Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 83 от общо 83
Like Tree14Одобрявам

зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #76

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Благодаря Ви за отговорите, момчета!
    Alexi , и аз мисля така, мисля, че и датчика може да е здал багажа.
    Но моля кажете ми като дойде тоя какво да следя при работата му? "Налягането в системата по време на работа не е константна и зависи от много фактори" както казаAleksandars , но дайте нещо ориентировъчно за налягането примерно на зададени 30 гр. и всичко на мах, външна температура 5 гр. и входяща 25

    Никой ли не знае, нали има специалисти тук?

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от valen79; 20-12-13 в 14:34.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #77

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Никой ли не може да помогне по горния коментар?
    Има ли някой таблица за изменение на мощноста в зависимост температурите т.е там при - 5 гр., -10 гр. и т.н на този климатик?
    Благодаря!

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #78

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    rx50кеф-че
    tcm135-195568.pdf

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #79

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    estqwerty , много благодаря!

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #80

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Цитат Първоначално публикувано от valen79 Виж публикацията
    Здравейте, отново в моята тема! Надявам се да не ставам нахален с питанията си относно моята машина. Имам отново проблем който искам да разреша(или да си го обясня).Имам няколко питания към специалистите и съответно мойте измервания и наблюдения :
    1. Когато увелича градусите от дистанционното примерно от 20 на 25 гр., в стаята по данни от 2 термометъра е 20 гр и започва да излиза топла струя която не трае повече от 20 -тина минути, термометрите показват пак 20 гр. и така цяла вечер не помръдват. Вентилатора е на AUTO постоянно работи на високи обороти, а изходната струя е хладна и е около 36 гр. Нормално ли е това?
    2. Възможно ли е вътрешния тем.датчик да е повреден, защото като измеря изходящата температура при зададени 30 гр. на дистанционното и вентилатора на 5 степен при старт е 49 гр. външна т. е 6 гр. на входа на в.тяло е 21 гр. и температура на стаята 17 гр. след 10 мин. става 43 гр., след още 20 мин става 40 гр.Така държи до един час и след това го ставям на 26 гр. и струята става студена- 36-37 гр. при входяща 24.5 гр. а в помещенито е осезаемо хладно и цяла вечер не може да "докара" повече от 21 гр.
    3. Какви са предполагаемите причини според вас? - налягане(фреон), тем датчик, компресор, тръбен датчик?
    4.Ще викам техника дето ми го монтира тези дни и трябва да с ваша помощ да бъда добре информиран, затова ако някой знае какво трябва да е налягането по манометри да сподели?
    Благодаря на всички, който разсъждават с мен и ми дадът съвет!
    още в т.1 е проблема. поне за мен. тия 20 градуса на които е настроен. вдигни го на 22 и не го смъквай.

    в т.1 и т.2 :
    това че духа "хладно" е нормално - достигнал е температурата която си му задал и само потдържа. няма за какво да духа "топло" - нямаш загуби които да наваксва и за това не се напъва. ако искаш да духа "топло" намали скоростта на перката.
    стените и стаята е нормално да ти са 17 градуса след като започваш от 20 да вдигаш. за да се стопли всичко трябва да минат ден два.

    т.3 и 4 основно нещо което може да гледаш са не фреоните а консумацията на машината.

    за "топло" духане (това ми хареса) разкарай авто режима, намали вентилатора на 1ва или втора степен, дай поне градус два нагоре. остави го да поработи ден. клапите насочени към теб. ще се получи лек дисбаланс в температурите в стаята ако щеш - при климатика ще е по-топло но пък ще има и за какво да работи, а не да се кротва. по важното е че и при теб ще е топло. ще усещаш разликата от околният въздух в стаята.
    а и още няма за какво да духа топло - няма какво да топли. загубите на помещението зависят много от потдържана температура в него, е немците живеят на 19 в пасивните си къщи, ако искаш да качиш загубите просто вдигни градусите. вярно ще се врътне и електомера, но пък колко повече ще изгориш? за всеки киловат получаваш три - трябва и ток да се гори - малко повечко, прекаляваме с икономиите.

    с дайкин трябва да мине време да се научиш да живееш - мен ми трябваха 2 години
    valen79 и mirandi харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #81

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    estqwerty , Благодаря ти!
    Вчера като се прибрах дадох вентилатора на втора, перките да се движат нагоре-надолу и градусите на 25. След 30 мин. в стаята стана почти 24, след това го оставих на 24 при съштите условия и цяла вечер, както и сутринта като се събудих термометрите показаха 23 гр. Явно доста трябва да си играеш с тези Дайкини докато ги разбереш.
    Благодаря на всички който се намесиха в темата ми!

    п.п estqwerty , сега като се замисля за "топлото духане" и на мен ми стана забавно!
    Приятен ден!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #82

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Цитат Първоначално публикувано от valen79 Виж публикацията
    ,
    Вчера като се прибрах дадох вентилатора на втора, перките да се движат нагоре-надолу и градусите на 25. След 30 мин. в стаята стана почти 24, след това го оставих на 24 при съштите условия и цяла вечер, както и сутринта като се събудих термометрите показаха 23 гр. Явно доста трябва да си играеш с тези Дайкини докато ги разбереш.
    Благодаря на всички който се намесиха в темата ми!
    Да, знаех си че машината няма проблем...
    valen79 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #83

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    tony34al, благодаря ти за съвета, има ефект!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?
    От кубинеца във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 29-08-12, 19:52
  2. Отговори: 32
    Последно: 05-03-12, 15:11
  3. Отговори: 3
    Последно: 18-01-12, 12:46
  4. DAIKIN FTXS35G за помещение 30 м2
    От Icofen във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 07-09-11, 22:27
  5. Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²
    От cheto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 43
    Последно: 09-01-11, 00:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе