Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 83
Like Tree14Одобрявам

зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #31

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Спокойно това е инверторен климатик и точно това му е работата да не спира да духа различно топло зависи от градусите.
    Ако измериш температурата на въздух която излиза от климатика ще е различна при зададени 21 или 24 градуса.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #32

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    biro, по-скоро човека казва, че спира да вдига след 21 градуса и си остава там.
    Явно някой от термометрите не му е верен.

    valen79, FTXN като достигне температурата си сваля мощността, а не изключва.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #33

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Такъв им е алгоритъма на работа на дайкините.Достигнат ли разлика от два градуса под зададените в режим отопление намяляват оборотите и се опитва да достигат зададената температура в следващите 2-3 часа постепенно.Лошото е че този алгоритъм, не отчита, че докато достигат плавно температурата външната температура зимата не е статична, а след 17,00 часа обикновенно има рязък спад с над 3-4 градуса на външната температура и те отново включват на повече обороти, достигат 2 грауса под зададените и отново "се кротват" за да се опитат плавно да достигнат зададената температура и така " си играят " на догонване" цяла вечер ...

    При фуджицу в началото имаме много силно развъртане(в немалка част съпроводено със силно жужене на компресора на външното тяло) и след като достигнат температурата се кротват спокойно.При правилно оразмеряване темературата се достига за 20 до 50 минути.При първоначално включване и неотоплявано до тогава помещение макар и стените да са студени температурата се достига за 2 до 4 часа, но тъй като стените са студени климатика намалява малко оборотите и работи на номинал или малко под номинал докато стените се сгреят и тогава минава на минимална консумация за определения модел и в зависимост от топлозагубите на помещението.

    Това са моите впечатления от дайкина и двете ми фуджица.
    Този пост е редактиран от justify; 10-12-12 в 14:52.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #34

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Да, точно така работи Дайкин. Вечер, когато вентилатора е на AUTO, непрекъснато си играе с оборотите на турбината.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #35

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Благодаря за отговорите! Вечер като се приберем от работа го включваме и той сравнително бързо загрява, но след 3-4 часа работа остава примерно на 20,5 до 21 гр. при зададени примерно 22 гр. и затова и не изключва. Както и да е благодарение на вас ми се изясни.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #36

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    При този начин на експлоатация/спиране-пускане/няма как да очакваш да ти е топло. А и сметките ти за ток ще бъдат големички и да добавя - живота на машината не особено дълъг!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    66
    #37

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Режима "няма никой в къщи" реално ти позволява да направиш още едни настройки на температурата и най-важното - вентилатора. Пък си ги ползвай за каквото искаш. Никой не е казал че трябва да си в къщи при тези настроийки.
    "Неудобството" му е че трябва ръчно включване.
    Аз него ползвам и ме е много яд, че го няма на подовия.
    Да попитам,малко късно,но.....как и по какъв начин като е в режим,,няма ме в къщи,,може да се настройва климатика?Признавам си,че съм бос,даже и гоглав в тая област/климите/,но се надявам да съм избрал точния климатик.За сега съм доволен,няма нищо общо с ,,панасоника,,въпреки,че и той би трябвало да е добър,като четох параметрите,пък и цената не е ниска за 9-ка.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #38

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Натискаш Home Leave, задаваш градуси и вентилатор. Когато се прибереш натискаш отново същото копче и той се връща към предишния режим. Когато излизаш натискаш HL и той ще изпище запаметените вече параметри.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #39

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Здравейте! Някой може ли да ми каже колко трябва да е изходящата температура на този климатик или на подобен модел? Външната температура днес е 1*с, измерента температура на изхода на климатика при зададени 30 гр. и вентилатора на макс ми отчете 43 гр. Нормално ли е това според вас и дали има нужда да се допълни с фреон. Съжалявам за тъпо зададените въпроси, но съм лаик в тази област. Благодаря предварително!

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #40

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    А колко е входящата? Що не си оставите машините да си работят. Какъв е тоя мерак да ги ръчкате непрекъснато.
    Имаш ли някакво обективни оплаквания относно топленето? Поддържа ли зададената температура?

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #41

    Re: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    А на вход е колко? Или входа е без значение за изхода.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #42

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Тони, защото при зададени 24-25 градуса ми духа хладно на главата и в стаята дори и при зададени 26-27 гр. не става повече от 21-22 гр. максимално. Жената постоянно реве че духа хладно и че и е студено, на мен ми е ок, но все пак е неприятно. Казах, че съм лаик в областа,как да замеря входа, къде да сложа термометъра?

    - - - Обновено - - -
    smqnab одобрява това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #43

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Отгоре върху машината! Сложи го на 22-23С и на AUTO вентилатора. Клапата по средата/нито най горе, нито най долу/ и го остави да си работи.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #44

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Тони,направих това което ми каза. След около час работа на машината термометъра ми показа 25 гр. И сега какво?

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #45

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    А каква е темп в стаята и как/къде я мериш?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?
    От кубинеца във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 29-08-12, 19:52
  2. Отговори: 32
    Последно: 05-03-12, 15:11
  3. Отговори: 3
    Последно: 18-01-12, 12:46
  4. DAIKIN FTXS35G за помещение 30 м2
    От Icofen във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 07-09-11, 22:27
  5. Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²
    От cheto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 43
    Последно: 09-01-11, 00:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе