Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 45
Like Tree3Одобрявам

Отопление на къща с Дайкин

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #16

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Хм една мисъл ми се върти та ще я напиша тук. Какво ви е мнението, става въпрос при налични финанси и възможност за монтаж, в помещения около и над 30кв.м. да се монтират два малки а не един голям климатик. По-добър комфорт, дефрости различни, подухвания, а май и на по-малките машини коефициента е по-добър.

    Мисълта ми е за голямото помещение да слоиш две малки клими!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #17

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Мега - всъщност и аз съм съгласен с теб,ама донякъде. Я виж колко струват подови 18ки на другите топмарки ! Аз не бих заменил комфорта на подовата 50 срещу нещо на Нокрията,каквото й да е...

    Петър - във всичко си прав.Само дето финансите излизат с 20-30-40 % в повече и хората обикновено се съобразяват с тая част...

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #18

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Мега - всъщност и аз съм съгласен с теб,ама донякъде. Я виж колко струват подови 18ки на другите топмарки !
    Това изобщо не коментирам. Просто тези дни ми се наложи с клиент да избираме между подова 50-ка на Дайкин и предвид цента, човека направо мина на 18-ка Daiseikai 5. Идеята ми е, че за тази цена има по-добра машина и това е Нокрията. За малките подови няма спор, че за цената си са супер.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #19

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Foregner - При тази добра изолация, а и зидарията е доста добра и дограмата също, единственото което ме притеснява в Дайкин са високите минимуми. При мен няма проблем, но изолацията не е добра. Ако направя наистина добра изолация бих сменил Дайкините с Тошиба и то винаги с по малки, макар и повече. Големите модели на Тошиба не ми харесват - максимума е малко над номинала, явно заради компресора. Маките модели обаче са супер - до 13ката включително.

    Peterstamov - Според мен това, за което говориш е по добрия вариант. Аз веднага бих сменил в 42м2, 50ката на Дайкин с две тошиби. Ще имам малко по висока номинална мощност, но много по висока максимална и предполагам с по ниските минимуми - по малка консумирана електроенергия. На дайкина мин му е 1,7кВт, докато на двете тошиби, ако са 5ци, общия минимум ще е 0.6кВт, а ако са 6ци - 1,2кВт. Да не говорим че затоплянето ще е много по равномерно, а и двата климатика ще работят на по ниска степен на вентилатора отколкото един по -голям!

  6. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #20

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    @Foregner още нещо важно. Ако ще е цялостно отоплението с клими, трябва да разхвърлиш цялата отопляема площ върху климите а не стая по стая. Мисълта ми е коридори, тоалетни, бани, санит. помещения нали и те ще се топлят. Смяташ нужните киловати за цялата квадратура(кубатура) и я разхвърляш в, по-възможност, повече и по-малки климатици!

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #21

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    ...в, по-възможност, повече и по-малки климатици!
    Това е хубаво, но къде ще му излезе края. Като дръпне чертата вложената сума ще бъде доста над предвидената. Това е при високия клас, но ако ги замени със средния може да стане номера. Зависи какви предпочитания има Foregner.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #22

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    3x MSZ-GE25VA за спалните защото ,са тихи а и за спални не трябва кой знае какви температури, една нокриа 14 за хола, и за кухнята може някоя 12-ка да помага ако не се справи нокриата в най-голямата зима примерно MSZ-GE35VA
    всичко : 8200 с монтажа.
    предполагам за 5 клими ще може да се пазариш за отстъпка.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    12
    #23

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Благодаря на всички за ценните съвети. Вече започва да ми се оформя някаква картинка и бих искал мненията на знаещите.

    В трите спални 3 х Daikin FVXS25F http://klimatici.biz/климатик-daikin-fvxs-25f.html

    Още един такъв за част от хола, плюс Daikin FVXS35F http://klimatici.biz/климатик-daikin-fvxs-35f.html за другата част.

    И последно още една 35-ца за трапезарията. Гледам, че и двата модела сега са на промоция и целият масраф с монтажите ще излезе около 10 250 лева без пазарлък за отстъпка за количество.

    За двете бани (4 и 6 кв. м) си харесах съответно ADAX VPS 904 KT http://klimatici.biz/vps-904.html и ADAX VPS 906 KT http://klimatici.biz/vps-906.html

    За бойлер умувам върху Дискавъри на Атлантик - http://boileri.bg/product/154/atlant...discovery.html

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #24

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Къде видя тея цени " на промоция " ? Направих една бегла сметка,за да калкулираш тази цена от 10 250 лв,би трябвало отстъпката от каталожните цени да ти е поне 10%.А ти тепърва говориш,че в тази цена няма отстъпка.
    Нормалната цена на 25ца е около 1630-1660 лв без отстъпки,а на 35 около 1900-1950.
    Само климите ти стъпват на 10 400-10 500 лв без монтажите,които са поне 800-1000 лв.Оттук вече може да искаш отстъпка. Ако някой ти продава нещо на промоцена,той вече се е свил бая в отстъпките си и едва ли ще клекне още заради теб...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    12
    #25

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Къде видя тея цени " на промоция " ?
    Дал съм линковете, но ще цитирам и цените - 25-ца - 1489 лв., 35-ца 1689 лв.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #26

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Добре си се ориентирал! Само имай предвид, че пред подовите е добре да има 1.5-2 метра постранство за да се развихрят.Че за последно видях подов дайкин монтиран на 40 см пред него плътно бюро ...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #27

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    може да хвърлиш едно око на новите ftxs-k за спалните http://mmc.bg/bg/catalogue_details.php?id=35&type=0

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    30
    #28

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Смело с FVXS-ите уникални машинки. В момента единия подписа, през ноща ни охлажда двете стай + 7кв антре. Пуснат е на 26градуса на 4 степен и не се мъчи. Преди това за да му помогне другия бачка 3-4 часа.

    Зимата в Пловдив (-26) бачкаха и двата нон стоп и най-голямата ми сметка беше 126лв. Подовите са супер и са уникално тихи.
    Лятото сметката за ток ми е в порядъка 30-50лв в жегите.

    Важен съвет - щом имаш възможности , направи си хубава изолация..по възможност не само външна - това е хубава инвестиция. Тогава си бачкат на минимум само - загряват ми стаята за 5 минути.

    По възможност сложи на къщата слънчев панел ...Голям кеф е да показваш среден пръст на ЕВН 300 дни през годината...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    12
    #29

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    По възможност сложи на къщата слънчев панел ...Голям кеф е да показваш среден пръст на ЕВН 300 дни през годината...
    Със същото удоволствие бих показвал среден пръст и на ЧЕЗ (колегите по картел в Софийско), но не съм сигурен за Княжево (където си е усойно), че ще става 300 пъти годишно.

    Всъщност никой нищо не казва за варианта термопомпен бойлер Дискавъри, за който писах. А ако никой не го ползва, сигурно не е нещо изключително, както си мисля... :rolleyes:

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    30
    #30

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от Foregner
    Със същото удоволствие бих показвал среден пръст и на ЧЕЗ (колегите по картел в Софийско), но не съм сигурен за Княжево (където си е усойно), че ще става 300 пъти годишно.

    Всъщност никой нищо не казва за варианта термопомпен бойлер Дискавъри, за който писах. А ако никой не го ползва, сигурно не е нещо изключително, както си мисля... :rolleyes:
    На вакумно-тръбните им трябва 4ч слънце през деня само..в леко облачно също си работят...ако уснойно не значи нон стоп сянка нямаш грижи...външните температури през зимата не им влияят въобще (моя даже е с изнесен на покрива водосъдържател ама с 70мм изолация)...сега даже се чудя дали да не му покрия панела наполовина...че водата ври и кипи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на еднофамилна къща - въпроси
    От reiner във форум Други начини за отопление
    Отговори: 146
    Последно: 08-02-16, 08:21
  2. Отопление на етаж от къща
    От rony67 във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-12, 20:38
  3. Газово отопление за малка къща ...
    От ocean133 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 31-01-11, 10:30
  4. Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща
    От div0t0 във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 23-04-10, 11:25
  5. Моля дайте съвет за отопление на къща
    От vladko33 във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 05-11-09, 08:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе