Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 45 от общо 45
Like Tree3Одобрявам

Отопление на къща с Дайкин

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    12
    #31

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Тази инсталация ми звучи доста интригуващо. Можеш ли да дадеш марка, модел, цена и капацитет на уреда. При мен не че е сянка нон стоп - слънце има, но Княжево не е Сандански - това имах предвид.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #32

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    аз колкото и да смятам солар не мога да го избия за по-малко от 6-7 години и при тия цени на тока за мен е без смисъл.
    инче ме ме блазни идеята за соларче...
    има повече логика в термопомпеня бойлер стига да не е безумно скъп като това в началото.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    12
    #33

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Въпросът с бойлера е доста дискусионен. Много хора намират термопомпените (като споменатия Дискавъри) или термосифонната слънчева система за прекалено скъпи. Така ли е в действителност?

    И в двата случая говорим за водосъдържатели от порядъка на 175 до 200 литра. "Нормален" български бойлер излиза около 1000 лева. Скъп термопомпен е около 2500 - 2700, а слънчевките се въртят около 1200 - 2500.

    Нормалният ще ползва целогодишно нагревател 3 kW, термопомпеният - 4-5 месеца 1,5 kW (когато външната t е под 5 градуса), а през останалото време 0,5 kW, а за слънчевите (говорим за вакуумно-тръбни колектори) не съм много наясно, но май консумира най-малко от всички. Ако не бъркам в тези цифри, май наистина е по-добре да се инвестира малко повече на старта - 1000 до 1700 лева отгоре.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #34

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    нещо подобно - само че какъв е този бойлер за 1000 лева?
    до към 120-150 литра са 200-220 лева. - ползва се цяла година
    термосифонче е към 700-800 - ползва се март до ноември 8-9 месеца.
    затворена соларна система от 1200 нагоре. - това да го ползваш 9- до 11 месеца в годината.
    термопомпа - сплит със бойлер до 5 или -5, предполагам до с монтажа 1500 лева не си струва да се дават. ерато имаха някакви... - също се ползва 10 месеца без двата най-студени.

    във всички случаи пак ти трябва обикновен прост ел бойлер за да дозагряваш водата.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #35

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Всички читави бойлери, тоест неръждавейка са към 1000 лв. за 150-200 литра.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    30
    #36

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Моя солар-термосифон (18 тръби и 150литра) струваше 1400лв (-20% енергийна ефективност) = 1167лв.
    Според мен средно за едно семейство над 2 човека, бойлер на ток си харчи над 30лв месечно...за повече сигурно е нагоре

    Всеки може да си направи сметка. Тази година поради ужасната зима, мъгла, облаци ..съм му включвал ел. нагревателя за 2 месеца някъде и то не всеки ден.

    При всички положения се избива до 4-тата година..ама благинката е голяма. Който има парно знае колко е хубаво да се къпеш по един час а с нормална 80-ка ......

    Предполагам, че някой маниаци на тема ЕЕ, биха го свързали и към миялната и пералнята..ама сигурно е бая игра да се регулира темп-а, за да не ги изпържи

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #37

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Що да е бая игра...Има си авт.смесители ,колкото искам,толкова ще е гореща водата към пералнята или миялната.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #38

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    не е на бг, но е челен бг опит.
    става номера но трябва и да си купиш миялна и пералня която имат вход за топла вода, аз потърсих само миеле ми поадна да има...
    иначе трябва да се ровичкат съществуващите.
    http://harizanov.com/2012/06/finding...lar-hot-water/

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #39

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Би трябвало доста фирми да имат модели с вход за топла вода. Преди климите работих в сервиз за бяла техника и отговарях за пералните. Още тогава са минали бая бройки по тоя тертип през ръцете ми. Няма логика вече да не се правят...

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #40

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Не знам за миялните, но пералните плакнат със студена вода и ако няма и двата извода вкарването само на топла вода е авантюра.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #41

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Нямат два извода...Имат си един Но си имат два ВХОДА ...Един за топла вода и втори за студената за плакнене.
    Шегувам се,разбира се

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    12
    #42

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Заинтригувахте ме с дискусята за миялните машини с възможност да се включат към системата с топла вода. Преди точно 10 г. дотъркалях в София една Brandt от Швейцария, която си работи безукорно и до днес. Далече е от енергиен клас А заради годината на производство, но разходите й са следните (цитирам по памет): за нормална програма (говоря за машина стандартен размер, не мини) - 1 -1,2 kW/ч и 15 л студена вода. Цикълът е към 65-70 минути.

    Ползваме я средно 3-4 пъти седмично и, честно казано, не виждам при тези показатели къде е смисълът да й се правят каквито и да е подобрения. Да не говорим, че с такива сигурно се отдалечаваш от условията по гаранцията. За пералнята не споменавам, защото изобщо не съм в час, но също ми е интересно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    30
    #43

    Re:Отопление на къща с Дайкин

    Ти си сложи FVXS-четата и термосифон, пък уредите може да ги оставиш на ток...няма да фалираме "такива стратегически инвеститори, като ЕВН и ЧЕЗ" я....

    Подхвърлих темата само за нищене..иначе може би имало файда в разни големи хотели и прочие...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    12
    #44

    Отговор: Re:Отопление на къща с Дайкин

    Здравейте,
    Реших да посъживя темата, защото тежкият ремонт е вече зад гърба ми и дори успяхме да се нанесем ударно в Княжево през ноември. В крайна сметка реших отоплението по следния начин - за хола (35 кв. м.) 2 броя Daikin FVXS25F/RXS25K, същите машинки за две от спалните (16 и 17 кв. м.), за кухнята (25 кв. м.) Daikin FTXS35K/RXS35K, конвектори Adax за третата спалня (16 кв. м. 2 kW), която не се използва постоянно и двете бани (6 кв. м. 600 W) и 4 кв. м. 400 W. Изолацията е 10 см графитен стиропор, дървена дограма със стъклопакет "4 сезона" и дървени капаци на всички прозорци.
    Засега сме много доволни от направения избор, климите работят на 22-23 градуса, безшумни са и топлят идеално. Сметките за ток са под очакванията ми - 245 лева за декември и 287 за януари - това е за два етажа, като отопляваме и 3 коридора. Топлата вода я решихме с термопомпен бойлер Explorer на Atlantic 270 литра, който определено е приятната изненада - за януари термопомпата е работила 265 часа (консумация 0,5 - 0,6 kW/h), а нагревателят 6 часа (1,8 kW/h). Настроен е в автоматичен режим и t на водата 62 градуса, а сметката по новите цени на ЧЕЗ за месеца е около 25 лева. При тези показатели ще отпадне идеята ми за включване и на соларен панел.

    Поздрави и благодарности на всички, които помогнаха с компетентни мнения докато правех избора на климатиците и се ориентирах в материята!

    estqwerty, babati и Иван Вълков харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #45

    Отговор: Отопление на къща с Дайкин

    Да спомена впечатления за 3бр. Daikin FTXS35K/RXS35K на един приятел, който ми се оплака. 2 от тях бяха замръзнали тук в големите студове/-10 -18/ и перката на външното тяло започнала да удря в отвора й. Техниците му казали, че наслоения лед я е повдигнал. Той по негово желание е искал пък да му сложат PVC приставките за тавичката където се оцежда външното тяло и причината може да е тази. Единия от тези въпросните взел да дава и грешки, които след рестарт се оправяли за кратко. След затоплянето обаче всичко е наред

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отопление на еднофамилна къща - въпроси
    От reiner във форум Други начини за отопление
    Отговори: 146
    Последно: 08-02-16, 08:21
  2. Отопление на етаж от къща
    От rony67 във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-12, 20:38
  3. Газово отопление за малка къща ...
    От ocean133 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 31-01-11, 10:30
  4. Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща
    От div0t0 във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 23-04-10, 11:25
  5. Моля дайте съвет за отопление на къща
    От vladko33 във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 05-11-09, 08:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе