Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 96
Like Tree72Одобрявам

Избор на климатик за отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #46

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    tweeg , като става въпрос за коли мога веднага да се намеся с един пример: вземаме примерно два Опела съответно 1.4 л. и 1.8 л. Единият е 90 конски сили, а другия е 115 к.с. Тръгват по магистралата като и двата автомобила се движат с 90 км/час . На колата с мотор 1.4 обортомера показва 2500 оборота, а на 1.8 показва 2200 оборота. Разхода и на двата автомобила е 5.8 л/100 км. Ако правим аналогия с климатиците излиза, че една 18-ка, няма да "изразходи" повече от една 14-ка при равни условия

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #47

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    Всяко едно нещо е направено да работи най-добре и да издържа най-много на номинала си.
    Като се презапасяваш, това нещо започва да работи в условия за които не е смятано.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    34
    #48

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    дойде човека, видя помещението и каза - 50-ка професионална или 60-ка комфорт.
    Обръщам особено внимание на мнението му за 71-цата. Изсмя се и каза - това е за промишлени халета.

    Това с кубатурата е "мижи да те лажем" - колкото по-сложна е сметката, толкова по научна изглежда.
    Едно време лесно се смяташе - 1кВ на 10 квадрата. ама друго си е да кажеш 77 вата на кубик. Какво число само а? А то е същото като 1кВ на 10квадрата за 2.60 височина и 50% пад на мощността на климатика при -15 градуса.
    Моята 60-ка я дават 4.47 при -10. Е успя да стопли 45-те квадрата заедно с антрето (е не е била температурата в антрето 22 градуса) ама се справи 2011-2012 зимата.

    Та затова казвам - гледайте данните за отдавана мощност при -10- -15 и умножете по 10 - горе долу за толкова квадрати става.


    Не знам защо някой хора си мислят, че мощните климатици, като не им се използва мощността и са по-икономични от по-малките си събратя?
    Това е все едно да убеждаваш някой, че БМВ 200 коня движещо се е 50 км/ч харчи в града по-малко от някоя малолитражка - 1000 или 1200 кубика.

    - - - - - - - - - -

    P.S. Айде сега големите спецове ми обяснете като смятате по 70-80-90 със запас вата на кубик това какви ватове са?
    Вие представяте ли си да вкарате тези ваши ватове в едно помещение да кажем 15 квадрата на 2.60 височина.
    Ами това идват по над 3кВ???? Представяте ли си ги 3кв калорифер в стая 15 квадрата????
    Ами не си го представяте. Защото вашите ватове са такива от +7 градуса, а тези дето ви трябват са при -10.

    Та цялата тази бакалска сметка, дето всеки гледа в тавана и смята ватове на кубик ходете го разправяйте на някой дето хал хабер си няма.
    Туиг тези сигурно са екстрасенси ......................
    А относно "бакалските" сметки със сигурност определо не си наясно, че климатика се продава на кубик, а не на квадрат.
    То по тая логика като си закараш колата на ремонт и с един ти казват какъв й е проблема.
    Този пост е редактиран от AVATAR_13; 19-12-13 в 14:54.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #49

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от AVATAR_13 Виж публикацията
    климатика се продава на кубик, а не на квадрат.
    Кой го продава на кубик - булгарише Бай'Ганише?
    Цитат Първоначално публикувано от AVATAR_13 Виж публикацията
    Г-н Туиг, човека помоли за съвет! След като ти си ПО-КОМПЕТЕНТЕН , много те мола да ни покажеш тези "характеристики на производитела", че и нас да ни светнеш!
    Г-н AVATAR_13, след като ти си ПО-КОМПЕТЕНТЕН , много те мола да ни покажеш къде пише че климатик се продава на кубик, че и нас да ни светнеш!
    Още по-нтересно ми е откъде различните продавчи си измислят 60-70-80 вата на кубик.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #50

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    оффф и тук трябва да обяснявам : смятат се бту-тата, квадратите и метрите се обръщат в футове и инчове и така се казва какво ще е 9 или 12-ка или нещо повече

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #51

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    BTU-тата е мярка за мощност. А тези 9, 12 и т.н. за x1000 BTU-та ма за охлаждане, не за отопление.

    14 000 BTU-са 4.1кВ.
    Айде сега погледни на твоите нокрийки кое им е 4.1кВ - номинала на отоплението или охлаждането.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #52

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    не разбирам какво се опитваш да ни убедиш .. всеки знае какво е бту и кои данни са дадени в номерацията на модела .. гледа се топлоотдаването обаче щото ще се топлиш с тоя климатик а там между 12ка и 12ка примерно има големи разлики
    mirandi одобрява това.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #53

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    ...къде пише че климатик се продава на кубик...
    Щом дърва за огрев се продават на кубик, какво пречи и климатиците да ги продават на кубик
    dodo_pv и spas.slavchev харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    34
    #54

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    Г-н Туиг, климатика се продава както казах на кубик, а не на квадрат. Защо на кубик? Защото, ти затопляш въздуха в помещението. Пример: едно помещение м/е да е 42 кв. на 2,7м височина, но може да е и 42 кв. на 4м височина. И сега тъй като ти си по-компетентен ще ни кажеш - Какъв климатик ще препоръчаш?

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #55

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    на сантиметри изолация трябва да се избира климатика, а не на квадратите или кубиците или бтутата или киловатите
    също така по добрината на съседите, ако са благи и разбрани хората и се топлят на дърви се избира една машина, ако са някой криви и пестеливи се взема друга. така най-точно се избира климатик.

    ууу 2222-рият ми пост - честито на мен. знаех си че има причина да си капна едно малко, е ще се празнува
    Този пост е редактиран от estqwerty; 19-12-13 в 15:59. Причина: 2222 поста :)
    mirandi одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #56

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    за 42кв. жилище - нещо дето при -10 му остават 4.5кВ - сиреч по 1кв на 10 квадрата.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    не разбирам какво се опитваш да ни убедиш
    Че няма смисъл да бутате в 25м2 Нокрия 14-ка, дето е с номинал 6кВ при +7, а при -15 май и оставаха към 4 и кусур кВ.
    Може спокойно да се сложи нещо с номинал 4.5кВ, дето на -10 -15 ще има 3кВ.

    България е по-близо до "Тропика на Рака" отколкото до "Северния полярен кръг" и няма смисъл да слагаме нордик модели.
    estqwerty и dmilkov харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #57

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    значи аз с моето 71gv съм имал промишлено хале,а не 50 квадратов магазин-еми баровец съм.ТУИГ дръпнатите ги смятат даже и 100 вата на кубик,ма кво ли разбират те..............

  16. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #58

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    Има толкова параметри, които трябва да се гледат в едно помещение.Просто спорът в този си вид е безсмислен.Има вътрешни апартаменти с топли стаи и южно изложение, където можеш да се стоплиш и с плазмен телевизор, в същото време има и външни апартаменти, като съседния на мен, където и с трифазни калорифери не става, докато не сложат изолация.Има стаи на 2.6 h, има стаи и на 4 метра.Един обича 20 града, друг под 24 не вирее.Нещата са комплексни и не може така от разстояние да се каже киловат, два или пет ще трябват за отопляне.
    Горе-долу при попълнен въпросник на Джъсти, питащия следва да получи максимално добри насоки от разстояние.
    Без оглед едва ли може да се дадат по-добри насоки за избора на машина.
    Този пост е редактиран от Bivola; 19-12-13 в 20:33.
    estqwerty, Aleksandars, zxc0 и 2 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #59

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Че няма смисъл да бутате в 25м2 Нокрия 14-ка, дето е с номинал 6кВ при +7, а при -15 май и оставаха към 4 и кусур кВ.
    Може спокойно да се сложи нещо с номинал 4.5кВ, дето на -10 -15 ще има 3кВ.

    България е по-близо до "Тропика на Рака" отколкото до "Северния полярен кръг" и няма смисъл да слагаме нордик модели.
    аз съм на-бутал нокрия в 25м2 определено съм се набутал.
    когато видиш обаче делта т от сорта на 40-50 градуса целзий през 12 м2 стъклопакети в продължение на месец без да знаеш ден ли е или нощ заради мъглата, оставам много доволен че не избрах някоя добра 9-ка за хола. ми само през прозорците имам близо 1.5 киловата загуби всеки час... а зимата дори в тропика на рака нощите са дълги...
    всяко лято си мисля да сменя с някоя 9-ка и всеки декември почвам да мисля че 18-ката няма да издържи.
    за това и спрях да давам съвети в основната тема. само човека който живее в апартамента си може да направи правилният избор.
    какво ще избере - скъп климатик който да го топли на 100% или пък 90%-тно решение което да покрие нуждите му в 11 месеца в годината. това трябва джъсти да го включи към въпросника, защото разликата е поне 1000-ка на стая.
    MadHead, valen79 и mirandi харесват това.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #60

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    между България и България има толкова огромни разлики, има море, което като стане под -15 буквално ври като тенджера на печката и всичко това се лепи на климатика, има Дунав, където -7-10 и надолу с мъгла като мляко са изпитание за всяка марка и модел има и Банско, където при -10 климатика като спре да размразява нищо не излиза от него...
    между жилище и жилище понякога има такива разлики, че наистина може да не очакваш...но са факт
    въобще избора на климатик си е прецизна работа и не бива да се подхожда лаишки...
    MadHead, estqwerty, dodo_pv и 6 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.
    От Светлин Стаев във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 02-10-14, 09:27
  2. Избор на климатик Mitsubishi за отопление .
    От djoni19 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 43
    Последно: 27-09-11, 10:39
  3. избор на Климатик 30м2 за отопление
    От iavor във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-11, 09:29
  4. Избор на климатик за отопление
    От esso във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 126
    Последно: 29-04-11, 23:40
  5. Избор на климатик за отопление на две стаи
    От stenel във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 17-01-10, 19:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе