Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 79
Like Tree45Одобрявам

Дефрост при FTXS50J

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #31

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Ами преди да ги викна да сменят платката правише абсолютно ненужни дефрости точно на 50мин без да има изобщо заскрежаване и без да капва и капка вода след дефростаСега е топло и не мога да преценя има ли подобрение. Онзи ден като валя сняг си дефростваше, ама да кажем влажно е било пък и питата поне ставаше бяла преди него
    smqnab одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #32

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    с означение RXS50G2VB1

    justi ако не е проблем направи едно фото. и честно надявам се да си спомняш правилно.
    днес вчера и днес пообиколих няколко магазина, продават подовия с "RX" външно.

    иначе с дефростите мисля че съм открил златната среда - зададени 22 градуса, може и аз да съм свикнал вече но тази зима не ми правят впечатление - хващал съм един два, но то и зимата е такава.
    това за ftx-a. нокрията прави друг номер но това в друга тема.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #33

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Моят е от първите.Ще снимам лепенката, на която пише точно модела и ясно е записано "made in Chech Republic"В единият край леко е отлепено едното ъгълче, но лятото след 14.00 часа точно тази част т южна и я пече постоянно слънцето, та е нормално когато няколко лета когато на слънце темературата е над 50 градуса да е почнала да сдава багажа/се отлепя.Убеден съм че е RXS, защото няколко пъти гледах.След 17'00 часа ще има и снимка.

    Означенията съм ги гледал много внимателно когато го купувах тогава с това означение се продаваха външните тела.Ето от сервизното на дайкин означенията:

    FVXS_001.jpgFVXS50F2V1B_001.jpg

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #34

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    уха до 8.1 киловата вдига!
    браво!

    ето и сравнение м/у по-новите g и обикновеното rx.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #35

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Както е видно едно и също външно е слагано както на FTXS така и на FTX .Разликата идва от софтуера и вътрешния топлобменник.Стана като при автомобилите-всяка година нов дизаин със стар двигател ...

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #36

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Аз лично не виждам проблем, ако клиента е информиран какво точно получава. Надявам се, че не се касае за некоректна търговска практика.
    gnf одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #37

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    хахаха готов съм за чип тунинг ама новия фейслифт не ме кефи.
    е панасоник с един зелен диод се скъсаха да продават - и правилно са позиционирани машините...
    ако ще правят нещо ще е тази година, ще ги натиснат новите правила да направят нови 50,60 и 71-ца с клас А.
    предполагам вече са готови, само трябва да изчакаме новия каталог.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #38

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Да това си пише и на моето тяло
    Външното на FTXS е с двоен топлообменник, не знам дали и при FTX е така.То тогава какво излиза,че даваш 1000лв повече заради един седмичен таймер-много тъпо
    Иначе снощи в Бояна беше 4 градуса работи си цяла нощ без да спира при положение,че валя и дъжд и си поддържаше темепературата с много приличен разход.Защо обаче стават тези мизерии като стане 0 градуса не знам!
    smqnab одобрява това.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #39

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Не е само софтуера.Вътрешното на FVXS e изработено в Япония в завод на дайкин.Не знам дали новите подови(Nexura) са made in Japan, но старите са.Вижте в страницата на MMC да видите колко струва вътрешно тяло на FVXS серията =1450 лв без ДДС, тоест вътрешното е повече от 60% от цената на климатика.Това всъщност е част от заплатата на някой японски работник-там се заплаща какато подобава Вашата заплата в сравнение със средната в света , а не както се заплаща в България.Просто закупувайки този климатик, вие трябва да сте с ясното съзнание, че плащате поне 20% от месечната заплата на някой работник в заводите на дайкин в Япония.
    Цената на вътрешното тяло на 50-ка FTXS които се произвеждат в Чехия е 775 лв без ДДС, тоест 50% от цената на подовия FVXS...

    Ето и обещаните вчера снимки.не са много добри, но са правени по тъмно, с главата надолу при изкуствено осветление:
    CAM_0292.jpg
    CAM_0291.jpg
    Както и да е.Аз приключих отдавна с дайкин, просто това са фактите.В днешно време не е добре за собствените ви финанси да се доверявате изцяло на когото и да е, а на търговец още по-малко-той(търговеца или съдружниците/акционерите му) се интересуват от голями печалби, а това става с много продажби ...
    Този пост е редактиран от justify; 23-01-13 в 19:05.
    tanatos и smqnab харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #40

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Аз също години наред бях супер доволен от старото поколение Daikin FTXS/D и G, обаче с тези новите серии J и там другиоте букви са много по-зле.За надежност не мога да кажа, това ще си проличи след 5-6 години сигурно.Нядявам се поне там да няма компромиси защото ако е така, наистина марката ще отпадне като водеща сред климатиците
    smqnab одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #41

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    как ще отпадат те се борят за първите места?
    как чакам каталога за 2013 да видя какви сКОП-ове са наслагали на старите машини.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #42

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Те ако бяха старите, човек да си затвори очите, ама....

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #43

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    В другата тема АРУБА пусна три каталога.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #44

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Ново продължение на тема дефрост
    след смяната на платката ниакъв ефект
    Вчера направих следното
    сложих го на 18 градуса, пуснах и една духалка при което климатика започна да работи на on/off принцип.Първото странно нещо бе,че докато работи си харчи почти киловат( не знам дали е нормално това), обаче тук идва вече най-тъпото дори и при този начин на работа на климатика при условие,че не вижда никакъв зор той пак си спира на 50мин.Това при ясно време и температура -3......
    Дали да ги викам да го свалят и да си го пращат някъде за проверка
    smqnab одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #45

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Според мен трябва да престанеш да се занимаваш с климатика. Нещо си се вманиачил по този дефрост. Фиксирано време от 40 минути и нагоре между разскрежавания под определена външна температура си е стандарт при големите машини. Вкарали са в програмата логиката от големите машини.

    Заложили са на сигурността пред перфектността, дори и това да е съпроводено с малко по-голям разход на ток. При играта на сигурно живота на компресора е по-дълъг и грешки са невъзможни, докато не така стоят нещата при опитите за перфектност. Този подход по твърдо определено време идва от десетилетията опит на всички производители и това е стандарт.
    Този пост е редактиран от valen1; 30-01-13 в 20:01.
    frescor и dmilkov харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Скорост на вентилатора и дефрост
    От ATM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-01-15, 20:50
  2. LG LS - J0761NH не прави дефрост
    От esso във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-14, 20:36
  3. Panaconic RE-12 GKE, дефрост
    От choki_ip във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 01-02-12, 16:47
  4. Дайкин FTXS50J Proffesional или Фуджицу AWHZ 18 LB(нокрия)
    От Румен1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 24
    Последно: 01-09-11, 16:14
  5. GE35VA дефрост
    От pdontcheff във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 02-02-11, 23:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе