Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 79

Дефрост при FTXS50J

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #61

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    И климатиците дайкин за японския пазар със сигурност са добри машини, защото са с ниски минимуми и високи максимуми дотигащи до 9-10 кв в режим отопление.Просто при нас в Европа изглежда се "гони" продадена бройка и оттам печалба, а на тяхния пазар печалбата задължително минава през качеството.Тоест ние сме един вид потребители на които продават "конфекция" и е важното да има голями обороти ...

    Този проблем с дефростите е поне отпреди 2 години и засега не виждам производителят да е напривил нещо по въпроса.Такива оплаквания за чести ненужни дефрости и недостига на мощност в режим отопление в резултат на размразяването има и в шведския форум и също са отпреди 2-3 години: С новите DAIKIN (FTXL) и стегнати размразяване!-това им е най-дългата тема в шведския форум ...

    Това обаче не е единственият проблем на дайкин-тази зима в нашия форум имаше обявен проблем с пробит от ръжда компресор на дайкин поради образувана влага в кечето около компресора на външното тяло .Това обаче за Норвежкия форум не е нов проблем:http://translate.google.bg/translate...ed=0CDAQ7gEwAA (в подфорума "термопомпи въздух-въздух", на третата страница в тема "Daikin качество???" последният отговор от темата -вижте датата когато е "констатиран" от съфорумеца с никнейм Tor ).

    Не виждам смисъл сами да си "триете главата с пепел/сол" нито да се отчайвате .Ако можете сменете климатика с друга марка с подходяща мощност, ако не радвайте му се все пак пари сте дали за него.
    Дори да не сте похарчили достатъчно добре парите си за климатика, не "си харчете нервите" защото тях няма кой да ви ги върне.Направете най-доброто с оглед на ситуацията, пък оттам нататък какавото е такова...
    Този пост е редактиран от justify; 01-02-13 в 13:04.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #62

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Ако температурата е под 0-лата и дефроста е на 28мин. с продължителност около 7 минути тези 2 лева ще ги думне точно за 3 денонощия и 8 часа. Ами ако е 20 денонощия под нулата?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #63

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Общо взето Дайкин се осират с тая политика за Европа като цяло.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #64

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Цитат Първоначално публикувано от dokkito Виж публикацията
    Дайкин свалили драстично цените на климатиците си за България. Това било показвало коолко сериозна фирма били и се нагаждали към пазара и възможностите на държавата ни. О.К , но ето , че сега са налице оплакванията от нас потребителите.
    Преди време някй беше сложил цените за Италия - ами нашите подови в лева са колкото техните ама в евро а уж моделите са едни и същи. Така че наистина може да има някакво нагласяне към пазара.
    Обаче пък от друга страна защо вдигнаха GV-тата с по 600-700 лева тука?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #65

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Почти всички цени на уреди черна техника за БГ са така евро-лв . Резервните части за БГ са също по-евтини. Ако бяха на същите цени като в Европа щяха да се купуват с клизма.
    А що се отнася до Италия - там навярно се ползват само за охлаждане. Дори и да се топлят там дефростите нямат отношение към работата.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #66

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    ... проблем с пробит от ръжда компресор на дайкин поради образувана влага в кечето около компресора на външното тяло...
    мерси за поста - на пролет ще го отворя да упгрейдвам , а и да видя на какво дередже е.
    мисля да пробия дупки в тавата и да скъся кечето. може и някой метър нагревател да му навия на компресора.
    определено зимата си тече от под компресора когато се напълни тавата с лед.

    резерните части как варвят за дайкин? колко е един компресор примерно?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #67

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    колко е един компресор примерно?
    Не питай...
    Скоро демонтирахме дайкин, точно с пробит компресор заради ръжда.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 02-02-13 в 15:05.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #68

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    estqwerty "лечението" на този проблем с ръждата по компресора го виждам по -скоро по следния начин:

    1. отваряне на външно тяло и махане на кечето около компресора
    2. ако има ръжда използване на преобразувател за ръжда
    3.след изсъхване на преобразувателя "мазане" с миниум или друг вид "предпазител" от ръжда
    4. след изсъхване на миниума пръскане със някакъв вид издържлива високотемпературна боя или лак които да предотварят достъпа на влага до метала.Продават такива спрейове-бои на които пише че са до 600 или 800 градуса издържа боята(не си помням точно).
    5. отново "завиване" на компресора с кечето и затваряне на външното тяло.
    Този пост е редактиран от justify; 02-02-13 в 15:00.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #69

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    estqwerty "лечението" на този проблем с ръждата по компресора го виждам по -скоро по следния начин:
    Не знам, дали си наясно колко абсурдно звучи това - купуваш си Мерцедесът и започваш да го обикаляш всяка събота /пред блока/ с гресьорката - като дванайсетак през 70те.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #70

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Определнията за това кое е "мерцедес" или не, просто не ме интересуват.Също и "абсурдното звучене"-ако не помагат по някъв начин не виждам защо изобщо да се спами.От "злорадстване" или обявяването на ноторно известни факти полза не виждам за никого.Чувствата и фенщината са излишни, полезени са само разума и логиката.
    Проблема с ръждата по компресорите на дайкин съм го отбелязал във връзка с проблема с размразяването и най-вече да се знае че го има и този проблем.

    Аз определено имам няколко фаворита измежду автомобилните марки.Така съм и при климатичните марки.Това се "доказва" от подписа ми във форума.Не съм нито "за" нито "против" дайкин-старая се да бъда обективен и неемоционален доколкото това е най-прекият път към истината.

    Така че се придържайте към разума и логиката в разговора и към предмета на дискусията в съответната тема.
    Този пост е редактиран от justify; 02-02-13 в 18:43.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #71

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Их, какъв хубав моабет си правехме преди, пък сега ми звучиш като некой модератор...
    Ама съгласи се, че всяка една марка с претенции не бива да допуска пропуски с ръжда, софтуер, дефрост, шум или друго.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #72

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    1. Съгласен.
    2. Не ми се иска някой съфорумник върл фен на дайкин да "ти се върже" и да настане поредното "мазане" в темата и "плювни" измежду съфорумци както се случва нерядко.Това ми е най-неприятно особено в теми които съм започнал много отпреди да "стана"(правилното е "направиха") мод ...
    Сполай ти и на всички пишещи във форума .

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #73

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    е шум поне няма поне от 50-ка и 60

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #74

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    1. Съгласен.
    2. Не ми се иска някой съфорумник върл фен на дайкин да "ти се върже" и да настане поредното "мазане" в темата и "плювни" измежду съфорумци както се случва нерядко.Това ми е най-неприятно особено в теми които съм започнал много отпреди да "стана"(правилното е "направиха") мод ...
    Сполай ти и на всички пишещи във форума .

    Споко, отдавна няма хора дето да ми се връзват в този форум.
    И не притеснявай - да не си разваляме веселбата... то от веднъж мод не се става.

    П.С. Опс! За малко да забравя да ти честитя!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #75

    Отговор: Дефрост при FTXS50J

    Днес моя FTXS20D при 8 градуса в Шумен го хващам да дефроства за по половин минута ЛУДА РАБОТА

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Скорост на вентилатора и дефрост
    От ATM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-01-15, 21:50
  2. LG LS - J0761NH не прави дефрост
    От esso във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-14, 21:36
  3. Panaconic RE-12 GKE, дефрост
    От choki_ip във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 01-02-12, 17:47
  4. Дайкин FTXS50J Proffesional или Фуджицу AWHZ 18 LB(нокрия)
    От Румен1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 24
    Последно: 01-09-11, 17:14
  5. GE35VA дефрост
    От pdontcheff във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 03-02-11, 00:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе