Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 79
Like Tree45Одобрявам

Дефрост при FTXS50J

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #46

    Re: Дефрост при FTXS50J

    Пишa тук, зaщото стaвa думa зa дефрост, кaто цяло мaй достa близaк при всички Дaйкини , било то в която и дa е серия. Днескa говорих с хорaтa монтирaли моят FTX JV 25 и ми кaзaхa, че софтуерно под -5 минaвaл нa времеви деврост , който бил през 28 мин. По - тъпa логикa не съм виждaл. Кaк може когaто влaгaтa нaмaлее тогaвa дa слaгaт тaкaвa логикa зa дефрост. Ще съм блaгодaрен, aко някой ме нaсочи към стaбилнa 9-кa или 12-кa с добър дефрост , нисък минимум и висок мaксимум. Блaгодaря предвaрително.
    smqnab одобрява това.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #47

    Отговор: Re: Дефрост при FTXS50J

    Цитат Първоначално публикувано от dokkito Виж публикацията
    Ще съм блaгодaрен, aко някой ме нaсочи към стaбилнa 9-кa или 12-кa с добър дефрост , нисък минимум и висок мaксимум. Блaгодaря предвaрително.
    Зависи с каква сума искаш да се разделиш...
    1. Toshiba RAS-137SKV-E3
    2. Toshiba RAS-10SKV2-E
    3. Toshiba RAS-10SKVR
    4. Toshiba RAS-B10SKVP-E
    5. LG H09MW
    6. Toshiba RAS-10SKVP2-E
    Този пост е редактиран от gnf; 31-01-13 в 00:29.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #48

    Отговор: Re: Дефрост при FTXS50J

    Цитат Първоначално публикувано от dokkito Виж публикацията
    Пишa тук, зaщото стaвa думa зa дефрост, кaто цяло мaй достa близaк при всички Дaйкини , било то в която и дa е серия. Днескa говорих с хорaтa монтирaли моят FTX JV 25 и ми кaзaхa, че софтуерно под -5 минaвaл нa времеви деврост , който бил през 28 мин. По - тъпa логикa не съм виждaл. Кaк може когaто влaгaтa нaмaлее тогaвa дa слaгaт тaкaвa логикa зa дефрост. Ще съм блaгодaрен, aко някой ме нaсочи към стaбилнa 9-кa или 12-кa с добър дефрост , нисък минимум и висок мaксимум. Блaгодaря предвaрително.
    Дори малко са го надценили .:rolleyes: Софтуерно минава на времеви дефрост под 0 градуса. Ако беше под -5 щеше да е добре.
    Препоръчвам msz-ge25va като най-близък по цена с FTX25.... Без излишни дефрости, изключително тих .
    Освен това може да доплатиш за FTXS20/25... и да върнеш този Убавец, ако се съгласи търговеца. При FTXS25 ... например има контролен дефрост под нулата през 4 часа ( 240 мин) , което не е толкова фрапантно.
    Този пост е редактиран от dimon; 31-01-13 в 11:33.
    smqnab одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #49

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Незнам дали е под 0 гр. или под -5 гр. , но аз съм забелязал, че под 0 прави дефрости по различно време. Случвало с ее да са през 30 мин. , през 50 мин. и през около 2 часа .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #50

    Отговор: Re: Дефрост при FTXS50J

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    При FTXS25 ... например има контролен дефрост под нулата през 4 часа ( 240 мин) , което не е толкова фрапантно.
    Но винаги има риска да получиш катоя моя, където дали е +2 или -15 все си прави дефрост на 50мин
    smqnab одобрява това.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #51

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Щом твоя прави това, а други не го правят, най вероятно причината да не е в машината, а в нещо друго. Това е елементарна логика. Може би отопляем обем, големи загуби, разположение на външно тяло, начин на експлоатация на машината и т.н. А най вероятно е комбинация от няколко такива условия.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #52

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Цитат Първоначално публикувано от valen1 Виж публикацията
    Фиксирано време от 40 минути и нагоре между разскрежавания под определена външна температура си е стандарт при големите машини. Вкарали са в програмата логиката от големите машини.

    Заложили са на сигурността пред перфектността, дори и това да е съпроводено с малко по-голям разход на ток. При играта на сигурно живота на компресора е по-дълъг и грешки са невъзможни, докато не така стоят нещата при опитите за перфектност. Този подход по твърдо определено време идва от десетилетията опит на всички производители и това е стандарт.
    Това което си написал наистина ли го вярваш? Малко по-голям разход!!! А къде е комфорта?
    smqnab одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #53

    Re: Дефрост при FTXS50J

    Комфорта на курорта

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #54

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Като не ви харесват Daikin-ите не ги купувайте. Производителят дава гаранция за продукта си. Написвайки по този начин програмата за дефрост си гарантира, че няма да възникнат проблеми и да дефектира скъпа част. Производителя не е виновен, че слагате климатици с недостатъчна мощност за съответните помещения и те се скъсват от дефрости, през което време температурата в помещението спада осезаемо.

    Да не изместваме темата. До сега не се говореше за комфорт, а за излишното според някой харчене на пари, защото по негова преценка дефроста бил неоправдан. Броим стотинките. Около дребните сметки пак се въртим. Климатика изхарчил неоправдано за месеца 2 лева в безсмислени (според някой) дефрости.
    Този пост е редактиран от valen1; 01-02-13 в 01:28.
    Aleksandars и tony34al харесват това.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #55

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    На криф клим - помещението му пречи...
    bobovo, Mega и smqnab харесват това.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #56

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Тук май има доста хора, които са по-добри инженери от конструкторите на Дайкин! Моят е К2У и не дефроства излишно. По мое лично мнение, конструкторите са измислили алгоритъма така, защото са имали нещо впредвид. Друг въпрос е, че Дайкин имат толкова много модели и едва ли всички се държат така. Просто трябва да се подбере точния модел и да е правилно оразмерен. Отделен въпрос е, че тук при нас рядко някой ще ти даде компетентна и точна информация, а по-скоро ще гледа да ти продаде някакъв климатик.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #57

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    проблема е че се рекламират че имат лаборатория за да изпитват машината при всякакви температури и рекламират интелигентен дефрост - това поне за алтермите, но като знам как се пише софтуера за климите с копи-пейст, 99% съм сигурен че са го пейстнали и в чипа алтермата.

    колкото до комфорт че се спомена по-горе при мен не пада и с половин градус температурата по време на дефрост, просто е неуютно когато си се сврял под топлата струя и спре да духа, но се свиква.

    може и да е от зимата. то тая година никой който е с нов климатик няма да разбере дали ще го топли и ще е пълно с доволен народ, който ще изреве догодина. две 3-4 дневни захлаждания до -15-тина, а е 1 февруари, има няма още 28 дни и влизаме в преходен сезон. наздраве Трифони и майстори, все пак е петък - отивам да се подготвям за празника.

    <a href="https://www.youtube.com/watch?v=UwdRFukROYA" target="_blank">

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #58

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    [QUOTE=valen1;608753]QUOTE]

    АКо беше прочел внимателно какво съм писал, щеше да видиш,че проблемът изобщо не е в помещението защото дори при наличието на втори отоплителен уред, който принуждава климатика да започне работа на on/off поради превишаване на зададената температура, дефроста си остава постоянна величина и нищо не е в състояние да ги промени

    Идеята беше да се види дали всички FTXS50 -ки г правят това или проблема е в моята машина, защото за FTX вече е ясно,че така е написан софтуера
    smqnab одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #59

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Мерцедеса явно трябва да спира на всеки километър да зарежда. Бива бива осакатяване ама те прекалиха. Как може климатик от такъв клас да размразява по време. Това води до дискомфорт вдигане на сметките за ток и не на последно място намаляне ресурса на климатика.Тези термо шокове които понася през 30-50 мин. смятайте колко са за ден седмица месец.
    Този пост е редактиран от chachoto; 01-02-13 в 11:46.
    smqnab одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #60

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Колкото повече чета, толква повече се отчайвам. Преди години съм чувал само добри отзиви за Дайкин. Сега първо се убедих сам с FTX JV , а и вече отзивите за марката са все по- лоши от потребителите. Някъде бях чел из гугъл , че Дайкин свалили драстично цените на климатиците си за България. Това било показвало коолко сериозна фирма били и се нагаждали към пазара и възможностите на държавата ни. О.К , но ето , че сега са налице оплакванията от нас потребителите. Относно за лабораториите май само големите климатици си тестват ,които са за централна климатизация и май само те са останали стабилни на марката.
    smqnab одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Скорост на вентилатора и дефрост
    От ATM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-01-15, 20:50
  2. LG LS - J0761NH не прави дефрост
    От esso във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-14, 20:36
  3. Panaconic RE-12 GKE, дефрост
    От choki_ip във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 01-02-12, 16:47
  4. Дайкин FTXS50J Proffesional или Фуджицу AWHZ 18 LB(нокрия)
    От Румен1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 24
    Последно: 01-09-11, 16:14
  5. GE35VA дефрост
    От pdontcheff във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 02-02-11, 23:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе