re:DAIKIN NEXURA

    "колкото е по студено, толкова повече жега блъскат вътре"
    Сигурно превключва на твърдо гориво,когато почнат да падат врабчетата от студ
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341481229[/time]_________________________________________________

    Машината е добре оразмерена,само мъжете няма да са постоянно доволни,освен ако отсреща няма някоя комшийка с парно.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #50

    Re:DAIKIN NEXURA

    Цитат Първоначално публикувано от galinr
    "колкото е по студено, толкова повече жега блъскат вътре"
    Сигурно превключва на твърдо гориво,когато почнат да падат врабчетата от студ
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341484800[/time]_________________________________________________

    Машината е добре оразмерена,само мъжете няма да са постоянно доволни,освен ако отсреща няма някоя комшийка с парно.
    Може би леееко подценяваш колежката май. То и аз не съм я виждал, ама все си мисля, че комшийките няма да имат шанс.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #51

    Re:DAIKIN NEXURA

    :tony34al ,става въпрос за необходимата пражкена температура,според мен поне 27гр.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341489180[/time]_________________________________________________

    Пък колежката може да пусне някой фото албум за да преценим коя температура е подходяща за мъжкото око.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341485913[/time]_________________________________________________

    Има ситуации,в които се оказва че е по-добре цяла зима на охлаждане...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    15
    #52

    Re:DAIKIN NEXURA

    tony34al , благодаря! Но все пак сме в Бургас, конкуренцията е убийствена
    galinr , в Бургас няма парно.
    Kasap , като избираме кола гледаме да е не по-стара от 5 години, да е широка и дълга (без да е микробус) и сравнително икономична като разход и ако може и като поддръжка. Смяташ , че няма никакво значение, че външнто тяло е на север, където никога слънце не огрява и е на място, където става течение. Бих могла да измеря разликата в температурата на западната фасада на сянка и на северната.
    Има ли някой идея защо машината днес категорично ми отказва да включи икономичния режим. Опитвам многократно, не ебава(извинете). Въпреки това съм на 25 и няма никаква миризма. Явно компресорът не изключва.
    А икономичен ли е реално икономичният режимм щом компресорът ще върти постоянно?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #53

    Re:DAIKIN NEXURA

    vivi.vivi,не знаех че В Бургас са забранили локалното парно! Явно имате оправен кмет
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341502380[/time]_________________________________________________

    "Въпреки това съм на 25 и няма никаква миризма."-нормално е за жена на тая възраст да ухае приятно.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341498900[/time]_________________________________________________

    За външното тяло няма проблем.Естествено при зимно слънце малко губиш,но лятото печелиш.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341495420[/time]_________________________________________________

    "икономичен ли е реално икономичният режим".Да.Върти бавно с малък разход.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341491980[/time]_________________________________________________

    Пробва ли как се държи на обезвлажняване.За мен е по-добър режим.( по принцип,не конкретно)

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #54

    Re:DAIKIN NEXURA

    Има ли някой идея защо машината днес категорично ми отказва да включи икономичния режим. Опитвам многократно, не ебава(извинете). Въпреки това съм на 25 и няма никаква миризма. Явно компресорът не изключва.
    А икономичен ли е реално икономичният режимм щом компресорът ще върти постоянно?
    Икономичен не значи,че ще работи постоянно компресора в ниски обороти а ще му ограничи оборотите до средни и ще забрани високите .Ако вече си темперирала стаята само ще поддържа на ниски обороти и от икономичен режим няма нужда.И как разбра че не включва икономичен?На дистанционното не ти ли излиза символ с стрелка на долу?Прочети си упътването имаше нещо,че в някои случаи икономичен се самоизключва ако променяш някои настройки.


  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    15
    #55

    Re:DAIKIN NEXURA

    Натискам бутона "ECONO", но на дисплея такъв символ не се показва. В режим на охлаждане е, на 1 вентилатор. Не съм избрала "повишена мощност" (не съм луда да искам едновременно две противоположни неща) Уредът е работещ докато го правя. По-предния ден символът излизаше, вчера-не, днес пак излиза.
    Галине, фантазията ти работи мощно. Да те охладя малко. На 36 и половина съм.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Daikin Nexura
    От aruba_man във форум Климатици Daikin
    Отговори: 42
    Последно: 20-11-11, 18:12
  4. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  5. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе